Ai voie sa ramai gravida in luna cu HSG?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu am ramas gravida in luna in care am facut HSG.
la HSG mi s-a descoperit ca trompa stanga nu functioneaza.
doctorul mi-a spus ca dupa HSG imi cresc sansele de a ramane insarcinata cu 30%, in primele 2 luni. in cazul meu asa a fost.

acum o saptamana am nascut un grasan de 4200 g, sanatos si frumos.

Andrei
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Madaluta, monique: ce vesti bune mi-ati dat!! super sa va traiasca grasuneii, sa creasca mari, sanatosi, frumosi si destepti!!

Laurica, didi: pai gata, ne-am pus pe treaba cu drag si spor multumesc mult si sarbatori fericite!!!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

bubuleana, sper din suflet sa ne dai cat mai curand vestea cea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

bubu
eu dupa ce am pierdut sarcina doctorul mi-a spus ca in luna martie voi face histerosalpinografie sau histeroscopie si daca iese ok tot in luna martie pot incerca sa raman insarcinata.chiar am intrebat daca radiatiile la care sunt expusa nu afecteaza o sarcina si mi-a spus ca este o cantitate foarte mica de raza si nu afecteaza deloc o posibila sarcina.asa ca mult noroc si da-i drumul la


Mcrissa bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

crissa: sunt sigura ca in martie o sa fii iar gravii si pana la sfarsitul lui 2007 iti vei tine puiul in brate

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

bubu meu drag
la asta visez si eu.ma gandesc ca daca anul asta de Craciun mi-a plans sufletul poate la anul imi voi tine puiul in brate si-mi voi regasi linistea.
sper ca 2007 sa fie un an mai bun pentru toata lumea si din inima le doresc tutoror fetelor care vor sa devina mamici sa-si tina cat mai curand puii in brate.

Mcrissa bebe strumph-ul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Eu luna asta repet HSG, probabil in ziua 8, si imi puneam aceleasi intrebari. As putea face chiar si inseminare luna asta daca ziceti ca nu sunt probleme. Eu tot de radiatii ma temeam dar daca astea ies din corp in 3-4 zile si fac inseminarea in ziua 13 e perfect. Mai ramane sa vad ce zic si doctorii. Dar o sa ma programez totusi din ziua 1 a CM la eco in vederea inseminarii ca sa am programarea facuta. Cred ca e important ca sa nu fie deja o sarcina cand esti iradiat.

Doamne, ce veste buna mi-ati dat.... E posibil deci sa nu pierd luna asta.

pe toate!


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Bubulinoooo nu mai staaaaaa
Dupa HSG am ramas gravida, sunt mamica de marte 2007 :P.
Asa ca treci la treabaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Bubulinoooo nu mai staaaaaa
Dupa HSG am ramas gravida, sunt mamica de marte 2007 :P.
Asa ca treci la treabaaaaa
Aceeasi problema o aveam si eu, totul aveam bun dar aveam o infertilitate caruia nimeni nu-i gasea o explicatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

absoluta: felicitari pt burtik si multumesc de sfaturile bune!!
fetelor, v-am ascultat si am trecut la treaba, adica prestat cu drag si spor inca din Z9 pana in Z20. Azi sunt Z22 iar ieri am avut mucus exact ca la ovulatie, fff transparent si se intindea asa frumos intre degete, dar am mai avut si prin Z9. Ce-o fi? Aveti idee???

oi mai ovula a doua oara?? stiu ca luna asta era ovarul stang de servici...s-o fi trezit si ovarul drept acum???
sa mai mentionez ca dr. i-a zis sotului ca are gigei de donator??!! si io tot nu raman

bubuleana

Mergi la inceput