Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

Craciun fericit cu multa sanatate,multe impliniri si mult noroc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Craciun Fericit!!!

Va urez sa aveti parte de multa Sanatate, Intelegere si fie ca TOATE dorintele sa vi se implineasca in Noul An, iar Craciunul viitor sa va gaseasca mai fericite decat azi!!!

Lariana, daca singura problema cu bebe e ca a venit inainte sa-ti vina menstruatia eu zic ca ar trebui sa auzi si o alta opinie inainte sa iei vreo decizie pripita!
Si eu stiu cazuri in care femeile au ramas insarcinate imediat dupa avort si totul a fost ok si cu sarcina si cu bebele, asa cum ti-au mai zis si grati.ela, Chantal si oana!
Doctorii recomanda sa te protejezi dupa avort pentru ca uterul s-ar putea sa nu fie suficient vindecat si oul sa nideze prost si sa nu se dezvolte , dar la tine nu e cazul......daca zici ca i-ai auzit inimioara, riscul de avort sponatan acum e mult mai mic si de fapt e riscul care apare la orice sarcina, fie ea obtinuta imediat dupa avort sau nu!
Eu zic sa te bucuri de minunatul cadou pe care ti l-a facut Mos Craciun si sa mergi mai departe cu sarcina, iar la anul de Craciun sa ai minunea mica in brate si sa cantati colinde langa brad!

Pupicei fetele!!



Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Un Craciun fericit, va doresc si eu, fetelor. Cu multa lumina, intelegere, pace, speranta si implinire.

Gabi 4w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ce liniste la subiectul nostru! Toata lumea e in vacanta. Am inteles eu bine, maine se intoarce Mirela? O asteptam cu o veste buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Buna fetelor sunteti bine toate??Stiu ca e Craciunul si poate nu intrati pe acest forum,totusi eu va intreb daca sunteti bine,daca e totul in regula la voi toate de pe acest forum.
Chantal-draga ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

michelle si chantal, se pare ca numai eu mai sunt pe net, dupa cum v-am zis sunt in turcia la trat. cu sotul care a avut un soc prea mare dupa tragedie, asa ca sunt departe de copii de craciun, anul nou, ba si de ziua celui mic. in plus peste 2 zile ingerasul meu ar fi facut 1 an, sunt cam deprimata, dar sper sa ne intoarcem sanatosi, ca sincer mi-e cam greu sa duc si aceasta durere, cu iubitul meu bolnav de luni de zile.

sper ca ati fost linistite zilele astea, faptul ca va ganditi si la alte pers. ma face sa cred ca ati trecut de perioada critica, cred ca in curand veti fi la odisee.

numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ralu, saracii de voi!
Michelle, eu sunt asa si asa. Nu am facut pom dar am pus pe mormantul Alexandrei crengute de brad, stelute, lumanari etc si, spre surprinderea mea, au avut si hotii Dumnezeu in ziua de Craciun si inca nu le-au furat. Inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

In rest, ma cam doare operatia in ultimele zile, parca simt niste cutite in burta, parca pulseaza cumva si nu stiu de la ce ca n-am rabdat nici frig nici n-am facut nici cel mai mic efort. O fi normal? Doctorul asa mi-a zis, ca durerile pot dura pana la 6 luni de la operatie, eu am numai 4 luni jumate. Rabd, ce sa fac, n-am incotro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

va doresc SARBATORI FERICITE ALATURI DE CEI DRAGI!iar anul 2007 sa ne aduca la toate multe bucurii si impliniri!

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/kla788/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Of Hair -imi pare atat de rau...cata durere cata suferinta ...sa stii ca nu esti singura sunt alaturi de tine atat eu cat si fetele de pe forum,stiu ca nu te putem ajuta dar ne gandim la tine.iti transmit cele mai bune ganduri si Dumnezeu sa-i dea sotului tau sanatate,putere sa-si revina cat mai repede si tie putere sa rezisti acestor dureri.te imbratisez cu drag!

Mergi la inceput