Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dragele mele am intrat sa va urez din tot sufletul
La Multi Ani si un An Nou Fericit plin de bucurii si impliniri!Sa dea Dumnezeu ca in 2007 sa se implineasca cel mai de pret vis al tuturor,acela de a deveni mamici!
Petrecere frumoasa diseara!Am sa ciocnesc un pahar de sampanie in cinstea prietenelor mele dragi!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne, Ingeras, ai nascut Mi-a tresaltat inima cand am vazut mesajul tau! Sa traiasca micuta Maya, sa creasca mare si sanatoasa

Felelor sa va aduca Anul Nou numai fericire, sa stearga nenorocirile celui care a trecut si sa va indeplineasca cele mai arzatoare dorinte


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

fetelor, va pup tare pe toate, sa aveti un an nou fericit, plin de bucurii si sanatate multa! toate am avut un an tare greu, meritam ca anul care vine sa avem si noi partea noastra de fericire toate, ca doar o meritam din plin!

am reusit sa intru si de la casa pe net, ca m-am bagat ilegal pe reteaua vecinului, , sper sa nu se supere pe mine chiar acuma de Craciun da-mi era dor sa vad ce faceti!

michel, iubito, ce frumos scri, esti o fata deosebita, va fi bine si la tine ai sa vezi!

hair, imi pare rau ca tratamentul nu merge prea bine ptr sotul tau, va doresc sa gasiti unul care sa mearga, e greu ca esti departe de copilasi, dar nu mai e mult si-i vezi!

della, draga mea, si eu ca si tine, sint acasa cu sotul meu, si nu am chef de invitati, initial a vrut lumea sa vina la noi, dar apoi dupa Craciun am fost f obosita, si nu am vrut sa ma mai obosesc sa nu patesc ceva, asa ca le-am explicat la toti, ca vom sta singuri noi 3, si lumea a inteles!

nana, iubito, imi pare tare rau ca esti bolnavioara, ai mare grija ce medicamente iei, ca esti gravi si nu ai voie, stii tu cum e sare iepurele cind nu vrei, e prima luna cind nu vrei sa fii, si ai sa vezi ca esti!, paracetamolul stiu si eu ca e ok, ca si eu am fost racita cind am ramas! dar polidinul nu stiu. oricum, eu te astept cu testul cu pumnii strinsi!

ingeras, felicitari ptr fetita, sa fie sanatoasa si mincacioasa, prietena mea a nascut pe 14 decembrie 2006 si o cheama Maya Diana.

mirelush, vezi sa nu-l imbeti pe bebe!

laura, astept poze cu rochia ta de seara.

va pup tare de tot pe toate!merci mult ptr ca existati si ptr tot ajutorul!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia rochia mea de seara va fi...o pereche de pantaloni negri si o bluzita neagra Imi fac unghiile cu rosu si cred ca-mi voi pune si ceva margele la gat, dar sa vad daca merg cu tinuta
Super fain sa faci rev-ul doar cu familia, dar sotul meu nu-i genul asta (nici macar anul trecut, cand eram gravida, nu a vrut sa stam acasa si am mers la niste prieteni pana pe la 2,30 de eram rupta de oboseala), poate la anul cand vom avea un bebe mic in casa


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Dragele mele prietene va urez Un An Nou Fericit si multa liniste si pace sufleteasca!




Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Dragele mele, sa va aduca 2007 ceea ce mi-a adus mie 2006. La multi ani!

Mamica lui Rares (15 oct 2006)
poze
Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Buna dimineta dragele mele! Iata, e aici prima dimineta din acest an si eu, ca si voi toate, sunt plina de sperante. De azi incepem partea cea buna a vietii, de acum incolo toate dorintele ni se vor implini si noi vom fi pline de iubire, pace sufleteasca si fericire.
Sincer va spun, incep anul cu optimism, chiar daca stiu ca incepem cu greul, adica operatia sotului (poimaine merge la medic pt. programare la operatie - presupun ca in 4 il interneaza). Vreau sa cred, ca totul ce se va intampla incepand de acum, duce la bun sfarsit. In curand (in 16 ian.) si copiii mei implinesc inca un an, adica 12 si 5 . Tare mi-ar place ca de ziua lor sa putem face un chef mare,cu toti cei dragi noua si copiilor. Deja ne gandim la cadouri (adica ne-am tot gandit... ), si ieri am suplimentat lista. De multa vreme ne gandim sa le cumparam un catel, si cred ca de data asta o s-o facem. Ar fi cel mai neasteptat si iubit cadou. Deci, sper ca pana in 16 ianuarie, sotul sa fie trecut cu bine de operatie si sa fie apt de chef, chiar daca cu mana in ghips pe care cred ca o sa-l poarte vre-o 2-3 luni.
Am scris tot ce mi-a venit in minte, asa, la inceput de an. Sun adormita, ametita, caci m-au trezit copiii pe la 9:00.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Nana, sanatate . Imi pare rau ca esti asa de bolnavioara. Cat despre gripa si "prietenii ei" pot sa-ti spun ca tare au dat navala peste toata lumea. Din pacate si noi suntem bolnavi, Richie deja da inspre bine, la fel si Roberta. Saracii au tusit de se sufocau, iar intre Cracuiun si Revelion degeaba i-a dus mama la medic, ca era doar unul de garda si popor cat cuprinde ochiul. Asa ca prima data am prin curaj si le-am dat de la mine din cap amoxicilina, care spre fericire si-a facut efectul. Acuma suntem noi bolnavi, cu sotul. El abia ieri a inceput, eu parca sunt mai bine un pic. La fel sunt si prietenii nostri cei mai buni, si ei au 2 copii si toti 4 sunt cu tuse, gat durerors si alte "placeri".
Nu fii suparata daca cumva ai ramas insarcinata tocmai acum. Chiar daca ai luat tot felul de medicamente, eu stiu ca sarcina inca este prea mica ca boala sau tratamentul sa o afecteze. Imediat esti vindecata complet si totul este ok .
Sanatate si numai vesti bune iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Lariana, sper ca serviciul din noaptea revelionului l-ai petrecut in mod placut. Cum te simti? Am intele seu bine, ca pastrezi sarcina? Sper din tot sufletul ca din burtik sa iti vindece sufletul si sa simti dinnou fericire. Eu ma bucur pentru tine si iti doresc ca anul acesta sa simti fericirea de a-ti strnge in brate copilasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Cristina, Gabi, Mirela cum sunteti? Cristina scriai ca sotul nu numai ca nu te cocoloseste, dar parca nu ar vrea sa stie ca esti insarcinata... Da, stiu despre ce vorbesti. Defapt cam despre asta ar fi vorba, pe undeva, si la noi. Sotilor le este frica sa se implice, pentru ca este un fel de autoaparare in fata unei posibile noi dureri. Le este frica sa se implice prea mult, ca nu cumva sa piarda. Nu stiu in ce masura sunt constienti de acest lucru, dar cam asa este. Sotul meu este foarte hotarat ca sa NU mai incercam sa facem inca un bb. La noi este simplu, avem 2... Si ca sa nu deviez de la problema, nu fii amarata (nu fiti amarate), pe undeva este fireasca reactia asta. Noi, femeile suntem mai puternice, culmea, ca tot noi, care trecem si fizic prin suferinta, avem mnai multa putere ca si barbatii. Nu va faceti probleme, si sotii isi vor exterioriza iubirea fata de bb, doar ca le trebuie timp. Uite, spre exemplu, cand am fost insarcinata cu Richie, sotul meu a refuzat sa vina cu mine la echo. La sarcina anterioara, pe care am pierdut-o, a fost si el si s-a atasat foarte tare de bb, pierderea lui l-a durut f. mult. Stiu ca acesta a fost motivul pentru care nu a vrut sa-l vada pe Richie la echograf.
Hai ca m-am lungit mult cu acest subiect. Va doresc o sarcina usoara si fara probleme.

Mergi la inceput