Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Christina-LA MUUULTI ANI!!!!!
Fetelor va doresc la toate un Craciun cat mai fericit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Fetelor, nu v-am spus pana acum, dar dupa tragedie sotului i s-a declansat o boala autoimuna si de vreo 4 luni nu prea a mai iesit din casa, toata fiinta i s-a dezechilibrat. acum suntem in turcia la tratament. nu facem craciunul, rev., ziua unuia din fii impreuna cu copiii, dar speram sa ne intoarcem sanatosi.

va rog rugati-va si pentru noi.

Craciun fericit si linistit alaturi de cei dragi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

La multi ani fetelor cu multa sanatate,fericire si multe multe impliniri.Vin si eu cu o veste deloc placuta pentru mine:am un simburel de 4-5 saptamini pe care nu am voie sa-l pastrez.Mai stiti cind ma vaitam ca dupa avort si chiuretaj nu mi-a mai venit CM?E iata asta era cauza...Dr mi-a spus ca nu se stie cit de bine e din moment ce dupa avort am ramas direct ,ca macar un ciclu trebuia sa am.Eu i-am spus ca as vrea sa merg mai departe si mi-a spus ca atunci riscam si ca dinsul face chiuretaje pina la 5 luni daca se va vedea ca bb nu e bine.Mi-a picat cerul in cap adica daca bb nu e bine pe la 4-5 luni sa il omor dar ce naibi sint criminala?Nu stiu ce decizie sa iau.Si asa ma doare sufletul cind i-am vazut inimioara cum bate dar sa stiu ca dupa ce imi voi face sperante sa se descopere ca nu e bine.Grea decizie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Am 2 prietene care au ramas insarcinate pana in 30 de zile dupa curetaj. Prima la 15 zile (i se oprise sangerarea si nu a mai asteptat 21 de zile dupa curetaj) iar a doua a avut un soi de CM la 14 zile dupa curetaj si la alte 10 zile a ramas. Acum amandoua au fetite extrem de reusite si sanatoase tun. Eu cred ca e cazul sa-ti schimbi dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Lariana, draga, sa nici nu te gandesti sa-l omori pe bebe! Lasa sa fie cum o vrea Cel de Sus. Eu am respectat toate regulile si nu a fost bine iar altele nu dau nici doi bani pe momentul in care raman insarcinate si cu atat mai putin pe felul cum trebuie sa se poarte in timpul sarcinii si de aia DD le da copii sanatosi. Te rog din suflet cauta un alt medic si fii curajoasa. Pentru bebe tau caruia ii bate inimioara numai si numai pentru tine. Fie-ti mila de el, te rog! Nu-i curma zilele, te rog din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Lariana
Hai ca acum m-am dezmeticit mai bine. Ce cadou frumos ti-a adus Mosul! Sa nu indraznesti sa-l refuzi! Ma ierti ca te iau "mai tare", vreau sa te conving doar sa nu renunti cu nici un chip la bebe. Astept sa aud vesti bune de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Cristina Ana, La multi ani! ...cu intarziere. 3 zile inainte si 3 dupa se pune, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Dragele mele,

Eu v-am scris acum cateva zile un mesaj mai lung, dar vad ca aici nu apare. Chiar nu stiu ce s-a intamplat. Nu prea am avut cand sa intru, dar asta nu inseamna ca v-am uitat.

Cristina Ana, La multi ani!!!! cu intarziere, sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte de un bebe sanatos!!!!

Mari, ma bucur ca sunteti bine, sa o tineti tot asa, sa stai linistita, cum a zis si doctorul.

Va doresc tuturor Craciun Fericit!!!! Sa va bucurati de sarbatori alaturi de cei dragi!!!!!

Va pup mult si promit sa va scriu mai multe !!!!






Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

CRACIUN FERICIT! poate o data cu nasterea Domnului vor lua nastere si visele noastre.Va pup pe toate si va urez sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Lariana eu sunt mama undei piersicute si le citesc si pe fete. Am o prietena care a ramas insarcinata la 3 sapt dupa un avort fara sa-i vina cm si totul a fost ok. A nascut la o saptamana dupa mine. Eu zic sa-ti schimbi medicul si sa vezi alte pareri. Nu renunta la viata din tine. si sa auzim de bine.

Oana si bb Alex(05.08.2006)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana2002it/album?.dir=/7a5bre2

Mergi la inceput