Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

DRAGELOR-eu am o mica "nedumerire".Sunt in z30 si uratii nu vor sa apara.Sambata m-am simtit ca si cum mi-ar fi venit dar nici urma de ei.Sa fac un test de sarcina nu e nevoie pentru ca stiu sigur ca nu am cum sa fiu graviduta.Dar sunt putin speriata ca nu stiu daca e normal sa-mi intarzie.Tot ganduri negre imi trec prin cap,cum ca poate nu mai pot face copilasi de aceea nu-mi vin uratii,poate e ceva in neregula...Ce stiti voi despre asta?sunt fff ingrijorata iar la doctor nu vreau sa ma duc,am cam prins groaza de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle mi-a tresarit inima cand am citit mesajul tau! Nu pot sa-ti spun cat m-ar bucura sa fii insarcinata! Ar fi o adevarata minune ca tu si Chantal (care va temeti de o sarcina) sa fiti gravidute! Cred ca sotul tau a luat prezervative de la fabrica de biberoane Cumpara un test, iubita, ca sa nu trebuiasca sa mergi la doctor! iti tin pumnii


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LAURA IOANA,draga mea la mine este DOAR o dereglare sunt absolut sigura!Cred ca e normal sa-mi intarzie...sau?Nu-mi fac un test pentru ca sigur nu e necesar.Nu am cum sa fiu gravida e prea curand si sunt 100%sigura ca nu sunt,nu am cum..e doar o dereglare.Mersi pentru ganduriel tale bune.Am auzit ca ai petrecut frumos revelionul,ma bucur pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle, de ce sa fie normal si sigur o dereglare? Prea repede nu e, sigur! La primul CM dupa o nastere naturala esti pregatita pt o sarcina si sunt fete care au ramas inainte de primul CM si totul a fost bine


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Scumpa meaLAURA-eu nu sunt sigur graviduta.am facut doar o singura o singura data si 100& cu prezervativ sigur de aceea am afirmat ca sigur doar o dereglare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Cred ca ma pandeste gripa ca am si putina temperatura...si am si dureri mici de burta.Of sa-mi vina uratii sa ma linistesc ca numai ganduri negre imi trec prin cap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Michelle81 eu am auzit de dereglari de menstruatie si pe fond psihic.
Cind am avut unele dereglari dupa a doua nastere doctorul m-a intrebat daca s-a schimbat ceva in viata mea, in viata de familie,etc si mi-a spus ca starea psihica poate determina dereglari.

Apoi,dupa ce pierdusem o sarcina la 16s6z ,in luna cind am inceput sa incercam un bebe mi-au venit rusii cu 8 zile intirziere.Ma gindeam cu durere ca o fi ceva in neregula si nu voi mai putea avea bebe niciodata...

Flavia si eu tot asa: vin de la serviciu, prepar in graba cina si pina e gata, nu pot sa ma abtin sa nu intru m,acar putin pe DC!(de asta eu sint on doar seara, odata cu voi, fetele din "overseas")

Mari voi ce mai faceti? Asteptam vesti!

Chantal sper ca totul e okay?

Laura_Ioana ce analize v-au mai ramas de primit rezultatele?Daca pina acum nu s-a observat nimic in neregula si tu ramai usor poate ca un tratament corect de sustinere ar rezolva totul.Nu te supara ca te intreb, dar tu de ce nu te duci la dr.T? Ca eu am incredere in el, desi parerile sunt impartite aici pe forum.Mie mi-a dat intotdeauna sfaturi bune cind nu am avut incredere in medicii de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Michelle stii ca in sarcina temperatura e un pic mai mare, nu? Eu ma temeam ca am temperatura la inceputul sarcinii (un pic peste 37) Nu vreau sa te necajesc, sper sa fii ok, iti doresc doar binele


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne, Mariana, mai ai un pic Ptiu nu fie de deochi
Iubita, mi-au mai ramas chlamydia, ureaplasma, micoplasma, PAPAS si inca unul (nu retin, tre sa-mi caut chitanta). Maine ii sun sa vad ce mama lor fac Nu mai vreau sa merg intr-o mie de locuri; m-a ajutat AndreeaG si am mers la Cezara Bucur si la Marinescu, la buc si m-am cam hotarat sa mai apelez la Cezara Bucur, ptc mi-a placut de ea si mi-a recomandat-o Andreea. 'Om trai si 'om vedea!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Ce figura esti dragaIoana.Dar sunt sigura ca este doar o dereglare cum a spus si Marina_1976poate pe fond psihic caci am fost suprasolicitata in ultimul timp.Oricum esti o dulce,iti multumesc din suflet pt gandurile bune!
Asa ma gandesc si eu Mariana_1976.M-am consumat ff mult in ultimele doua luni si cred ca asta mi-a provocat acum aceasta intarziere,dar iti spun ca mi-este frica ca nu cumva sa fie ceva si sa nu mai pot face copii vreodata pentru ca imi doresc in 2-3 ani sa am puterea sa incerc!Mersi pentru raspuns!

Mergi la inceput