Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by Michelle81

Vivela-nu este prea multa speranta de citit in vorbele mele din pacate ci din contra,cateodata simt ca nu mai POT!
Si la mine micuta apasa pe vezica si vizitam baia des asa ca nu-ti fa probleme!



Michelle, daca as putea te-as imbratisa . Stiu ca suferi, insa nu trebuie sa te chinui singura. Nu-ti mai spune ca nu mai poti, eu sunt convinsa ca esti o femeie puternica, ai trecut prin acea tragedie si ai supravietuit, deci esti mai tare decat cele mai multe dintre noi. Si POTI, crede-ma sa o iei de la capat, pana iti vei vedea visul implinit.
Si mai ales, nu mai spune ca vei ramane singura, ca asta nu se va intampla niciodata. Suferinta leaga sufletele mai puternic decat bucuria (din pacate), asa ca noi vom fi aici pana vei fi si tu pregatita sa incerci din nou.



Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Pepsi da,stiu am fost colege la odisee...ce mi-as fo sorit sa fi fost inca acolo impreuna dar....nu a fost sa fie!
Chantal-scuza-ma din tot sufletul nu am vrut sa te fac si pe tine sa plangi,dar sunt atat de fericita si pt tine si pt BLUEEYES si pt PEPSI si pt toate fetele care sunt garvi si cele care incearca.As vrea sa va pot urma exemplul dar nu pot din pacate.eu sunt sigura ca esti gravi oricat de tarziu au aparut liniutele si oricat de pale eu sunt sigura ca e pozitiv!Meriti dupa atata suferinta un asemenea cadou.Dumnezeu a vazut cat suferi si ti-a trimis un DAR sa-ti aline suferinta.Bucurate de el si nu-ti fa probleme nu esti prima care a ramas asa de curand dupa o cezariana si dupa cum stii au adus pe lume copilasi sanatosi.Azi maine ne vei spune si sexul copilului si ne vei spune cata fericire ti-a adus acest test pozitiv.Eu zic ca un moment mai potrivit nu se putea
Vivela-nu sunt puternica deloc daca m-ai vedea cum plang cateodata in hohote si cum cad in genunghi si urlu si il intreb pe Dumnezeu de ce s-a intamplat asa ceva,de ce mi-a luat ingerasul!nu ai mai spune ca sunt puternica daca m-ai vedea cum reactionez ami tot timpul!
Pe acest forum mai imi descarc si eu din ganduri si mai traiesc cu voi tot felul de satri de la fericire la tristete.
VA pup fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Atata tin in mine fetelor ca nu vorbesc cu sotul despre ceea ce simt nu vreau sa vada cat de greu imi este,dar simt ca intr-o zi voi exploda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetele mele dragi, ce-mi place sa va citesc
Michelle cine stie poate sotul tau cumpara prezervative de la fabrica din banc

Gabi tare-i greu si cu pipi asta, mai ales daca te apuca si noaptea Io tin minte ca nu mai puteam adormi dupa ce mergeam la pipi noaptea

Ileana ce bine ca-l simti tot mai des pe bebe

Mirelush abia astept sa vii cu vestile de la doctor


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

laura Ioana -m-ai facut sa rad cu bancul tau.mersi frumos.
Tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Michelle, trebuie sa intelegi ca e normal ceea ce ti se intampla. Nu poti sa te culci seara si dimineata sa te comporti ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Asta ar fi chiar anormal.
Plangi, descarca-te, nu lasa suferinta sa se acumuleze. Vorbeste cu sotul tau, lasa-i privilegiul sa te ajute. Chiar daca tu nu-i spui nimic acum, nu-ti imagina ca el nu stie ce e in sufletul tau, mai mult sufera ca nu-l lasi sa te ajute, sa fie alaturi de tine.
Dumnezeu iti va vedea suferinta si ti-o va alina, ai incredere.


Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia iti doresc sa ti se implineasca visul de a avea 3 copilasi.Ce frumos trebuie sa fie sa ai casa plina de copii si sa fiti o familie implinita.Stai linistita ca nu va fi nevoie sa ne aduci de urechiuse inapoi ,cel putin pe mine,pentru ca aici ma simt cel mai bine.Cum spune si Gabi,suferinta leaga sufletele mai puternic decat bucuria(din pacate),asa ca nu plec de aici nici "fortata!"
Ma bucur ca esti bine si profiti din plin de fiecare perioada a sarcinii.Abia astept vestile de la eco!Iti tin pumnii sa fie asa cum iti doresti! Multi pentru smecherasul de Dominic!
Michelle draga mea,este normal ceea ce simti,bineinteles ca acum nu esti pregatita pentru un bebe,ai sufletul plin de durere.Abia cand iti vei gasi linistea sufleteasca si vei accepta ca ceea ce s-a intamplat este mai presus de intelegerea noastra,abia atunci vei putea sa-ti doresti un sufletel langa tine.Cu siguranta asta se va intampla intr-o zi.Fetita voastra simte cat de multe o iubiti si ea va da putere sa treceti peste aceasta durere! Noi nu o sa plecam de aici,asa ca stai linistita,suntem alaturi de tine in continuare si impreuna vom reusi sa mergem mai departe! Te imbratisez cu mult drag!
Va pe toate!




Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wannajo spune:

Draga MICHELLE, am citit mesajul tau la "mamici de ian-feb". Am citit printre lacrimi mesajele tale si imi pare foarte rau de durerea ta, care nu poate fi descrisa in cuvinte. Eu sunt insa convinsa ca Dumnezeu va este alaturi si ca ingerasul tau care este in cer si vegheaza asupra voastra (asa cum si tu ai spus-ca faci brad pt fetita ta) va vor ajuta si in noul an va vor aduce un bebe sanatos. Trebuie sa incerci sa traiesti cu credinta si incredere ca ai un ingeras care te pazeste- fetita ta; ca ea vegheaza asupra ta si a relatiei tale cu taticul ei, ca tu si taticul ei va veti iubi si veti avea un bebe sanatos! Sunt sigura ca asta si-ar dori fetita ta. Imi este foarte greu sa iti vorbesc tie despre credinta, pt ca nici nu pot sa-mi imaginez cat de cumplit iti este, insa te rog, incearca sa mergi mai departe!
Eu ma voi ruga pentru tine si pentru ca tu sa ai forta si putere sa mergi inainte, asa cum si fetita ta si-ar dori!
Iti doresc sa ai UN AN cu adevarat NOU, cu multa sanatate si cu tot ce este mai bun si mai frumos pe lume!

wanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Mai , fetelor!!!......Aici au inceput sa se intample minuni!!!
Ploua cu gravidutzeeee!!!


Mai ieri o felicitam pe Gabi pentru testul ,pozitiv.....Mirelushule mama.....fie vorba intre noi, tu nu stiu ce mai astepti de la un test de sarcina....ca-i clar pozitiv saracu', pe Nana, o asteptam la "cotitura" cu testul (dar parca vad ca si la ea se "lafaie" a -II-a liniutaza pe test) si acum vine si Chantal cu vestea bomba (hai sa-ti spun un secret.....mie cand mi s-a pozitivat la mai mult de 10 min testul eram foaaaarte gravida) si daca mai zici ca simti si ceva schimbari la sani si in modul in care te simti ....e clar, zic eu....la Odisee cu tine si cu fetele astea frumoase si gravidoase!!!

Citeam eu de zor ce scria Chantal acolo de test......pe urma am trecut mai departe la urmatoarele mesaje, ca am avut impresia ca era vorba de vreun alt anotimp, luna, epoca.......pana sa ma dumiresc incepusera fetele cu felicitarile

Dau rewind......si merg shopa-shopa pana la mesajul scumpei.....si ce-mi vad okii.....si de data asta inregistreaza si creierul....Chantal zice ca ar fi ceva rost de bebe.....yupyyyyyyy!!!!!



Laura...ce zici.....ne bagam si noi la octombrie??!!! Ca vad ca gravidutzele astea ale noastre au lasat ceva ....frimituri de paine sa le urmam la Odisee!!!

Michelle, iubita stiu ca-i al naibii de greu.....dar va rasari soarele si pe stradutza voastra!!! Intotdeauna dupa furtuna apare curcubeul sperantei si soarele care da viata!!
Tu esti o femeie puternica, si o sa reusesti sa te aduni......in primul rand pentru sotul tau (caruia trebuie sa-i spui ce simti si impreuna sa gasiti calea catre relatia vostra de dinaninte de bebe) si in momentul in care vei fi mai linistita sunt sigura ca o sa vina si bebele care trebuie sa-ti zica mami!!!
Noi suntem aici,cand ai nevoie de o vorba de incurajare, de sperantza, de un zambet in coltul gurii starnit de un banc sau o glumitza!


hair, am vazut pozele cu minunea mica si cele 2 minuni mai mari! Ai niste copilasi tare frumosi (seamana cu mami). Cand l-am vazut pe Amza asa de micutz mi-am adus aminte de Dari cat era cand s-a nascut (35s si 2z), 2 kg si 43, 5 cm....si mi-am adus aminte sentimentul ala de teama...daca va fi ok sau nu si de neputintza de o ajuta in vreun fel!! In momentele alea am zis " Doamne fie voia ta!!" ...Se pare ca la tine ca si la Michelle lui Doamne Doamne ii lipsea un ingerash in cer!!



Hai ca am scris un roman....si desi nu sunt pe lista parca vad ca "ma dati afara" de guraliva!!!

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Chantal-la fel si eu ca Irda:am citit si eu prima data mesajul tau dar nu am realizat practic ce citesc asa ca m-am intors si am recitit mesajul.Parca nici acum nu-mi vine sa cred.Draga mea atat ma bucur pt tine!

Mergi la inceput