Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Laura, sper ca te-ai distrat bine . Am citit ieri, asa, cate un pic, mnesajele voastre, si iute am pus pe mine niste tanga roz (rosu nu am avut), dar sper ca e ok si asa. Defapt, de ce este bine sa porti bikinei roshii in noaptea rev-ului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Flavia, sper ca ati petrecut bine, si nu te-ai obosit prea tare cu pregatirile . Dominic a asteptat miezul noptii pt. a cicni cu voi? Richie a adormit bustean, chiar cu vre-o 30 de minute inaintea lui .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Ralu, sper din suflet ca anul acesta sa va aduca sanatate si liniste sufleteasca. Ai scris ca pana acum, din pacate, tratamentul sotului nu prea da rezultate. Sper ca anul acesta sa se rezolve si aceasta problema. Noi doua ne asemanam, pana si faptul ca momentan sotii nostri sunt cum sunt. Sper ca pana in primavara sa se insanatoseasca amandoi, iar noi, sa decidem bine in a avea sau nu inca un bb. Eu, tare asi vrea sa mai raman o data insarcinata. Simt eu, ca de data asta ar fi bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

ingeras26a, felicitari pentru micuta ta! Doamne, ce fericita trebuie sa fii! Iti doresc sanatate si bb mancacios . Sa va creasca mare, sanatoasa, desteapta si frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Ileana, Mari, ce e cu voi? Mai scrieti ceva! Uite, eu am inundat lista nu mine . Va doresc in continuare sarcina usoara si fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Adela,
multumesc mult de mesaj si de ganduri bune. sper si eu ca anul asta sa schimbam norocul. in afara de parintii lui, nimeni nu stie ca suntem aici la tratament si nu la distractie, s-au suparat si prietenii nostri de familie ca nu i-am luat si pe ei (!), le-am zis ca vrem sapt. de miere. si maica-mea, si la servici unde mi-am luat concediu, toata lumea stie ca am plecat sa ne distram, sa uitam necazul...
sper ca sotul meu sa nu cedeze psihic, azi dimineata zicea ca el nu se mai intoarce acasa, dar aseara la miezul noptii mi-a zis ca nu se da batut si ca va incerca toate trat. si ca vrea sa ne marim familia anul asta!!

fetelor, si in cazul meu sotul s-a comportat la fel de ciudat in sarcini, acum ultima data nu a vrut sa vina la echo, nici macar nu a vrut sa se uite pe poze acasa! nici sa puna mana sa simta cum misca, nimic......si evita orice discutie, zicea ca sa asteptam intai sa se nasca, si apoi o sa-l iubeasca...
si el in general e genul f. atent, insa cand sunt gravida il vad ca e f. stresat si refuza sa vorbeasca despre asta.

sper ca pe toate sa ne astepte cel mai bun an din viata noastra de pana acum. Fara optimism si incredere nu facem nimic, depresia omoara totul!! Poate la sf. anului vom fi toate cu bebelusi sau gravide, Flavia, ajuta-ne!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Raluca, ma bucur ca ai aparut . Multumesc ca ai scris despre modul in care sostu tau priveste perioada sarcinii. Spre deosebire de sotul meu, al tau vrea sa-si mareasca familia, asta e bine. Oricum, dr-a mea, este de parere ca noi in nici un caz sa nu mai incercam. Parerea ei este ca riscul ca dinnou sa patim la fel, este fff mare. Pai cam si asta il face pe-al meu sa nu isi doreasca inca un copil. Oricum, eu stiu ca lucrurile se intampla sau nu, indiferent de logica si de statistici logice, matematice etc. Ceea ce trebuie sa se intample sau nu, se intampla sau nu, asa cum vrea Dumnezeu. Eu imi doresc ca in acest an sa-L inteleg si faca-se voia Lui. Urmand aceasta cale, stiu ca voi fi fericita.
Va doresc in continuare sanatate, rabdare si intelegere .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

La Multi Ani 2007 !
Ce faceti fetelor? Obosite dupa petrecere? Noi ne pregatim pentru petrecerea de Sf. Vasile,este ziua tatalui meu si asteptam musafirii.
In prima zi din an va doresc numai bine,sa aveti sanatate,bucurii,impliniri si sa dea Dumnezeu ca toate discutiile noastre despre durerea pierderii unei sarcini sa se transforme in discutii despre bebei,pampersi si nopti nedormite! La miezul noptii m-am gandit la voi si l-am rugat pe DD sa va implineasca dorinta cea mare, iar -dutzelor sa le dea sarcini usoare si bebei sanatosi tun!
Va iubesc!
Va pe toate fara nici o exceptie!




Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LA MULTI ANI SI SA VA ADUCA ANUL ACESTA NUMAI SI NUMAI CE VA DORITI!!SA FIE UN AN MAI BUN,FARA NECAZURI,PLIN DE BUCURII VA DORESC DIN TOATA INIMA!
Eu am stat acasa si m-am uitat la televizor cu sotul,ne-am uitat la artificii si cam asta a fost.aici ceasul este cu o ora in urma dar am ciocnit un pahar sampanie si la ora romaniei si la ora de aici.
Nici nu stiu ce sa mai spun ci doar sper din toata inima sa fie un an mai bun!Va pup dulce pe toate!
Blueeyes-La MULTI ANI pentru tatal tau si o sarcina usoara in continuare!
restul fetelor ce mai faceti?sper ca sunteti toate bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Vad ca e fff liniste pe forum...

Mergi la inceput