Ai voie sa ramai gravida in luna cu HSG?

Ai voie sa ramai gravida in luna cu HSG? | Autor: bubuleana

Link direct la acest mesaj

Dragele mele, cele care stiti, in aceeasi luna in care ai facut histero, ai voie sa ramai insarcinata sau trebuie sa te protejezi?
Eu am facut azi, Z7, histero, vestea buna e ca trompele sunt perfect normale, insa nu stiu daca sa ne protejam luna asta sau nu...
Daca ma puteti ajuta, v-as fi super recunoscatoare si indatorata

Nu ca as avea mari sanse sa raman insarcinata, mai ales dupa diagnosticul de infertilitate inexplicabila, asta in cazul in care se poate numi diagnostic dar ma gandesc si io, daca s-o intampla tocmai acum??!! Ar fi OK?

bubuleana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Da-i bataie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

BUBULEANA, treci la fapte. Multe fete raman chiar in luna in care au facut HSG. Atata vreme cat nu sangerezi si nu ai alte senzatii neplacute, nu e nici un impediment. Oricum vreo 3-4 zile incearca sa nu ai contact si sa nu faci vreo infectie.
Sanatate multa si spor la treaba.
Sarbatori Fericite.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

catty, goldi: multumesc mult

auzisem ca e posibil ca ovulul sa fie iradiat desi nu mi se parea logic, dar am vrut sa ma asigur. Am ceva scurgeri bej-maronii si ceva dureri dar dr a zis ca e normal in ziua cu HSG. Oricum 3 zile o sa ne abtinem de la nebunii desi e cam greu

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Bubuleana,sa stii ca eu ,pe la cata medici am umblat si cate histero mi-am facut (5 la numar),toti ,dar absolut toti medicii si radiologul mi-au spus foarte clar sa ma feresc pe acelasi motiv ca ovulul s-a iradiat.Am mers poate la cei mai buni medici din Cluj,deci poate ca stiu ei ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

oooooofffff, tzuca nu stiu ce sa mai cred: parerile sunt impartite, insa se pare ca cei mai multi dr spun ca e OK sa ramai insarcinata in luna in care ai facut hsg dar sunt si cativa dr care spun ca nu e recomandat.
Eu, asa dupa mintea mea, ma gandesc: ovulul este probabil bine ascuns intr-un folicul in ovar la acest moment alaturi de alti foliculi cu alte ovule in ovare. Deci ce ovul ar fi iradiat la hsg? toate ovulele din ovare? pai atunci ar tb sa ma protejez forever! Sau numai ovulul din foliculul cel mai mare, dar si astia ar putea fi mai multi: 3-4 ca nr. in aceasta perioada...deci sunt in ceata

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

bubuleanooooooooooooo ma bucur ca te mai vez pe'aci ca tareee dor mi'a fost de tine..da'i bataie mama asculta la je...bagaa tareeee..multa baftaaa!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

olteanca mea draga:
ce mai faci draguta mea??
io se pare ca ma indrept ca pasi mici dar siguri spre fiv in vara anului viitor

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Eu am facut in ianuarie laparo, in februarie histero operatorie si in martie inca o histero investigatorie. si tot in matrie am si ramas insarcinata...Si eu am stat cu teama toata sarcina, desi echografiile si analizele ieseau in regula, pana pe 14 luna asta , cand mi-am putu tine in brate puiul, santos si voios....Asa k sa dea D-zeu sa ramai insarcinata...si totul va fi in regula...

Madalina +Darius Cristian

poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Bubule da-i bataie iubita si luna viitoare te asteptam cu cele mai frumoase vesti
Sarbatori fericite


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

dupa ce-am facut histero, dr mi-a zis sa fac pauza de de 3 zile, dupa care am liber. mi-a spus ca, daca nu raman in luna respectiva, sa merg la el. din pacate n-am ramas...el mi-a spus ca multe raman dupa histero.
toate cele bune si sper sa fi cat mai curand.

Mergi la inceput