Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura multumessc de urari,acum vine vremea sa te felicitam si noi pe tine,si pe 6 ianuarie si pe 7,o sa fie distractie in toata regula,ca-n povesti 2 zile si 2 nopti!
Abia astept sa vad pozele!
Michelle stai linistita ca trebuie sa apara CM ,poate este o dereglare,daca spui ca sanse sa fii insarcinata,nu sunt.
Mariana
Chantal ce noutati ai?
Flavia am sa incerc sa nu mai bag in seama visele,stiu ca in timpul sarcinii apar tot felul de vise dar unele reusesc sa-ti stice ziua.
De fum ma feresc destul de mult,in general nu se fumeaza doar cand vin musafiri si nu ai ce face.
Nana in ce zi esti? Eu te astept sa mergem impreuna la Odisee.Te asteptam cu vesti!
Andreea tu urmezi,in ce zi esti?
Ileana, Gabi, Cristina, Mari, Elaa, Adela va pe toate!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

"La multi ani!" tuturor si-mi cer scuze pentru absenta. Am avut o cadere psihica, am fost foarte deprimata, am plans mult si nu mi-a ars de nimic, de aceea am lipsit atata. Imi cer mii de scuze .
Va multumesc ca v-ati gandit la mine, am citit de cateva minute mesajele voastre de cand nu am mai intrat. Sunteti niste scumpe toate .
Spre norocul meu, in 30 decembrie au venit uratii, nu stiu ce a fost cu testul ala, a fost o eroare si e mai bine asa ca era prea devreme si chiar nu sunt deloc pregatita psihic pentru asa ceva. Am terminat tratamentul cu antidepresive luna trecuta dar se pare ca mai e nevoie sa-l continui pentru ca fara medicamente inca nu pot.
Va doresc tuturor un an mult mai bun decat cel care tocmai a trecut si sa auzim de-acum incolo numai vesti bune!
Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle e semn bun ca esti ingrijorata! Pana nu de mult spuneai ca nu mai vrei copilasi, iar acum...

Mirelush esti o draguta ca ai tinut minte, dar cu o mica greseluta: pe 7 si pe 8 dau de baut

Chantal chiar ma gandeam ce-o fi cu tine! Cine stie ce-o fi fost cu testul ala, poate e un semn


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Laura . Nu stiu ce-o fi fost dar sigur nu e bebe, deja sunt a cincea zi de CM, deci sigur nu e nimic. Apropos, de cand am nascut, CM dureaza de la 10 la 12 zile, cu sangerari abundente. Inainte ma tinea 4-5 zile, cel mai mult a fost acum cativa ani 8 zile. Niciodata nu a fost ca acum. Se zice ca o sarcina te regleaza dar cred ca pe mine m-a dereglat cu totul. Si perioada dintre menstruatii scade cu fiecare luna. A doua menstruatie dupa nastere a venit la 37 de zile, a treia la 30, a patra la 26 iar acum la 25. Mai un pic si daca scad la 21 e ciclu anovulator, nu? O sa-i spun treaba asta medicului la urmatorul control, prin februarie desi nu am nici un chef sa iau tratamente hormonale. Mai bine nu mai pot sa fac copii decat sa ma ingras de la hormoni, sa-mi mai creasca mustata si cine stie ce alte orori (am o cunostinta care a patit asa si nici nu a reusit niciodata sa aiba copii).
In fine, nu are rost sa ma gandesc asa departe...
Tu cum esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Michelle, draga, ce se intampla? Se pare ca amandoua trebuie sa trecem prin emotii luna asta. Ce coincidenta! Eu iti doresc sa fie asa cum vrei tu.
Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

CHANTAL-of draga mea imi pare atat de rau pentru caderea pshica pe care ai avut-o.Eu cred ca e mai bine sa lasi antidepresivele si sa incerci sa "lucrezi"putin cu psihicul tau,e mai sanatos.Nici un medicament nu te poate ajuta sa iesi din starea asta ci doar TU.Te rog de fiecare data cand simti ca nu mai poti intra pe acest forum si povesteste-ne ce simti,prin ce treci.Te vei simti mai bine draga mea!Eu incerc sa intru in fiecare zi pt ca pe mine ma ajuta mult acest forum...In legatura cu ciclul tau neregulat nu stiu ce sa spun.Uite si eu acum mor de ingrijorare caci sunt in z31 si nici urma de urati si ma tot gandesc ca poate e ceva si nu-mi mai vin si nu mai pot face copilasi vreodata.Caci graviduta,ma repet,sunt sigura ca nu sunt.
BLUEEYES-stiu sigur ca e o dergelare si tocmai aceasta dereglare am sperie...of atat m-as bucura sa-mi vina uratii sa stiu ca totul e ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

FETELOR-care dintre voi va pricepeti sa deschideti un nou capitol ca deja sunt 20 pg?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura sorry, am retinut gresit se pare,stiam ca pe 6 este ziua de nastere si pe 7 ziua de nume.Deci ziua de nastere este pe 8?
Chantal bine ca ti-a venit CM.Se pare ca testele de sarcina dau din ce in ce mai multe rezultate fals-pozitive.
Michelle stai linistita ca apar cat de curand uratii.Sigur nu este nimic grav.
Va




Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Chantal ziceam ca poate e un semn pentru viitorul apropiat

Mirelush nu-i nici o problema, iti dai seama! Am o prietena care ma suna aproape in fiecare an pe 6 sa-mi spuna ca uita de fiecare data SI o da sucita ca bine ca e prima care ma felicita Anul trecut m-a nimerit si era asa fericitaaa
Nu ma pricep la deschis capitole din astea unde trebuie puse link-uri


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mirela, multumsc pentru intelegere . Tu cum esti? Te simti bine? Au aparut greturile?
Michelle, ai dreptate draga mea cu medicamentele, asa e, trebuie sa incerc eu sa ma lupt sa ies singura din depresie, stiu ca antidepresivele doar ma tranchilizeaza, nu fac sa dispara nici durerea, nici problemele. Am incercat sa rezist fara ele si inca nu am luat nimic, ma lupt din rasputeri, sa vad cat mai rezist. Vezi, si mie mi-a venit a doua menstruatie dupa nastere la 37 de zile si sigur nu a fost sarcina. Asta nu inseamna ca a fost mare problema ca de-atunci am mai avut destule CM. Probabil ca organismul nostru este inca bulversat si sigur starea psihica influenteaza buna functionare a organelor. E greu sa ai rabdare dar daca zici tu ca sigur nu e sarcina, atunci trebuie sa astepti un pic, in cateva zile apare el si CM .
Nu ma pricep sa deschid un nou capitol pentru ca, din pacate, nu stiu sa copiez listuta si link-urile asa ca o asteptam pe Nana .
Hair, am citit mesajul tau si m-am speriat! 4000 de Euro si va tin in asemenea conditii?! Pai e incredibil! Eu am fost 2 saptamani in Mallorca impreuna cu sotul si a costat 1000 de Euro, cu tot cu avion. E drept ca voi aveti si tratament dar totusi mi se pare cam scump si primiti prea putin de banii pe care i-ati dat!

Mergi la inceput