Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lariana spune:

FELICITARI MIRELUSH!!!!!Iata ca se mareste lista cu gravidute...Felicitari si multa sanatate tuturor si sa ne fie intr-un ceas bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hair spune:

Mirela, din toata inima felicitari, Dumnezeu ti-a ascultat rugile si ti-a adus mangaiere, acum trebuie sa ai mare grija, Nayel pare un medic bun, insa vezi si o a doua opinie, ia-ti un tensiumetru acasa etc. Sa fie intr-un ceas bun.

Adela, incercam si noi prin primavara? O rugam atunci pe Flavia sa ne tina pumnii, nu am crezut niciodata in preziceri, dar fata asta are gura/mana aurite! Suntem singurele cu 2 copii, suntem bogate, insa ceva din sufletul nostru tot mai tanjeste dupa fericirea de a tine in brate un prunc.....

Azi ingerasul meu mult iubit implineste 1 an, il iubesc inca mult de tot si mi-e dor de el si de imbratisarile lui, cand se cuibarea la pieptul meu, cand stranuta dupa baita, cand zambea dupa laptic.....
Am pierdut enorm, enorm.....insa mi-a mai ramas f. mult, ii multumesc lui Dumnezeu pentru cei 2 copii superbi care imi fac viata fericita.

Uitati-va si voi ce am pierdut

http://pg.photos.yahoo.com/ph/caligia/my_photos

si totusi cat de mult mai am.....
Si totusi in ziua asta ma gandesc mai mult la sotul meu, stau singura 8 ore pe zi cat e la trat. in camera de hotel si astept sa se intoarca un pic mai bine in fiecare zi.

Doamne, ai grija de sufletelul curat la iubitului meu ingeras!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Ralu, draga mea, ce copilasi frumosi ai! Sa-ti traiasca si sa-ti umple viata numai si numai de bucurii! Doamne si bebe ce scump e! O minune de copil! Nu vreau sa spun mai mult ca nu vreau sa te supar. Te rog sa ma ierti dar ma doare sufletul ...
Michelle, scumpa mea , si eu ma chinui sa merg mai departe dar nu pot si nu vreau sa nu ma gandesc la ingerasul meu. Fetitele noastre sunt cele mai de pret comori ale noastre si nici nu putem si nici n-avem voie sa le uitam! Sunt singurii nostri copii. Mi-ar place si mie ca peste un timp, candva, sa fim colege la odisee si sa fie bine pentru amandoua. Nici eu nu vreau sa ma grabesc cu un alt bebe ca mi-e frica dar nici nu vreau sa iau anticonceptionale. Am zis ca daca cumva din greseala se intampla, asta e! Si daca mediciul care m-a operat mi-a zis ca mai repede de un an jumate sa nici nu ma gandesc sa raman din nou, ca uterul meu nu e bine cusut, daca va fi sa fie, Dumnezeu cu mila. La sarcina cu Alexandra am facut totul ca la carte, am fost la control la 4 ginecologi diferiti inainte de a ramane insarcinata, sa-mi spuna daca sunt sanatoasa si daca pot face un bebe si toti au zis ca sunt sanatoasa tun si uite si tu ce s-a intamplat. Probabil si tu ca ai patit la fel. Am zis ca data viitoare (cand o fi, daca o mai fi) nu mai pun atata suflet, sa ma ierte fetele de aici, dar nu mai am de unde. Ce-o fi o fi, cum vrea Cel de Sus, ca noi putem sta si in cap si sa facem imposibilul numai sa fie bine, daca El vrea ca ingerasii nostri sa mearga la El, asa va fi. Nu ne putem impotrivi Divinitatii. Si ma uit la atatea alte femei care nu-si fac nici o anliza in timpul sarcinii, nu se streseaza cu gandul la ce mananca sau ce beau si de aia au copii sanatosi. Nu stiu cum se face. Cred ca e doar voia Celui de Sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by lariana

FELICITARI MIRELUSH!!!!!Iata ca se mareste lista cu gravidute...Felicitari si multa sanatate tuturor si sa ne fie intr-un ceas bun.

Lariana , din cate deduc din cuvintele tale, te-ai hotarat sa-l tii pe bebe, asa-i? Foarte bine! Bravo!
Mirela, ai refacut testul? Banuiesc ca acum iese rosu intens, asa cum ti-a dorit, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mariana, cum esti? Cum te simti? E deja mare burtica ta, nu? Nu sunt probleme chiar daca ai ramas la doar 3 luni de la cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Flavia, Mirela, Laura, Irda Doamne ajuta sa fie cum spuneti voi! Incerc sa nu ma mai gandesc la asta si sa las lucrurile sa curga de la sine, ptr ca, cu cat ma gandesc mai tare ma apuca mai tare!

O sa mai intru sa va urmaresc cum prind cateva minutzele libere,

Va imbratisez cu mult mult drag, scumpele mele! flo]


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mariana multumesc din suflet! Si eu iti doresc sa ai o sarcina usoara in continuare,o nastere usoara si un bebe sanatos!Ma gandesc mereu la tine pentru ca stiu ca ai ramas la putin timp dupa cezariana si vad ca este totul bine.Eu am 9 luni de atunci si ma intreb oare o sa am probleme din cauza asta?

Elaa multumesc mult,imi doresc sa mergem impreuna la Odisee asa ca va astept si pe voi si pe urma ne inscriem la mamici,ok?Iti tin pumnii stransi sa se prinda bebe!Bafta la prestat! Sa-ti fie de bine daca te-ai vopsit!

Adela multumesc,intr-adevar este un cadou deosebit si le doresc tuturor fetelor sa primeasca acest dar minunat! Abia astept sa ne spui ca te-ai apucat din nou de treaba

Lariana multumesc,tu te-ai hotarat sa pastrezi copilul,nu? Ai grija de tine!

Ralu multumesc mult,asa este este un dr. bun dar trebuie sa am si eu foarte mare grija.Am un tensiometru in casa de cand am pierdut sarcina si imi masor mereu TA care acum este in limite normale si sper sa ramana asa.
Ai niste copii superbi,sa-ti traiasca!Si ingerasul mic era adorabil!
Multa sanatate sotului,sa va intoarceti cu bine!

Chantal desi acum nu esti pregatita,ai sa vezi ca intr-o zi Dumnezeu va face o minune si vei avea un copilas,asa cred eu,nu te supara,dar daca nici nu te protejezi sigur vei fi -dutza intr-o zi!
Eu am repetat testul si a doua liniuta este mai accentuata decat ieri.
Va pe toate si astept cat mai multe -dutze sa mergem la Odisee.Nu vreau sa merg singura!





Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

quote:
Originally posted by blueeyes2003
Chantal desi acum nu esti pregatita,ai sa vezi ca intr-o zi Dumnezeu va face o minune si vei avea un copilas,asa cred eu,nu te supara,dar daca nici nu te protejezi sigur vei fi -dutza intr-o zi!
Eu am repetat testul si a doua liniuta este mai accentuata decat ieri.

Eram precisa ca o sa iasa mai accentuat. E clar, ce mai!
Noi nu ne protejam dar avem "grija" asa ca nu cred ca fi prea curand, numai in caz de "accident".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Meeeyyy, fetelor, dar se vede ce dor va era de o shueta
Harnicute ca niste furnicute, ati umplut 3 pagini de cand n-am mai intrat Adevarul e ca asa o veste, ca sarcina lui Mirelush, merita sarbatorita si tratata ca atare Toate am asteptat sa ne spuna dinainte de Craciun si nu mai aveam rabdare Mirelush ai refacut testul? Desi nici nu mai e cazul: am reusit sa vad si eu testul si e cat se poate de pozitiv Super mamico, ma bucur asa de tare pentru tine

Chantal si eu am hotarat la fel, ca voi lasa mai mult la voia Domnului urmatoarea sarcina si nu ma voi mai repezi la dr imediat ce aflu ca sunt insarcinata; voi lasa sa treaca macar 2-3 luni si, daca rezista singurica pana atunci, abia atunci voi merge si eu la control si la eco (nu voi lasa chiar ca cele de la tara sa nu ma vada dr deloc in timpul sarcinii). Stiu ca-mi va fi foarte greu, ca m-am obisnuit sa fug repede la dr si sa fac injectii si sa iau pastile, dar daca nu vrea Dumnezeu si embrionul nu e ok , degeaba ma indop cu orice ca nu va merge pana la capat.

Flavia ce fain: acusica afli ce e bebe; chiar sunt foarte curioasa cine are dreptate: tu sau mama ta

Michelle ce ma bucur sa citesc ca nu ai renuntat la ideea de a avea un copilas in viitorul apropiat! Data viitoare va fi bine, sunt convinsa

Ralu ai niste copilasi foarte frumosi Sa fie sanatosi si sa creasca mari, sa va bucure si sa va aline sufletele Insanatosire grabnica sotului

Noi nu avem, inca, program de rev: asta se face cu cateva luni inainte si, sperand sa raman graviduta, nu ne-am facut niciunul! Sotzul inca se mai intereseaza, dar nu m-ar deranja sa stam acasa, doar noi doi, dar lui nu-i place


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Laura, draga mea . Doamne, saraca de tine, prin cate ai trecut! Bine zici, nu are rost sa ne mai stresam atat ca oricum tot aia e. Orice am face noi, daca DD nu vrea, tot nu e nimic.
Multa sanatate iti doresc si sper sa auzim cat mai curand vesti bune de la tine.
Chiar ca ne-a fost dor de o sueta! Sper ca nu aveti de gand sa dispareti iarasi toate de Revelion!

Mergi la inceput