Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana

Chantal ziceam ca poate e un semn pentru viitorul apropiat

Cine stie, Laura? Oricum, in viitorul apropiat abia astept sa citesc despre tine ca esti si e totul bine. Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Draga CHANTAL-stiu cat iti este de greu si cat de mult doare dar vreau sa-ti spun ca antidepresivele nu ajuta cu nimik ci ajungi incet incet sa fii dependenta de ele.Mai bine hai aici vorbeste cu mine cu fetele de pe acest forum si te va ajuta mult mai mult decat pastilele care dupa cum ai spus si tu nu fac decat sa amorteasca durerea pt un interval de ore...E greu stiu fff bine,eu simt uneori ca nu mai rezist,ca aceasta durere imi macina sufletul zi de zi cate putin si intr-o zi nu voi mai putea.Eu imi tin durerea in interior nici nu ma mai descarc in fata sotului pentru ca nu vreau sa-l mai vad ca sufera...si parca vad pe el ca nu vrea sa vorbeasca despre ce s-a intamplat...Mi-e greu si mai ales ma doare cand vad cate fete de la odisee au nascut si acolo am fost si eu...dar in acelasi timp ma bucur pt ele ca toate sunt sanatoase si nu au inatmpinat probleme.Mi-as fi sorit mai mult ac orice in lumea asta sa-mi tin si eu in brate fetita in curand dar nu se mai poate...In fiecare zi ma gandesc la ce s-a intamplat si am probleme cu somnul din aceasta cauza dar nu mai iau somnifere chiar daca dorm fff putin...Durerea este aceeasi dar trebuie sa avem grija pentru ca dupa cum ne_au spus si alte fete depresia este o boala fff grava...Eu incerc sa rezist,sa nu cad in aceasta boala si acest lucru te rog si pe tine din tot sufletul meu...Eu nu vrobesc aici cu nimeni din jurul meu despre ce simt,nici cu sotul nici cu familia ci numai cu voi.Nu e zii sa nu plang iar sotul ´daca ma vede ma tine in brate dar nu spune nimik...nu stie ce sa mai spuna...E greu e foarte greu si nu putem face nimik decat sa incercam sa acceptam si sa rezistam...Se spune ca Dumnezeu nu ne da mai mult decat putem duce si ca EL ne pune la multe incercari...Dar eu simt(desi stiu ac nu e bine)ca m-a parasit atunc cand m-am rugat atat de mult.Nu stiu ce planuri are cu noi...dar eu nu pot uita lunile de astepari si sperante,nu pot uiat primul ecograf,prima miscare a fetitei noastre,prima intalnire cu ea...Dupa ce am pierdut-o pe Katharina am spus ca gata nu mai vreau nici eu sa traiesc,ca nu mai are nici un rost.Dar poate ca are ...nu stiu inca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

La multi ani, fetelor si sa dea Dumnezeu sa avem un an mult mai bun ca 2006.
Nu stiu ce s-a intamplat anul trecut, ca majoritatea celor pe care ii cunosc au avut un an f prost, numai belele. Trebuie sa ehilibreze situatia anul asta, nu se poate altfel.

Va pup

Gabi 6w
Miracle inside,
Noi (inca) doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Of, of, of fetelor! Nici eu nu pot uita primul ecograf si nici pe urmatoarele: cel de la 10 saptamani cand am vazut-o in intregime, cum tinea manuta la cap, cel de la 20 de sapt cand ne-au zis ca e fetita (am si CD-ul cu inregistrarea, dar nu am curaj nici sa ma uit pe el, nici sa-l arunc)....am aratat tuturor prietenilor CD-ul ala si le explicam unde e pasarica fetitei, ca stiam exact...nici pe cel la 26 de sapt, pe cel de la 32 de sapt (toate erau la 3D) cand vedeam cat a mai crescut draga noastra...nu pot uita cat de tare se misca in burtica, ziceam ca nu doarme niciodata (si noaptea daca deschideam okii, ea se misca)
Dupa nastere, cat am stat in spital, am cerut sa-mi dea somnifere si distonocalm si luam seara, ptc atunci simteam ca inebunesc (chiar simteam cum imi pierd mintile), dar cand am ajuns acasa nu am mai vrut sa iau, ci m-am sprijinit pe sotul meu....el m-a ajutat mult....

Sa speram ca anul acesta va repara, pe cat se poate, ce a fost rau anul trecut!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

of fetelor am incercat sa deschid capitol nou, dar imi lipsesc elemente, tre sa vad daca ma poate ajuta cineva, sper ca n-am facut o boacana,

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

capitolul nou aici, http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=91253

Flavia +17, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput