Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

MIRELA FELICITARI!!! N-am rezistat sa nu intru sa te felicit si aici! Ma bucur enorm de mult pentru tine draga mea si iti doresc din suflet o sarcina usoara si un bb sanatos tun!

Celorlalte fete le doresc multa putere sa treaca peste suferinta si fie ca noul an sa le aduca cea mai mare fericire: de a deveni MAME!
Va imbratisez cu drag si va doresc un sfarsit de an minunat!
LA MULTI ANI!!!


Daruri multe in ajun,
Pune Biby in scufita,
Sa le-aduca Mos Craciun
Sau sa fie...Craciunita?

Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Multumim din suflet, Bybirox! Am vazut ca mai ai o zi pana la test. Iti tin pumnii sa iasa II!
Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Chantal-la fel si eu...nu vreau sa mai iau anticonceptionale dar ne vom proteja cu prezervativ iar daca totusi odata se va intampla sa uitam atunci asa a fost sa fie.Cum vad ca gandesti la fel ca mine...Si eu pe perioada sarcinii am fost la medici diferiti si ma-am stresat atat sa am grija ce mananc ce beau,sa nu fiu obosita si tot asa si iata cand am facut totul bine cu ce m-am ales??Cu durere!!Daca se va intampla se va intampla...las totul in voia Domnului!Fetita naostra este cel mai importanta si frumos dar pe acre l-am primit in viata mea desi nu am putut sa am bucur de ea caci Dumnezeu mi-a luato la EL mult prea devreme iar in sufletul meu si_a facut radacina o durere de neimaginat!Chiar daca cazurile naostre sunt diferite vad ca simtim si gandim aproape la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Draga mea Michelle . Imi merg la suflet cuvintele tale. Cred ca ne asemanam. Suntem mai sensibile si asta nu e o rusine. Ma bucur ca ne-am "cunoscut" desi era mai bine sa ne cunoastem in o cu totul alta situatie, vorbind despre fetitele noastre, despre cum cresc si ce frumoase se fac... Sper sa reusim sa ne ajutam reciproc si cu ajutorul celorlalte fete sufletiste de aici sa reusim cumva sa ne ducem zilele mai departe, sa reusim sa purtam mai usor povara care ne-a fost data.
Si daca "din greseala" se intampla sa fie ochisori mai repede decat ne-am fi dorit, la oricare dintre noi, sa speram ca de data asta DD nu ne va mai lasa sa suferim din nou .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura multumesc mult,iubita! Ai perfecta dreptate,degeaba facem noi toate analizele posibile si o multime de eco daca Dumnezeu nu vrea sa avem acel copilas.Nu avem decat sa ne rugam sa fie bine si sa credem ca de data asta ne vom tine minunile in brate! Iti doresc din toata inima sa fii cat mai curand -dutza si sa fim impreuna la Odisee,chiar daca nu vei fi mamaca de sept. vei fi de oct. si tot aolo ne intalnim.

Biby multumesc din suflet,esti foarte draguta! Sa dea Dumnezeu sa fim cat mai multe -dutze pentru ca toate fetele merita asta! Poate vii si tu cu test pozitiv!

Nana pregateste-te sufleteste pentru ca luna asta vei fi -dutza,ai sa vezi.Presimt eu! Vorba Flaviei,presteza cu spor chiar daca nu mai esti in perioada fertila ca nu se stie de unde sare iepurele!

Andreea tu in ce zi esti?Cat mai ai pana la test? Iti tin pumnii sa se prinda bebe si sa vii cu o veste super!Am promis ca mergem impreuna!

Michelle, Chantal



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Chantal, Michelle ma rog sa se intample, "din greseala", cat mai repede o sarcina la voi sa va aline sufletelele mult incercate Cand am ramas insarcinata cu fetita foloseam prezervative care nu s-au rupt, nu le-am uitat...dar...am ramas insarcinata (pana in ziua de azi o enigma)! Aaaa si stiti ca e bancul ala cu cei care au o fabrica de prezervative, dar la fiecare al 4-lea dadeau gaura, ca sa le mearga bine si fabrica de biberoane


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

quote:
Originally posted by Laura Ioana
Aaaa si stiti ca e bancul ala cu cei care au o fabrica de prezervative, dar la fiecare al 4-lea dadeau gaura, ca sa le mearga bine si fabrica de biberoane[/brown]


Poze Laura


Super tare!




Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mey burticuta, cand mergi la control? Ai sunat vreun doctor?
Ce frumos arata listuta noastra! Tot mai optimista


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Della spune:

Dragele mele prietene , mi se umplu ochii de lacrimi si zambesc in acelasi timp. Lacrimi am in ochi de fiecare data cand scrieti re-trairile durerilor voastre si le traiesc citindu-le (Michelle, Chantal... )si zambesc cand vad ca din credinta voastra apare o noua viata (Ileana, Flavia, Mari, Cristina, Mariana, Lariana ...).
Ralu, da, poate incercam primavara si noi . Citindu-te, intotdeauna raman impresionata. Esti o persoana foarte puternica si gandesti foarte apropiat mie. La fel simt si eu, adica ma simt extraordinar de recunoscatoare LUI. Am pierdut mult, dar am castigat mult mai mult. Ma uit la copilasii mei, sunt foarte fericita si asi fi foarte nerecunoscatoare daca nu asi realiza ca sunt bogata. Eu detin adevaratele comori, viata mea are sens si nu imi pot permite "luxul" de a fi deprimata. Eu trebuie sa merg inainte, eu sunt datoare sa merg inainte.
Nu inteleg de ce mi s-au intamplat cele intamplate, stiu doar ca EL ma iubeste si daca sunt suficient de "receptiva" la ceea ce imi spune sa fac, nu o sa mai sufar. Pai asta asi dori sa stiu acuma, EL ce vrea? Daca "fortez nota" cu "vreau inca un bebe", pot gresi si atunci nu va fi bine, indiferent de ce asi face....
Michelle, ti-am promis ca-ti scriu in particular, si eu, povestea mea. Inca nu am facut-o, dar nu am uitat si am sa ti-o scriu. Ma bucur ca esti puternica, caci ESTI!, iti doresti sa fii mama inca o data, doar frica te mai tine in loc, si bine-nteles, durerea... Da, durerea este groaznica.
Laura, ma bucur cand scrii, pentru ca ridici moralul tuturor fetelor de aici. Sunt de acord cu cele scrise de tine, daca e sa fie bai, este si daca este sa fie bine, la fel este bine. Hai sa privim lucrurile in mod optimist! Va fi bine .

Acuma va las, dar mai revin.
p.s. De revelion nu plecam nicaieri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Na hai ca cred ca-i bai, cum zice Della (cum se zice la noi in Ardeal ) Apropo, cred ca-i distractiv pentru cei din restul tarii sa ne auda pe noi ardelenii vorbind, cu vorba noastra moale si domoala .
Poate nu-i nimic si e doar o greseala, sper sa fie asa, mai verific eu peste vreo 2 zile. Laura, cred ca tocmai ai avut gura aurita, cel putin in cazul meu, pentru ca s-a intamplat neprevazutul: de vreo 4 zile ma simt ciudat, 2 zile m-au durut sanii si de 2 zile ametesc tot mai rau, indiferent de cat mananc de am inceput sa ma ingrijorez de-a binelea. Si... mi-am luat un test Barza desi sunt doar in ziua 23. Primele 10 minute a iesit clar negativ si m-am bucurat, ca nu-i voie sa raman asa repede. L-am aruncat la gunoi si acum (la 30 de minute de cand l-am facut), ma roade curiozitatea si ma apuc sa-l scot de acolo sa ma mai uit odata sa ma conving ca-i negativ. Stupoare! A aparut inca o liniuta subtire si roz! Nu pot sa cred!
Dar parca daca nu apare linia in intervalul indicat pe test, nu e pozitiv, nu? Ziceti ca-i asa, va rog! Of, Doamne, cred ca m-a "fentat" sotul si n-a prea avut grija...
Sper sa nu va bulversez dar n-am cu cine sa vorbesc. Pe sot l-am sunat si a zis doar "na hat", asta iara-i o vorba de la noi, Della sigur stie . Parintilor nu le zic inca, mama mea sigur face cu hertz-ul saraca cand aude.
Oh, my God!

Mergi la inceput