Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Oh, dar cred ca nu-i asa greu sa deschizi un subiect nou. Cand intri la odisee, scrie acolo sus subiect nou. Si eu care credeam ca-i mare filozofie sa faci un subiect nou! M-am trezit si eu dupa un an de DC.
Oricum, cu siguranta va fi si Nana la odisee! Ii tin pumnii sa fie asa cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Chantal multumesc mult! Asa este,trebuie sa am mare grija de minunea din burtica.Intr-adevar voi fi mamica de sept.,am calculat si ar fi cam 6 sept.,dar cum am cezariana voi naste cu 2 sapt. mai devreme,dar tot la mamici de sept. merg
Nu stiu sa deschid capitole asa ca o astept pe Nana sa mergem impreuna,asta daca nu deschide alta fata inainte.Sper sa fie cat mai multe -dutze pentru ca fiecare dintre noi meritam un bebe!

Flavia nu-ti face griji ca putin vin si putina bere nu ii fac rau lui bebe.In privinta durerilor,are dreptate Chantal,nu cauta probleme acolo unde nu sunt.O sa fie bine.Ce tare e Dominic,l-a fentat pe tatic,a gasit punctul slab si a atacat!
Noi vom face revelionul cu ai mei pentru ca a doua zi este Sf. Vasile si este ziua tatalui meu si continuam petrecerea .Pe 4 ianuarie iarasi avem petrecere ca este ziua sotului si abia pe urma ne linistim
Va




Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Chantal sunt sigura ca nu este prea mare bataie de cap sa faci un capitol dar mai asteptam putin sa se stranga mai multe -dutze.Sun fete la Aspirante... care asteapta zilele aceastea un rezultat si poate merg la mamici.



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

MIRELUSH, FELICITARI

De cand asteptam sa ne dai vestea asta... am tot verificat pe forum ieri toata ziua si tocmai azi, in ziua cea mare s-a gasit si netu' meu sa faca figuri.

Bravo, de 1.000 de ori bravo... Stiam eu ca nu ma lasi singura, stiam eu ca te iau la odisee, pai cum sa ma duc singura, nu ti-am zis ca nu prea cunosc fetele de acolo? Vad ca si tu esti in dilema unde sa te inscri, la mamici de iulie-august sau la mamici de septembrie-octombrie. Cred ca o sa ne bagam nasu' amandoua si colo si colo, sa fim sigure .

Si ce ziceai tu ca testul ala are liniuta pala? Nu stiu cum e in realitate, dar in poza pare destul de zdravana. Si eu tot SureCheck am facut si a iesit liniuta si mai stearsa, ca nu aveam rabdare pana dimineata. Rezultatul e cat se poate de clar: esti .

Cat priveste simptomele, nu te ingrijora, nici eu nu am inca, ma dor un pic sanii, doar putin, parca nici nu s-au umflat cine-stie-ce. Dar nu-mi fac griji, ceea ce te rog si pe tine.

Asa ma bucur pentru tine

Pup toate fetele.



Gabi 5w
http://new.photos.yahoo.com/ygabitza/albums
http://bd.lilypie.com/5Q2D0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

FELICITARI, MIRELUSH!!!!!
Eram siguraaaaa!!!! Iti doresc din suflet o sarcina fara nici un fel de probleme si un bebe frumos si destept si minunat ca mamica lui!!
Bineinteles ca ma alatur la grupul plangacioaselor, ca asa o veste nu ma putea lasa fara lacrimi tocmai pe mine, care plang la vestile bune mai cu foc decit la cele rele. (doamne-fereste de asa ceva)
Si in privinta simptomelor, stai tu linistita, ca si eu le duceam "dorul" la inceput, si au venit ele, din plin. Cam asa, prin saptamana 6-7.
Hai fetele, care mai urmeaza....Sa vedem: Nana, Andreea, Laura, Irda, Ella!!! Va tin pumnii la toate sa ne dati vesti bune cit de curind. Si Michelle, scumpa, poate prinzi si tu putin curaj si ni te alaturi la mamicute cit de curind!!!! Asa de mult imi doresc asta!!!
Della, chiar ma gandeam zilele astea la tine, pe unde oi fi "disparut". Sa inteleg ca in trei-patru luni incepem galeria si pentru tine, nu?
Flavia, tu iarasi m-ai dat gata cu smecherasul tau. Imi si imaginez ce fericit a fost el sa-l vada pe mosu' si sa primeasca atitea cadouri. Tu cind te mai duci la eco, ca deja ar trebui sa se vada sexul! Dominic ce zice, vrea o surioara sau un fratior?

Cristina, 7+

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

chantal, , ai dreptate cu grijile, imi canalizez acuma energia sa-l prind cind misca , il pindesc, ca misca cind nu ma astept si pe urma mi-e ciuda ca e asa scurt momentul si vreau sa profit! nici eu nu am chef de petreceri de Revelion, vom sta acasa, si daca vor prieteni apropiati sa vina va fi bine, daca nu nu, ca nu-mi place sa-l las pe Dominic cu cineva chiar cind e anul nou, vreau sa-i pup obrajorii si sa-i zic la multi ani, e mic inca, de cind il avem pe el, acasa am petrecut, dar nu ne pare rau, un film bun, o papa buna ....ce sa ne mai lipseasca!ai dreptate cu deschisul de capitole, nu e mare lucru, cred ca problema e cind tre sa faci legatura intre capitole, si sa mai modifici lista, probabil...

mirelush, pai tu o tii tot intr-o petrecere atunci.....ce cadou minunat i-ai facut sotului anul asta de ziua lui, La multi ani din partea mea fericitului, si un La multi ani de sf Vasile tatalui tau! ai dreptate nu are rost sa-mi fac griji acolo unde nu sint!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

cristina, eu ma duc in 10 ianuarie la medic, dar nu stiu daca-mi face eco, dar in 25 ianuarie voi afla sexul, iti zic sincer ca abia astept, si la Dominic eram atit de curioasa....simteam ca e baiat, acuma simt ca e fata, dar mama zice ca nu e iar baiat, vom trai si vom vedea, e tare ciudat ca am nume daca e fata, sint tare convinsa de el, o fi un semn?! Dominic nu are preferinte, e bun orice, ii plac mult bebelusii, nu voi avea probleme cu el, sper ca nu va fi prea gelos! greturile rele de tot m-au tinut cam pina in saptamina 13, deci nu mai ai mult!am sa pun poze cu Mosu!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Gabi multumesc din suflet! In realitate liniuta pare mai pala decat in poza,dar cred din ce in ce mai mult ca este adevarat pentru ca luna trecuta desi CM intarzia,testele ieseau clar negative.Acum a aparut si a doua liniuta din prima.Sa stii ca nu-mi fac griji in privinta simptomelor,nici la sarcina trecuta nu am prea avut greturi asa la inceput,si nici pe urma,doar dimineata foarte putin(bine,stiu ca fiecare sarcina este diferita)
Mai astept putin pana sa merg la Odisee,poate merg si la medic dupa sarbatori si abia apoi merg la mamici de septembrie-octombrie.
Ce mult ma bucur ca vom fi colegute!

Vreau sa va spun ca sunteti niste prietene minunate! In afara de sotul meu,parintii si bunica mea draga inimii mele,nimeni nu s-a bucurat asa de mult pentru mine cum va bucurati voi(la sarcina trecuta,pentru ca deocamdata stiti doar voi si sotul)Conteaza foarte mult sa stii ca este cineva care intelege ceea ce simtim si cata putere ne-a trebuit sa putem spera din nou dupa cele intamplate.
Imi sunteti tare dragi toate! Va !



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristina am scris in acelasi timp,multumesc mult de tot,esti foarte draguta!Si eu sunt foarte emotiva si ma trec fiori de cate ori aud o veste buna! Sper din tot sufletul sa fim cat mai multe -dutze.E bine ca esti inaintea noastra si ne spui ce si cum sa facem,pentru ca noi suntem mai mici Ai grija de tine si de bebe din burtica!

Flavia multumesc pentru urari!Intr-adevar i-am facut un cadou deosebit sotului.Chiar in ziua de Craciun ar fi trebuit sa-mi vina CM si din fericire pentru noi,s-a razgandit,si asa am primit cel mai deosebit dar de Craciun!
Ar fi super sa ai fetita,intotdeauna m-am gandit daca ar fi sa am 2 copii,sa fie fetita si baietel.Tu deja ai un baietel si urmeaza o fetita.Pana la urma important este sa fie sanatosi,dar avem voie sa ne exprimam dorinta,nu? Abia astept sa ne spui ce este!Ileana are baietel,nu?
Va pe toate!




Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Blueeyes- vreau sa iti spun inca o data ca ma bucur fff mult pt tine,parca nu-mi vine sa cred!!Ti-a adus Mosul cel mai frumos cadoul pe care ti-l putea aduce!
Despre mine nu stiu ce sa va mai spun.sunt ff deprimata si ma gandesc mereu la perioada cand eram gravida,cand am aflat tragica veste,cand am umblat pe la medici,cand am primit un bob de speranta,cat de mult am asteptat sa ne spuna cineva ca fetita noastra va fii bine!!Numai la Katharina ma gandesc si plang si nu vreau sa cred ca intradevar s-a intamplat in realitate!!Of Doamne nu stiu cum sa traiesc cu aceasta durere...Si eu Chantal voi sta de revelion acasa singura cu sotul ca nu am chef sa chefuiesc sau de vizite sau invitati.sunt sigura ca voi plange ff mult pt ca ma doare sufletul si desi ma chinui sa merg mai departe totusi vad ca mai rau imi fac....
toata stima mea pt fetele care au avut puterea sa incerce sa faca un bebe dupa ce au trecut prin asemenea tragedii...eu nu cred ca voi putea.simt mereu acel nod in gat,ca-mi vine sa explodez de atata durere cata tin in sufletul meu!!
Inca o data felicitari al fetele cu testul pozitiv si la cele capabile sa incerce.eu una nu stiu cum voi putea trece peste aceasta durere,am sentimentul ca se accentueaza pe zi ce trece...

Mergi la inceput