Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Lariana- si eu am poza micutei mele pe calculator si ma uit mereu la EA si nici mie nu-mi vine sa cred ca am trecut prin ce am trecut...dar stiu ca timpul inapoi nu-l mai pot da desi as da ORICE sa pot sa dau timpul inapoi sa o tin in brate mai mult si sa nu-i mai dau drumul...Stiu ca frica nu va disparea dar te rog incearca sa privesti inainte si nu uita ca acum esti gravi ca daca a fost prea repede sau nu,nu mai conteza acum,ai grija de comoara din burtica si nu te mai stresa ca nu face bine la sufletelul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi-imi pare rau de "cearta"cu sotul tau dar o spun si o repet asa sunt barbatii astia cam "ciudati"sunt altfel decat noi,noi orice punem la suflet dar ei nu sunt asa sau cel putin nu o arata.Cand te mai enerveaza nu te mai consuma(nu uita de comoara din burtica),gandeste-te ca noua luni nu ai voie sa te enervezi din nici un motiv,bine draga??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Blueeyes-eu nu stiu sa-ti spun daca e prea repede sau prea tarziu sa mergi la medic,asta numai tu poti decide dar abia astept sa vii sa ne spui ca ai vazut inimioara copilasului la ecograf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Blueeyes iti trimit si tie un pupic asa ca sa simti ca nu esti singura atunci cand te enerveaza sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Jojo-Miha de ce spui ca ti se pare ciudat ca v-au dat unda verde deja?Daca nu esti sigura mai mergi la un alt medic asa pt linistea ta.Eu am pierdut-o pe micuta pe 26 octombrie anul acesta si medicul ne-a spus ca dupa 3-4 cicluri normale putem incerca din nou dar oricum putea sa-mi spuna oricat ca eu mai devreme de 2 ani nu ma gandesc iar de uitat de protectie nu voi uita sigur,numai daca sotul cumpara prezervative de la acea fabrica din bancul Ioanei,doar atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

va pup dulce pe toate fetele de pe acest forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea16 spune:

Mirela, am intrat acum un pic doar sa vad ce ai facut. Zilele acestea am fost cu tine in gand si parca am avut o presimtire ca ne vei da o veste buna. Ce bucurie!!! Sunt tare, tare fericita pentru tine!!!! Este cel mai frumos cadou pe care il puteai primi de Craciun. Sa ai o sarcina usoara si fara probleme! Doamne, sunt asa emotionata de parca as fi facut eu testul. Sper sa te urmez cat de curand!

Va pup pe toate

Andreea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Michelle si eu te cu mare drag,esti foarte draguta ca te gandesti la fiecare dintre noi.Ai un suflet mare si Dumnezeu te va rasplati pentru asta,ai sa vezi!Sper ca ti-au iesit prajiturile asa cum ti-ai dorit!
Andreea multumesc mult! Sper din tot sufletul sa ma urmezi cat mai curand si toate fetele care asteapta un rezultat in scurt timp.Sper ca prestezi corespunzator! Iti tin pumnii sa se prinda bebe!
Nana sper ca esti tare ocupata si de asta nu ne-ai mai "vizitat!" Iti tin pumnii si tie!Abia astept sa vina vremea testelor,nu vreau sa ma lasati singura,ati promis!!
Va pe toate,merg la somn Noapte buna!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

chantal, merci ptr pupic!ne-am mai impacat cu sotul, ca doar n-o sa incepem anul asa.....

mirelush, e super ca s-a deschis capitolul, pai nu te inscri cu gabi? sau mai astepti pe nana si andreea? ca am asa o presimtire....

michel, draga mea, merci de sfaturi, stiu ca nu am voie sa ma enervez, dar eu ma aprind asa mai usor . spui ca ti-e frica de o noua sarcina ca medicii nu ti-au putut garanta ca nu se va mai intimpla. pai sa stii ca nici mie, mai ales ca eu nici macar nu stiu de ce am pierdut sarcina! mi-a spus medicul doar atit, ai deja un copil dus la termen cu bine, sint sanse ff mici sa se mai intimple, si ca in general sarcina dupa una pierduta e ok, dar vezi tu la tine n-a fost asa, nici eu nu stiu....eu, cred mult in puterea mintii, si ma concentrez pe burtik si-l mingii pe bebe, si amenint placenta aia sa faca bine sa mearga acolo unde ii e locul(cine stie poate se speria de mine si am o surpriza in ianuarie la eco)te pup.

andreea, draga mea, imi era dor de tine, cind vii cu vestea mare, vezi ca de 3 ori nu m-am inselat, iar tie si nanei v-am zis ca in vacanta asta va fi!(sper sa am dreptate si de data asta)

citeodata mi-e si frica ce gindesc ca se va intimpla, azi de ex. am plecat mai repede de la munca, se opreste liftul la etajul meu, si o cucoana in lift tare ofticata ca ce s-a mai oprit liftul sa ma ia si pe mine, se mai opreste liftul la inca un etaj, si mai ofticata tinerica, si ajungem in subsol la garaj, si fuge repede, mai sa-mi dea cu usa-n cap, si urc in masina, si stau cuminte pina pleaca nebuna, ca zic eu in gindul meu nu ajunge pina la colt. ies din garaj si ce credeti, cucoana mea grabita accident frontal la colt cu o masina de 2 ori cit a ei. Doamne, am zis, tre sa am grija ce gindesc....noroc ca numa masina era accidentata, sper ca i-a fost o lectie!

vacanta placuta la cele care plecati, nana si andreea, astept vestea cea mare!
va pup pe toate!





Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia esti tare,chiar ca trebuie sa ai grija ce gandesti Bine ca nu a patit nimic cucoana dar sper ca a primit o lectie
Mai astept putin pana sa ma inscriu,as vrea sa le iau si pe fete cu mine,ma gandesc la "prezicerile tale" in care cred din ce in ce mai mult! As vrea sa ne spui si ca de data asta vom avea sarcini usoare si bebei sanatosi! Ia zi,"simti" ceva?
Ma bucur ca te-ai impacat cu sotul,doar nu o sa incepeti un an nou suparati.Lasa ca problemele vin si trec dar iubirea ramane!




Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput