Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

hopa si eu, iar m-am bagat pe netul vecinului, LA MULTI ANI fetelor, sintem in 2007. noi, n-am petrecut nu stiu ce, ca pe la 22 i s-a facut tare somn lui Dominic, si l-am pus la nani, si eu, mi-am facut o cafea juma cafeinizata ca sa ma tina treaza, iar la 15 min dupa ce am baut-o am adormit in fotoliu in fata tv-ului, sotul la fel, pe la 23,30 m-a trezit sotul, sa ne mutam in pat, iar la 23,57 a venit Dominic la noi in pat ne-am pupat, ne-am zis la multi ani, ne-am bagat in pat toti trei si am dormit unul in bratele altuia pina dimineata la 9. deci cam asa am petrecut noi!

laura, pai si daca nu e rochie tot vreau sa vad o poza! la noi, eu sint cea care vrea sa iasa, sotul nu are chef, asa ca el a fost cel mai bucuros ca stam acasa, si sincera sa fiu de cind e Dominic nu ne vine deloc sa-l lasam singur! poate se va schimba si la voi cind va fi bebe.

della, mult noroc cu operatia sotului, sa fie o reusita, de petrecut am spus mai sus cum am petrecut, vorbesti de luat un ciine, mie, mi-a murit de cancer catelusul ce l-am adus din Ro, avea doar 5 ani, si am spus ca nu mai vreau, dar parca acuma ma gindesc ca poate intr-o zi si eu le voi lua la copii unul, e clar ca nu acuma, cu un nou nascut nu e deloc momentul, ca tre sa te ocupi de catel cit e mic, dar intr-o zi.....imi pare rau daca sotul tau nu mai vrea al treilea copil, eu, am mare noroc ca am reusit sa-mi conving sotul sa vrea 3, si am zis sa vad ce si cum cu sarcina asta, si la anul ma apuc de al treilea, ptr ca timpul trece, si fac 34 ani, dar totul depinde de multe!

ralu, ma bucur tare mult ca sotul tau s-a hotarit sa faca tot ce se poate ca si tratament, va fi bine pina la urma! e super ca mai vrea sa aveti un bebe, mult noroc sa aveti c-o meritati din plin!

mirelush, La multi ani inca o data tatalui tau, sa va iasa bucatele bune, si sa petreceti bine, mai ales ca aveti un mare motiv anul asta, mai dar voi tot in chef o tineti, ca acusi e ziua sotului nu?

nana, andreea, ella, cind incepe galeria? in ce zi sinteti?

michell, draga mea, uite si eu pe aici nu te las singurica, dar cred ca dormi deja ca la mine e 18 deci la tine e 1 noaptea, te pup

va pup pe toate!



Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

La multi ani! Un an bun va doresc. Fie ca toate dorintele sa vi se implineasca anul acesta si sa vina bebelusul dorit la toate.

Eu astept nerabdatoare vizita la eco, in rest ma bucur de micarile lui bb si astept sa le simta si sotul meu.
Va pup
Multa sanatate tuturor.

Ileana 21+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Adela, asa e, fericirea cred si eu ca o gasim numai atunci cand simtim ca facem voia Lui. Sper sa luam cea mai buna decizie. din pct. de vedere medical dr. nayel a zis ca nu ar fi o mare problema, io toti copiii i-am avut sanatosi, problema cu nasterea prematura a fost de la col scurt si intredeschis, problema care se rezolva cu stat in pat si cerclaj (dr. mea nu a considerat necesar de data asta, si io m-am luat dupa ea...ca apoi sa-mi zica ca ea mi-a zis sa stau linistita...dar zi si tu, cand am intrebat-o de concediu medical, a zis ca pot merge la serv., deci 10 ore pe scaun! si mie mi-a fost jena sa insist, ca e sotia unui coleg de serv. si am zis ca pe urma se afla ca mi-am luat concediu fara sa fie nevoie).

Michelle, sper sa-ti gasesti linistea in noul an.

Ileana si restul gravidutelor, sarcina usoara si bb sanatosi.

Eu de-abia astept sa ajung acasa, conditiile de aici sunt groaznice, pentru 200 euro/noapte stam intr-o camera mica, fara apa calda (calduta, sunt ape termale, si o dau direct la dus), mancarea e putina si groaznica, cu sosuri de carne de oaie (io am zis la agentie ca-s vegetariana, si au zis ca nu-i problema, dar de unde, toate-s cu carne de oaie), nici in studentie pe vremea lui ceausescu n-am mancat asa prost. sunt super zgargiti si la portii, nici un desert nimic, si suntem si izolati, nu poti sa cumperi de la ei decat biscuiti si sticksuri. si le mai dau io triplu sa-mi aduca fructe cand mai merg in sat. nici cartele de tel. nu mai au. de facut curat numai daca alergi dupa ei si le dai bani, n-am vazut in viata mea asa ceva...

scuzati-ma de digresiune, dar suntem indignati, am platit 4000 euro cu totul si stam in frig, n-avem apa calda si murim de foame...sper ca totusi sa se vada rezultatele mult asteptate...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

HAIR-m-am ingrozit cand ai povestit de conditiile pe care le aveti acolo.Cat timp mai trebuie sa stati?Imi pare atat de rau ca pe langa faptul ca va este atat de greu cu tratamentul sotului mai aveti de indurat si niste conditii groaznice!Sper sa av intoarceti cat mai curand acasa!Ii soresc sotului tau insonatosire grabnica si tie putere sa treci peste toate astea!
PEPSI-super ati petrecut revelionul.Nimik nu e mai frumos decat sa fii alaturi de familie.Si ce frumos povestesti de scumpul tau Dominic...
CHANTAL-tu unde esti?Ce mai faci?ai repetat testul?
Restul fetelor unde sunteti?Obosite dupa petrecere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

BLUEYES-cum ati petrecut ziua tatalui?Ai fost deja la doctor?Cum este cu greturile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle multumesc de urarile pentru tatal meu si iti multumesc ca te gandesti la mine.Am petrecut frumos,au fost multi invitati si mult fum Am stat mai mult singurica sa nu fiu nevoita sa "inghit fumul". Eu nu am greturi deocamdata,doar usoare ameteli.Sper ca este totul bine,nu am mers la medic pana acum,am sa mai astept putin ca este prea devreme sa se vada ceva.
Flavia foarte frumos povestesti despre cum ati petrecut noaptea dintre ani.Sunteti o familie fericita!
La anul o sa fie si mai frumos,o sa fiti 4!
Multumesc de urari,asa este o tinem tot intr-o petrecere,astazi si maine ne odihnim si apoi pe 4 ianuarie o luam de la capat.
Ileana abia asteptam vesti de la eco.O sa-l vezi si mai bine pe bebic.Este o minune sa simti cum creste o viata in tine si sa-i simti fiecare miscare.Este un sentiment extraordinar! Ai grija de tine!
Ralu sunt ingrozitoare conditiile acolo!Si ati platit atat de mult!Sper din tot sufletul sa dea roade tratamentul sotului si sa va intoarceti in curand acasa.Multa sanatate!
Eu astazi m-am trezit cam "intoarsa" M-a rascolit rau un vis,eram cu o prietena buna care m-a dus intr-un cimitir sa vad unde este inmormantat baietelul ei .Doamne fereste,asa mult m-a rascolit acest vis,sper sa nu se intample nimic rau cu baietelul ei.Totodata ma mai gandesc sa nu fie vreo legatura cu sarcina mea.Sunt cam speriata! Iertati-ma daca v-am intristat,dar sunteti singurele carora va pot spune,nici sotului nu i-am spus.Voi sunteti prietenele mele de suflet!
Va pe toate si va doresc numai bine!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzirica30 spune:

Fetelor,AELITA a nascut!!!!!
Ia cititi aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91141&whichpage=9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

nici nu stiti ce mult ma bucur ca am net si la casa(chiar asa de la vecin) ca pot intra in contact cu voi, sotul meu ride de mine, ca dimineata dupa ce ma trezesc il duc pe Dominic la wc, ii dau sa manince si apoi imi fac o cafa si ma pun pe net cu voi.

ralu, ce rau imi pare de conditiile mizerabile in care stati si ati dat si o circa de bani saracii de voi, macar daca tratamentul ar da roade. te pup, curaj se termina acusi! saraca de tine ce-ai patiti cu dr aia, tu fata cu bun simt, ca sa nu deranjezi pe nimeni, asa era si eu inainte.......te pup

ileana, draga mea, vezi ca-l simti pe baietel, totul e bine, iti tin pumnii la eco, ca tu esti prima, eu merg dupa tine! acuma-mi fac eu griji cu miscarile ca nu le simt tot timpul, si cind le simt sint asa de rapide......abia astept sa merg la medic si eu sa vad ca e bine!

michel, da, e un scump Dominic, ca si toti copii de altfel, sper ca nu te ranesc cind povestesc de el.

chantal, ce mai faci, cum esti?

mirelush, si voi sinteti o familie frumoasa pe cale de marire. cu visul ce sa-ti zic, si eu aveam vise ciudate, de groaza chiar,si am citit ca e asa din cauza hormonilor, deci nu-ti fa griji paranormalo(doar nu era sa ramin eu singura...), si eu stiam ca daca visezi pe cineva mort inseamna ca i-a murit moartea, deci e de bine ptr baietelul prietenei tale, iti zic si eu visam ciudatenii, dar fiind gravida n-am pus baza in ele.....ce ti-e si cu hormonii astia! mai, ai mare grija cu fumatul, ia da-i pe toti afara, si zile ca nu se mai fumeaza la voi, e f nociv, eu, de cind il avem pe Dominic NIMENI nu mai fumeaza la noi, cind a venit mama-mea in vara 2004, Dominic era bebe mic, si a fumat pe geam i-am facut un scandal....de-mi venea s-o pun in primul avion....si acuma de Craciun sau la alte ocazii oamenii ies afara pe terasa sau in fata blocului, nu e nimic de negociat! la fel ar trebui sa faci si tu!iar visul nu are nimic cu sarcina ta, nu ti-am zis eu ca va fi bine, si ca vom avea album cu bebeii pe prima pagina, Mari,cu trei puiuti, ce frumos album vom avea, hai capul sus, si alunga gindurile negre.

pitzirica, merci mult ca ne-ai anuntat, m-am bucurat ff mult, am si intrat s-o felicit la odisee.

nici o veste buna? sorina, tu cum mai esti ce mai faci, ca nu mai stim nimic de mult de tine?

va pup pe toate! o zi buna sa aveti

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

LA MULTI ANI, FETELOR!
A fost frumos de rev, am stat pana la 6,30 dimineata, la 7 m-am bagat in pat Am dansat toata noaptea si, daca nu ar fi fost cativa doritori de manele, totul era perfect! Am baut singurica aproape o sticla de vinutz rose bun, bunutz Cand voi putea voi pune si cateva poze

Flavia suna asa bine si frumos modul in care ati petrecut revelionul, ca imi si imaginam atmosfera de familie

Mirelush La multi ani pentru tatal tau! Ai grija si nu mai sta in fum

Adela sanatate multa si mult succes la operatia sotului

Ralu si tie iti tin pumnii sa rezolvati cat mai repede problema de sanatate a sotului tau


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

laura, ce mult ma bucur ca te-ai distrat, vezi si nu ai vrut sa mergi, bravo, ma bucur ptr tine, felicitari sotului ptr iesire!astept pozele!

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput