Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

Mirelush felicitari! Ma bucur ca nu s-a incheiat acest an fara aceasta veste. Doamne ajuta sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos.
Da, eu am baiat si ma bucur ca e asa pt ca uneori ma refer la el la feminin sau ca si cum ar fi sarcina trecuta si nu s-a incheiat. Nu as vrea ca mai tarziu sa le confund (daca ar fi fost tot fata) asa ca e mai bine asa.
Della ma bucur sa te aud. Sper ca anul viitor sa fie unul bun si sa iei cea mai buna decizie.
Michelle ma bucur ca te gandesti la posibilitatea de a avea un bb. Sunt sigura ca nu ai uitat ce ai simtit cand ai aflat ca esti insarcinata si poate intr-o zi iti vei dori sa simti iar. Si eu in momentul cand am impodobit bradul si a inceput sa se simta atmosfera de sarbatoare nu m-am gandit decat la fata mea, ca trebuia sa fie in premergator langa brad sa traga de globuri (ca cei 2 nepoti ai mei). Intrasem intr-o stare si imi venea sa plang continuu. M-am abtinut pt sotul meu, am mai plans pe ascuns. Nu iti imaginezi ce simt cand ii vad pe nepotii mei si cand imi spun ca au invatat sa faca cate ceva....Scuze, nu vreau sa te supar si mai tare de asta evit sa va spun si voua uneori ceea ce simt, tin in mine f mult si nu stiu daca e bine sau nu.
Flavia te invidiez pt atmosfera de Craciun. Eu cred ca daca ai simtit ca e fata asa o sa fie. Si eu am simtit la prima sarcina ca e fata desi imi doream tare mult baiat si asa a fost. Acum am simtit ca e baiat si se pare ca asa e.
Laura ai luat o decize f buna, te va ajuta sa te eliberezi de stres. Doamne ajuta sa fie cat mai repede si sa fie totul bine.

Eu sunt inca la birou, mai am si maine, in rest nimic deosebit. BB misca ceva mai des si mai tare, acum pot spune ca il simt. Pe 4 ianuarie am programare la moasa si pe 18 la ultima eco. Abea astept sa il vad atunci, va fi un eco f performant si va fi analizat in amanuntit (asa zicea data trecuta).
Incercam sa va raspund la toate, dar scriu la acest mesaj de cateva ore (ma intrerupe cineva mereu).
Va doresc la toate un an nou mai bun! Multa sanatate si un bb cat mai repede pt cele care isi doresc si sarcina/nastere usoara celor care il au deja in burtica.
La multi ani!

Ileana 21+
my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ileana, draga, ce trece timpul! Deja esti in sapt 22! Minunat! Ma scuzi ca sunt indiscreta, dar trebuie sa te intreb: nu e nici o problema din cauza faptului ca ai ramas asa repede? Nu te doare operatia? Cred ca am facut o nefacuta si am ramas din greseala dupa 4 luni jumate de la operatie. Sper ca totusi sa fie gresit testul il mai repet eu peste vreo 2 zile dar pana atunci stau ca pe cuie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Chantal, se pare ca sunt prima care te felicita!!!!! crede-ma ca mi-au dat lacrimile, si nu prea e genul meu, ma bucur pentru tine, sa fie cu noroc si cu grija de la Dumnezeu. Doamne, ai grija de acest sufletel! Vezi ca Dumnezeu are alte planuri cu noi decat calculele noastre!! Nimic nu sta in puterea noastra! Nimic!
Dumnezeu a vazut suferinta ta si a zis ca e timpul sa se transforme in bucuria maternitatii. De acum iti va fi mult mai usor.



Michelle, ai vazut, tine-te strans de Chantal, trebuie sa va trageti una pe alta!


Adela, numai noi nu incercam inca, nu stiu ce planuri are Dumnezeu cu noi, si mi-e teama ca si tine sa nu fiu egoista, am o varsta, 2 copii, mai e si boala sotului...Asa ca planuri, sper sa se faca bine sotul pana in primavara si atunci Dumnezeu sa ne trimita un ingeras care sa se nasca in perioada cand s-a nascut Amza. Dar nu stiu daca-mi ajuta Dumnezeu. Si sotul isi dorea tare mult inca un bebe, si e tare amarat ca acum nu putem inerca, ca vede ca sufar si isi face mustrari degeaba...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mirelush, ce ma bucur pentru tine, probabil inca stai cu ochii pe test, asa cum ma mai trezesc si eu ca o fac. Sa fie intr-un ceas bun si sa dea DD sa avem toate copilasi sanatosi.

Chantal, Michelle, simt oare speranta in vorbele voastre ? Ma bucur nespus daca e asa, acceptati va rog darurile pe care vrea DD sa vi le ofere… Uitati cata speranta este in jur, nu se poate sa nu se ia si la voi. Dar acceptati !

Nana, te asteptam sa deschizi capitolul de mamici de sptembrie, de-abia astept sa ne dai si tu o veste buna, s-o tinem numai intr-o veselie aici.
Si mi-as dori ca toate fetele sa vina numai cu vesti d-astea, incat sa ne vina sa schimbam titul discutiei noastre, sa nu mai existe « Durerea unei pierderi de sarcina ».

Ralu, ai niste comori de copii. Sa-ti traiasca, sa fie sanatosi si sa te bucuri de ei.

Lariana, stai pe aproape, sa stim ca nu faci prostii. ,

Laura, sper ca ti-a mai trecut raceala si acum esti bine

Flavia, cred ca esti foarte emotionata ca o sa-l vezi pe bebe, ma bucur ca esti mai bine. Cred ca si spiritul sarbatorilor ne face sa fim mai optimiste si sa ne gandim mai mult la faptul ca DD are grija de noi.

Cat despre mine, ma bucur ca nu am prea multe simptome, parca doar covorul s-a mai tocit un pic de la nenumaratele mele drumuri catre baie (nici mesajul asta n-am reusit sa-l scriu de la cap la coada fara sa ma duc o data).

Sa vedeti ce mi s-a intamplat acu 2 nopti. Am visat ca vorbeam cu bebele meu si il intrebam cand o sa se nasca si mi-a zis ca pe 26 august. Ar fi cool, ca pe 26 august o sa sarbatoresc cu sotul meu 7 ani de cand ne-am casatorit. Asa da aniversare

Va pup pe toate.




Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Chantal ar fi SUPER!!! Intr-adevar testul arata in primele 10 minute daca e laie ori balaie, asa ca mai fa un test peste cateva zile! Nu-ti pot spune cat m-as bucura sa fie bebe la tine, ar fi un semn CLAR de la Dumnezeu!

Gabi ce fain ar fi sa se nasca chiar de aniversarea voastra Sper sa-ti treaca mai repede greturile astea


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Chantal, acum am vazut mesajul tau, felicitari.
Nu te intrista, te rog, o sa aiba DD grija de tine, nu pune raul inainte. Bucura-te din toata inima, ai incredere si o sa fie bine, ai sa vezi.

Fetelor, s-a deschis sezonul la gravidute, mai doreste cineva, mai pofteste?

Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Multumesc, draga Ralu! Inca nu e sigur, poate e doar o greseala. Acuma ce-o fi o fi. Dumnezeu cu noi. Sa va aiba in paza Lui si pe voi si insanatosire cat mai grabnica sotului tau! Si, nu se stie de unde sare iepurele! Poate va treziti si voi cu o surpriza cand va asteptati mai putin! Doamne-ajuta!
Te .
Vivela, ar fi ceva sa vina bebe de aniversarea voastra! Ar fi chiar cel mai frumos cadou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Chantal nu pot sa cred! M-ai facut sa plang! Daca este adevarat,asta este o minune!Din ziua 23 ti-a iesit a doua liniuta,chiar mai pala,dar este? Pai asta inseamna ca in cateva zile vor fi amandoua la fel!Sa stii ca eu de fiecare data cand imi venea CM plangeam de ciuda,dar cand imi trecea supararea,imi zicaeam ca asa a vrut Dumnezeu pentru mine,sa nu raman atunci ca poate nu este bine.In cazul tau,Dumnezeu a infaptuit o minune si asta inseamna ca stie El ca este bine.
Fa un test SureCheck,am inteles de la fete ca este destul de bun.Stiu ca si Cristina a facut inca din Z24(sper sa nu gresesc)si i-a iesit de atunci pozitiv.Bafta!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana
Gabi ce fain ar fi sa se nasca chiar de aniversarea voastra Sper sa-ti treaca mai repede greturile astea

Laura, nu de greata fac eu drumurile la baie, slava Domnului, chiar nu am de ce sa ma plang. Vezica e aia care ma tot impinge catre buda, ma tot intreb de unde iese ca nu beau asa multe lichide (desi ar trebui).
Iti multumesc insa ca te gandesti la mine


Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura daca la mine te refereai,as vrea sa merg saptamana viitoare,dupa revelion,sa vad cand este dr. de garda sau sa-mi fac o programare la cabinet.Parca nu-mi vine sa cred...am sa mai fac un test zilele urmatoare si sper sa fie II clare.
Ileana multumesc din suflet! Ma bucur ca te-ai mai linistit in privinta miscarilor lui bebe, ce bine ca sunt din ce in ce mai dese.Bafta la dr!
Gabi multumesc,asa este ma mai uit cand si cand la teste,acum sunt si mai accentuate liniutele,dar nu e relevant pentru ca rezultatul se citeste in primele 3-5 minute.Tu ai mai facut vreun test?Eu cand am ramas prima data insarcinata am facut testul la 1 saptamana de intarziere si a iesit din prima II liniute.Acum poate apar ele...
Te "bagi" si la maimici de sept-oct sau ramai la iulie-august?Ar fi super sa se nasca bebe chiar cand aniversati 7 ani de la casatorie!
Va



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput