Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

nana, iubito, bine ai ajuns pe meleaguri romanesti! nu uita ca poate e cu noroc vacanta asta si ramii si tu gravi si andreea in vacanta asta. eu, va tin pumnii oricum! si inca ceva, si eu am fost racita in luna cind am ramas, deci poate e un semn....

michell, draga mea, noi doua am fost colege la odisee, ar fi trebuit sa fim mamici de ianuarie-februarie, dar soarta a avut alte planuri ptr noi, dar sa stii ca vei fi gravi linga un pom de Craciun, totul e sa vina momentul potrivit!

mirelush, ma imbat!

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Laura multumesc din suflet! Sper ca testul de dimineata sa fie clar pozitiv! Interesant este ca nu am absolut nici un simptom

Flavia ai grija ce bei! Sa fie suc !




Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Nana, hi hi ......hai ca tu urmezi la galerie pentru II liniutze!!!

Apropo de ce zicea Flavia, ca poate fi semn de bebe raceala in luna in care ramai gravi.......eu am fost racita la ambele sarcini ......si testul l-am facut cu nasul curgator...pe post de "Fantana Blandusiei"


Asa ca luna asta.....ntz, ntz, ntz.......nu cred ca mai scapi de liniutza No. II!

Pupicei

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mirela, ce minune! Super, super!
Ce ma bucur ca ai facut testul din seara asta! Nu mai puteam de nerabdare! Minunat!
Na, de-acum incolo sa fii cuminte si sa ai grija de minunea mica din burtica. Numai bine iti doresc si sanatate multa! Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Mirela, acum am vazut testul. Pai e evident ca esti ! Fa-l si pe ala de dimineata ca sa iasa mai intens daca vrei dar e clar ca e cu ochisori. Felicitari din tot sufletul.
Of, ce bine ca v-ati intors, fetelor. V-am dus dorul pe perioada Craciunului. A fost asa pustiu fara voi! Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Hai ca tot eu sunt. Imi aduc aminte asa pe rand ce vreau sa scriu... Ce ti-e si cu scleroza asta...
Mirelus, vei fi mamica de sept 2007, asa-i? Deschizi tu subiectul nou? De cand astept momentul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, am cam calcat pe linga de sarbatori si am mai gustat putin vin bun romanesc si putina bere! da de imbatat cu suc ma imbat bineinteles, ca si asa sint deja de bucurie! lasa mama simptomele ca si eu imi faceam griji, si uite ca am avut pe urma parte de ele.....si cristina la fel, si uite ca vin ele, asa cam prin 6-7 saptamini. uf cind o sa puna nana si la tine o gravi lista va fi din ce in ce mai frumoasa!

vorba lui chantal, si mie mi-a fost dor de voi zilele astea, acuma sint la munca , Dominic e in vacanta cu sotul (tocmai am sunat sa vad daca l-a pus la nani, si bineinteles ca smecherul mic l-a fraierit pa tata-su, ca e ora 15 si inca el nu si-a facut somnul....cu mine la 12-13 nu mai mult, cel putin o ora tre sa doarma.....da, ce sa-i faci e vina mea, ca doar eu il adorm de cind e mic!iar la gradi nu are de ales, ca-i program! acum o saptamina ma plingeam de dureri mari, acuma incep sa-mi fac griji ca nu mai am dureri! sotul meu zice ca nu e bine nici cum.....ei, asta e, nu mai e mult pina merg la medic!
ce faceti de Revelion?

va pup

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Flavia, e bine ca nu mai ai dureri. Nu-ti fa griji unde nu trebuie ca nu face bine la .
De Revelion stam acasa anul asta, nu-mi arde de petreceri si nu vreau sa vad pe nimeni. La anul, mai vedem...
Te .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

chantal, mirelush nu cred ca stie sa deschida capitol nou din cite am inteles eu, si nici vivela, de aia o asteapta ele pe nana , care se pricepe la asta.......
deci nana, n-ai de ales, tu urmezi, si vezi ce zice si irda cu simptomele de raceala, ea, le-a avut la fiecare sarcina asa ca......

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Na, daca-i asa, la treaba cu Nana!

Mergi la inceput