Ai voie sa ramai gravida in luna cu HSG?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

bubuleana . sper sa se prinda ceva la tine in burtica si sa ne dai vestea cea mare.
nu stiu ce poate fi cu lichidul acela transparent...imi pare rau
te pup si te asteptam cu vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

didi: merci

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

BUBU mic....tin pumnii stransiiiii...sa dea DD sa fie cu noroc!
si la mine la hsg au iesit perfect permeabile si am ramas a 3 a luna cand deja imi luasem gandul....

oana10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

oana: scumpica mea, stiu ca asa a fost la tine...sper sa fie si la mine la fel. Iti doresc numai bine si multa fericire alaturi de puiul tau

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

dragele mele, cele care ati facut hsg, ati avut vreo dereglare ca urmare a acestei interventii?
eu sunt Z30 acum si n-am nici macar simptome de rushi si de obicei le aveam cu cateva zile inainte.
Test de sarcina am facut dar e negativ.

Va rog mult sa-mi spuneti daca stiti ceva de vreo dereglare in urma hsg-ului. Multumesc mult

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna!
Bubuleana, te rog spune-mi de ce ai facut Histero?
Va doersc Bb sanatosi si cat mai curand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

gabitoni: am facut histero pentru ca era singura investigatie pe care n-o facusem, in rest toate analizele mi-au iesit bine, inclusiv hormonalele si spermograma sotului, a iesit si hsg bine, deci: infetilitate inexplicabila.
In martie trecem la stimulare si dr a aspus ca inainte de stimulare tb sa vedem cum stau cu trompele si amandoua sunt permeabile.


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Fetelor, care dintre voi a facut HSG la Giulesti? Povestiti-mi si mie, cum este? Eu ar trebui sa o fac pe 5 februarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Mirela: eu n-am facut la Giulesti, am facut la Sf. Pantelimon dar procedura e aceeasi peste tot, dr. difera
sa nu-ti faci griji, ca nu e mare lucru, la mine a durat cateva minute, am avut o durere ca la ciclu, de fapt nu la fel de puternica ca la ciclu, deci mai usoara...nu e mare lucru...pt orice eventualitate ia-ti 1-2 nurofen la tine si un tamponel ca dupa interventie o sa-ti curga lichidul respectiv.
Iti tin pumnii!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Bubuleana, multumesc. Cine face HSG-ul dr. ginecolog sau radiolog? E ceva de care ar trebui sa tin cont inainte, de ex. ce mananc?

Mergi la inceput