Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Jojo multumesc mult! Tu cat trebuie sa mai astepti pana sa incerci din nou?
Lariana imi pare rau ca suferi atat de rau...gandeste-te ca ai un bebe in burtica si ca intr-o zi totul va fi bine!Te asteptam cu vesti de la dr.!
Chantal abia astept sa ne dai o veste buna,sunt sigura ca o sa-l iubesti foarte mult!Iti doresc sa fie asa cum vrei,tu stii ce este mai bine pentru tine!

Irda tu stii cumva cand este dl.dr de garda sapataman viitoare?
Va si revin,acum trebuie sa fac putina curatenie prin casa!



Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mirela, nu stiu, iubita!
Eu am aflat tot de la voi de pe topicul de la Nasterea unei stele, ca era de garda pe 27!
Imi pare rau, dar nu te pot ajuta!
Baga si tu un telefon la cabinet, daca pe el nu vrei sa-l deranjezi, desi din ce am citit pe la FlorentinaG care a nascut cu el pe 26 dimineata parca i-a zis ei ca pleaca in vacanta pe 28 sau 29 si nu mai e de gasit cateva zile (probabil pleaca din tara)!
Ohhh.....suntem in 29 ( ametita mai sunt) asa ca s-ar putea deja sa fi plecat.......incearca si tu un telefon mai pe 3-4 ianuarie ca nu cred ca sta mai mult in vacanta!

Pupicei!


Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Irda mersi de raspuns.Asa am inteles si eu de la Florentina,ca are cateva zile libere si pleaca pe 29 dec.Am sa sun la cabinet ,nu vreau sa-l deranjez doar pentru atata lucru...am eu timp mai tarziu
Cu siguranta o sa ajung saptamana viitoare!




Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Laura Ioana-imi pare rau ca inca esti bolnavioara.Ia sa-i spui la sot sa te incalzeasca mai bine.Pai ce-i cu gripa asta de nu mai pleaca de la tine?ai grija de tine!
Chantal te inteleg mai mult decat perfect.Ti-am mai spus ca ma regasesc prin tine.La fel am simtit si eu cand ma aflat ca fetita noastar are probleme,as fi vrut toata suferinta ei sa vina toata la mine si l-am rugat pe Dumnezeu de atatea ori sa-mi ia viata ins chimbul ei.Poate ca ma judeci putin caci noi am luat decizia de a renunta la ea pt ca nu i se mai dadúse sanse.Regret decizia mea,ar fi trebuit sa risc poate ca ar fi suparvietuit si poate ca s-ar fi si vindecat,dar din pacate acum e tarziu....Nu am fost o mama buna ar fi trebuit sa nu tin deloc cont de ce m-au sfatuit medicii ci sa fi facut ce-mi dicta inima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mirela, asa repede te duci la dr? Eu inca n-am fost si ma gandeam sa mai stau un pic, vreo saptamana, poate chiar doua, oricum nu cred ca acum se vede/simte nimic acum.

Chantal, nu trebuie sa spui ca n-o sa-ti iubesti copilul. Ai sa vezi ca nu peste mult timp o sa-ti para rau ca ai gandit asa. E copilasul tau, nu trebuie si nu-i va lua niciodata locul Alexandrei, care va fi intotdeauna in inima ta.
Dar acest ingeras a fost trimis tot de Dumnezeu, gandeste-te la asta. Ai grija de tine si de el, e o minune trimisa de Craciun, nu-i da cu piciorul, ca e pacat.

Lariana, o sa fie bine de data asta, trebuie sa ai incredere.

Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Noua deja ne-a dat unda verde,dar la noi e mai rau ca atunci cand eram virgina,incet si cu multa rabdare,ni s-a parut ciudat ca ne-a zis ca putem sa incercam asa repede si am consultat si alti doctori si au zis ca nu e nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Imi pare rau ca va bulversez din nou dar nu am mai avut rabdare si am facut un test Sure Check, cum mi-a zis Mirela. A iesit cat se poate de negativ. Nu stiu ce a putut fi cu testul ala de ieri...
Imi cer scuze daca v-am indus in eroare, si eu am fost la fel pacalita de testul Barza de ieri. Oricum, sunt doar ziua 24 si poate e prea devreme. Om trai si-om vedea.
Michelle, nu am dreptul sa te judec, ai luat decizia pe care ai luat-o pentru ca ai vrut ca fetita ta sa nu aiba de suferit toata viata din cauza afectiunii depistate de medici. Nimeni nu are dreptul sa te judece! Nu stiu ce as fi facut in locul tau, sa ma ierti, dar multumesc lui DD ca nu am fost pusa in postura de a lua o asemenea decizie, oricum, nu conteaza ce ar fi facut altii, a fost decizia ta si numai tu aveai dreptul sa o iei. Tu stii cel mai bine ce a fost in sufletul tau. Ai fost o mama buna, nu mai zi ca nu, te-ai gandit la binele fetitei tale si l-ai pus mai presus de orice, mai presus de suferinta ta.
Ai dreptate, ne asemanam mult la modul de a gandi si a simti. Cine stie ce-om fi fost intr-o viata anterioara? Poate ne-am intalnit . Glumeam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Vivela . Dupa cum am scris mai, sus, se pare ca a fost doar o eroare de test. Ametelile inca sunt si ma cam deranjeaza. Daca nu e sarcina, oare ce am? Oricum, multumesc pentru cuvintele frumoase si pentru intelegere.
Tu cum esti? Inca nu au inceput greturile? Poate scapi fara Bine ar fi, ca sunt tare nasoale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gabi nici eu nu stiu ce vreau! Pana sa raman insarcinata am zis ca nu ma duc imediat ca oricum nu se vede nimic iar astazi ma gandeam sa ma duc,sa nu ma duc? Oricum mai am putin de asteptat! Tu la ce dr. mergi,daca nu sunt indiscreta?
Chantal mai asteapta putin si il faci doar daca iti intarzie CM.Nu inteleg de ce ieri ti-a iesit slab pozitiv testul Barza pentru ca stiam ca sunt bune.Va fi asa cum vrea Dumnezeu,pana la urma.Ai grija de tine!





Bucuria vine din lucruri marunte...Linistea vine din suflet...
Caldura sarbatorilor vine din inimile noastre...!
An Nou Fericit! La Multi Ani!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Chantal , indiferent ca e sau nu o sarcina acum, ai grija de tine. Eu iti doresc sa fie asa cum vrei tu, desi pregatit pentru un copil nu cred ca te simti niciodata 100%, mai ales dupa ce ai trecut prin ce ai trecut tu.
Eu am tot amanat momentul sa am un bebe pentru motivul asta si acum, la 28 de ani tot nu ma simt prea pregatita, dar natura are regulile ei, mai bune decat cele pe care le impunem noi, asa ca am incredere ca o sa fie bine pana la urma.
Nu am greturi inca, nici la sarcina trecuta n-am avut, sper ca scap fara.
toate fetele

Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput