Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, sincera sa fiu cu sarcinile nu simt nimic ptr ca sint implicata, atita-ti zic tre sa crezi tare tare ca va fi bine si asa va fi. un lucru pot sa-ti zic, e ca am visat intr-o noapte ca aveam noi aici pe prima pagina unde e lista, un album si erau la bebei in el, unul mai frumos ca altul!(O fi asta semn ca va fi bine ptr noi toate?) Doamne ajuta asa sa fie!tu nu ai somn mama, ia fugi si te culca, noapte buna!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Tuturor va doresc:

LA MULTI ANI !!!!!!!!!
Sa vi se implineasca toate visele in Noul An !
Sanatate si multa liniste sufleteasca !
Sarbatori fericite !


Chantal si Michelle,


pt toate mamicile !!


duminica fac 40 FIX FIX FIX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia e clar ca este semn bun pentru noi toate daca ai visat bebelusi frumosi si sanatosi!
N-avem incotro,trebuie sa credem tare tare ca totul va fi bine!

Aelita multumim!Sarbatori Fericite si tie si nastere usoara si bebe sanatos ca vad ca mai un pic!Poate vrea sa se nasca in noaptea dintre ani!
Fetelor pe unde sunteti? Va



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne, Aelita 40 de sapt fix fix fix??? Bravo! Mi s-a facut pielea de gaina! Sa-ti dea Dumnezeu nastere usoara si o fetita sanatoasa, sanatoasa Unde faci revelionul? Multumim pentru urari si anul care vine sa-ti fie plin doar de fericire si sanatate!

Mirelush io-s pe aici, dar ma pregatesc sa ma duc la cumparaturi (nu stiu ce vreau sa cumpar).

Flavia inca nu stiu cu ce ma imbrac, parca n-as vrea rochie de seara (eu sunt mai mult genul sport si, daca ar fi dupa mine, blugii ar fi tinuta mea de seara), dar sigur imi voi lua azi din oras o pereche de bichini rosii, ca cica aduc noroc daca-s purtati in noaptea dintre ani
Mey, dar io credeam ca doar Mirela e paranormala intre noi si ca i-a trecut, acu vii tu cu kestii dinastea?? Pai zi-mi si mie acilea ce-mi pica la drum de seara, fato! Ceva la pat?


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Flavia,...hm de mine nu ai pomenit nimic, daca se prinde ori ba luna asta...nu de alta dar asta noapte am visat un baietel frumusel foc si cu okii albastri(eu tot albastrii ii am)nu era al meu dar tare il mai strangeam in brate ,eram foarte fericita si eram topita dupa el.....,ce semn o fi asta?.....sau o fi din cauza ca ieri am fost si am vazut un baietel de 8 luni,dar nu semana cu asta din vis....ce o fi sa fie, dar numai semn bun sa fie.
referitor la bikini rosii.....eu cred in superstitia asta, acum 2 si 3 ani am purtat in noaptea de rev., anul trecut mi-am cumparat negrii...si culmea e ca am pierdut si sarcina si mai e si sotul bolnavior, asa ca astazi am sa plec special sa-mi cumpar bikinei rosii (ptr. ca trebuie sa fie si noi)
Va urez sa aveti in Anul care vine: multa sanatate, fericire si sa ni se indeplineasca visele de a fi mame, dar mame de bebei sanatosi
pupici si La Multi Ani
-ptr. gravidute...mai putin cu dezmatul in noaptea de revelion:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Fetelor, ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de sufletele curate ale ingerasilor nostri, si noua la toate sa ne trimita mangaiere si Lumina care sa ne faca sa vedem adevarata realitate a tragediilor noastre, sa ne dea curajul sa apasam pe clanta pentru a deschide usa care ne tine incuiate in mica noastra realitate si nu lasa caldura sa ajunga si in sufletele noastre. Sufletele ingerasilor nostri sunt vii si sunt cu noi, dar durerea asta nu ne lasa sa-i simtim, iubitii nostri ne iubesc, sunt sigura, trebuie sa ducem de acum o viata care sa ne faca sa meritam reintalnirea cu ei. Eu ma gandesc mereu ca se uita la mine, si incerc sa ma ridic la asteptarile lui, nu trebuie sa ma vada plangand, in toate trebuie sa fie multumit de mine...
prin ei eu zic ca am vazut o parte din Lumina divina, au stat prea putin in lumea asta, esenta lor era atat de pura...ingerasul meu avea o privire de intelept si totodata se uita cu mila la noi...stia ce ne asteapta.
managaierea pentru noi nu poate veni decat de la Dumnezeu si de la sufletul ingerasilo nostri, singure nu putem nimic, insa trebuie sa schimbam ceva pentru ca ea sa ajunga la noi...

sper ca in noul an sa cunoastem toate pacea sufleteasca care vine odata cu incalzirea inimilor. nu stiu, dar eu parca ma simt cam impietrita, ma gandesc mai mult la sanatatea sotului, inchid repede monitorul sa nu-i mai vad mult chipul, parca fug de amintirea lui, parca s-a intamplat acum 10 ani, nu acum 10 luni, mereu aman sa imi amintesc pe indelete timpul petrecut impreuna, desi tot timpul imi staruie in creier, dar nu si in suflet...nu stiu ce-i cu mine, as vrea sa mai pot plange, si din pacate nu o mai fac nu pentru ca am ajuns la cine stie ce intelepciune, ci pentru ca mi s-a impietrit inima...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

aelita, nastere usoara draga mea, nu mai ai mult si e marea intilnire cu fetita ta!

mirelush, sigur e semn bun, ai sa vezi ca va fi bine ptr noi toate!

laura, ma faci sa rid, auzi bichini rosii, nici nu stiam, hai ca poate am timp sa-mi iau si eu o pereche, eu stiam ca tre sa ai bani in buzunar, ca sa ai noroc in noul an......ia sa vedem ce vad eu in globul meu ptr tine, , si acuma lasind gluma la o parte, vei fi fericita intr-o zi si vei avea un bebe care sa-ti zica mama, fiindca esti o persoana care nu renunta, si care merita sa fie fericita, vei reusi draga mea!

ella, scuze nu am vrut sa te uit, dar inca nu te stiu prea bine, astept sa ne scrii mai multe despre tine, dar oricum sa stii ca tin pumnii strinsi strinsi si ptr tine, si iti doresc sa te alaturi repede la odisee, sa fi coleguta cu mirela si gabi, si andreeea si nana. acuma bebe tre sa vina, ca te-ai si vopsit sa fii frumoasa ptr venirea lui! spor la treaba, nu stati degeaba!

hair, cred ca e normal ce simti, au trecut 10 luni! ai necazul cu boala sotului, ce descri tu e un pas in plus in doliu, nu te speria, ia ce ti se da!

va pup pe toate, an nou fericit, azi mergem la ziua unei prietene, apoi la ziua unui baietel, si apoi la casa!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Flavia multumesc pentru preziceri Cand zici tu, stiu ca asa e
Am fost si mi-am luat niste bichinei rosii si vanzatoarea mi-a zis ca mare nebunie a fost anul asta cu chilotii rosii, ca veneau femei si intrebau de chiloti rosii pentru barbati SUper tare Aaa si mai scrie la unul din topicele de aici ca sa ai bani in sutien Eee? Ce mai zici? O sa fac de toate neaparat!
Nu-mi prea plac bichinii (erau ultimii pe care i-am gasit, in alt magazin mai erau -frumosi tare- dar costau 500 000lei- astia sunt nebuni), dar ii voi purta asaaaa ca trebuie


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia distractie placuta la ziua prietenei tale si a baietelului.
Si eu stiam ca este bine sa avem bani in buzunar si ceva rosu pe noi in noaptea dintre ani.Sper sa ne poarte noroc.
Elaa cred ca este semn bun daca ai visat un baietel cu ochi albastri ca ai tai,sigur se pregateste sa vina la voi.Iti tinem pumnii sa se prinda bebe! Daca esti superstitioasa atunci trebuie neaparat sa-ti cumperi bikinei sa-ti poarte noroc!
Laura sa porti iubita bikineii! Chiar asa nebunie este,si barbatii trebuie sa poarte? Super tare! Merge si fara!
Va !



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

blueeyes,multumesc! sa ai si tu cat de curand marea bucurie!
Laura,am plans atat de mult citind mesajele tale,incat sunt sigura ca numai pt cat ne-am rugat toate ,o sa fii intr-o zi fericita! eram la inceputul sarcinii.acum nu pot sa cred nici eu ca am ajuns aici,am tot stat cu frica sa nu se intample ca acum trei ani ...Apoi am zis : va fi bine! trebuie sa fie!
mai e un hop acum,ca sunt cu fix fix fix si pana nu o vezi in brate...tu stii mai bine cum e...
Revelionul il fac in casa,am musafiri,care sunt pregatiti de mers la spital,daca e cazul.
Si tie iti doresc numai bucurii in anul care vine !!!!
Pepsi,draga mea,am fost colegute si acum ma bucur pana sus la cer si dincolo de el ca ai reusit din nou !

fetelor,luati-ca chiloteii rosii in noaptea de revelion!! asa e bine.vorbiti cu toti sa isi ia ! pe langa distractie ca os a va aratati elasticul pe acolo , atrage amor si noroc si numai stiu ce.
si bani in buzunar !!!

hair multa liniste sufleteasca iti doresc,draga mea !

am sa ma gandesc la voi toate la 12 noaptea,la un pahar de sampanie !!! am sa va doresc din suflet SA FITI FERICITE !!! asa cum va doriti voi !!!


pt toate mamicile !!


40 FIX FIX FIX

Mergi la inceput