Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Chantal nu iti pot spune nimik in legatura cu durerile din pacate,dar sper as nu fie nimik si sa-ti treaca cat mai repede.eu am nascut natural din pacate de aceea nu stiu sa iti spun daca sunt normale sau nu.Ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Chantal,Hiar am vrut sa va trimit cate un pupik dar nu stiu pe ce semn am apasat imi cer scuze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Mirelush, iubita, pe unde umbli???????? Te asteptam cu sufletul la gura! Eu acum am ajus acasa de la Braila si de-abia asteptam sa citesc vesti despre tine.
Fetele scumpe, va multumesc mult pentru urarile de ziua mea. Asa m-am bucurat cind am citit ca v-ati gindit cu toate la mine!!!! (abia acum am apucat sa le citesc).
Lariana, eu in locul tau nu as renunta la bebe. Lasa-te in voia domnului. Poate ca nu e tocmai bine ca ai ramasa insarcinata asa de repede dupa chiuretaj, dar asa cum ti-au scris si fetele, sunt multe mamicute care au reusit in situatii similare. De ce sa nu fii si tu una dintre ele? Odata si odata trebuie sa se termine cu tot ghinionul asta. Iti tin pumnii sa fie bine si sa iei decizia corecta.
Hair, fii alaturi de sotul tau, arata-i ca il iubesti si il sprijini si totul o sa fie bine. Am observat ca necazurile vin toate deodata, dar cu muuulta iubire, o sa reusiti sa le depasiti.
Michelle, iti doresc ca anul care vine sa-ti aduca in primul rand linistea sufleteasca, sa reusesti sa te impaci cu durerea ta si sa gasesti curajul de a merge mai departe. Poate tu in mod special, mai mult decit celalte fete, ai nevoie de asta.


Cristina, 7+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, unde umbli mama, ca de cum am intrat pe usa numa ce mi-am dat jos haina si fuga la calculator! cum stai cu vestile?

mari, ma bucur ff mult ca sinteti bine toti 4, e o super veste!

laura, cum ti-a iesit masa aseara?

lariana, draga mea, asa cum ti-am spus si la cealalta sarcina, nici sa nu te gindesti sa renunti la sarcina asta! vezi tu cit te chiuni si nu reusesti, deci nu-ti permiti sa faci chiuretaj la cerere. gindeste-te ca e un dar divin, de Craciun sa primesti asa ceva, cite fete n-ar da orice sa fie in situatia ta, e drept ca e mai bine sa astepti 1-2 cicluri, dar cum spunea si Chantal, si eu la a doua sarcina, am luat acid folic cu 4 luni inainte sa ramin, n-am mai luat nici un medicament, etc, si ce-a iesit? daca e sa fie, va fi, daca nu nu! Si pot sa-ti mai zic ceva iubito, prietena mea are 39 ani, are deja un baietel de 9 ani, si de 2 ani incerca sa ramina, si nu iesea nimic....in final ramine, bucurie mare, il pierde in 12 saptamini exact ca si mine, nici nu-i vine NICI un ciclu menstrual, il luna cind a chiuretat-o a ramas gravi, dr a spus ca e cam inconstienta ca nu s-a protejat, ca doar ce, a uitat cum se fac copii?, dar nu i-a spus deloc sa renunte(si nici nu renunta, de 2 ani ca incerca, si la 39 ani era cam ultimul tren...) si in ziua cind eu ma chiuretam ptr bebe meu mort, ea nastea o fetita minunata, iti trimit poze daca vrei s-o vezi acuma la mai bine de 5 luni, in costum de Craciunita! schimba-ti medicul ala odata, ca si la cealalta sarcina te sfatuia sa scapi de copil.......asuma-ti riscul si responsabilitatea!

chantal, ma bucur tare mult ca ai pus crengute ptr micuta ta la mormint, si tin pumnii sa nu vina hotii, si daca vin, considera c-a fost pomana!

hair, imi pare tare rau ce se intimpla cu sotul tau, ma rog ptr voi sa se faca bine!

michell, ma bucur ca esti pe aici, ca te gindesti la noi!

cristina, ma bucur ca vad ca esti bine!

fetelor, a iesit un Craciun de toata frumusetea, in 24 am avut la noi 10 prieteni, a venit Mosu la copii, a fost super frumos, Dominic inca spune la toata lumea ce si cum a venit Mosu la el....masa a iesit super, am facut icre, sarmale, oua umplute, vinete, prietenii au adus salata boeuf, friptura, muraturi, tort, numa bunatati(sper ca nu v-am facut pofta), in 25 au venit alti 10 prieteni pe la noi, am facut un gratar ff bun, iar azi l-am dus pe Dominic la Circ, a fost ff frumos, n-am vazut niciodata un spectacol asa frumos. am sa va pun poze cind le dau jos!in plus de toata ma simt f bine, nu am mai avut deloc durerile alea, sper sa fie semn bun, cine stie poate placenta mea a migrat la locul ei, am sa vad pe 10 cind ma duc.

va pup pe toate, eu merg la munca 27-29 asa ca mai vorbim, aveti grija de voi!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Buna fetelor!
Va multumesc ca va ganditi la mine!Aseara am ajuns foarte tarziu si nu am mai intrat pe forum! Vreau sa va spun ca nici pana astazi nu au venit uratii si astazi am sa cumpar un test pe care am sa-l fac maine dimineata si ar fi super sa fie cu II liniute!Ar fi cel mai frumos cadou de Craciun.Am niste emotii...
Va pe toate cu mult drag!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela
Praying for a miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mirela, ce bine ca inca nu au venit uratii! Cred ca Mosul ti-a adus in sfarsit cadoul mult dorit !
Michelle , tot pupici sunt si aia pe care ni i-ai trimis, numai ca sunt mai deosebiti. Uite, iti trimit si eu unul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Flavia, ma bucur ca ai petrecut frumos Craciunul. Ce m-a distrat cand am citit de Dominic cum a ramas el impresionat de Mosul! Ce incantatoare e candoarea si naivitatea copiilor! Ce bine de ei ca traiesc intr-o lume de basm si ca au parinti care-i iubesc si fac totul ca basmul sa dureze cat mai mult! De-ar fi toti parintii ca si voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mai, fetele!!
Hai ca eu iar vin cu problemele mele pe capul vostru!!!

Eu sunt azi in ziua 19 de la avort spontan si ieri m-am pomenit cu o scurgere maronie, redusa cantitativ......m-am gandit ...ca gata....imi vine ciclul (desi era tare devreme totusi), da' de unde....de ieri dimineata tot maronie e ......si la fel de putina!!!

Eu nu mai inteleg nimic!!! E sau nu menstruatie? A mai patit careva dintre voi asa?

Pupicei!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Irda, nu stiu ce sa zic. Eu stiu ca trebuie sa vina CM la aprox 4 sapt de la avort. Imi pare rau ca nu pot sa te ajut. Poate stiu celelalte fete ceva.
Oricum, daca nu esti bine, du-te la medic. Dar asta va fi cred numai dupa Anul Nou ca pana atunci nu cred ca mai lucreaza careva.
Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Irda nici eu nu stiu ce sa-ti spun.Mai bine il suni pe dl. dr. ca astazi este de garda si sigur te va lamuri.Bafta!




Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput