Durerea unei pierderi de sarcina. (12)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irda spune:

Felicitari, Mirelaaaa!!!!!!



Yuppppyyyyy!!!!!

Pana la urma nu se putea sa nu-ti aduca Mosul darul mult asteptat!!!!


Sa ai o sarcina usoara, nastere la fel si un copilas sanatos, destept, cuminte si norocos!!!!


Testul Sure Check e ff bun! Mie mi-a iesit slab pozitiv cu vreo 3 sau 4 zile inainte de ziua cand trebuia sa-mi vina.....asa ca ......daca e a -II-a liniutza, chiar si vaga esti clar insarcinata!!!



Pupicei

Irda
si Daria 13 iulie 2005

Poze Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Multumesc din suflet Irda !
Am pus o poza cu testul:http://new.photos.yahoo.com/mirelaionitza2006/album/576460762370551805/photo/294928804118694692/34 Maine sper sa iasa mai pronuntata! Nici acum nu-mi vine sa cred!!!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush iubito sint atit de fericita ptr tine, ti-am spus eu ca nu vine Mosu cu mina goala la tine, si vad ca am primit si eu darul ce-l asteptam din partea ta , vezi ti-am spus eu ca e luna asta......si andreea va ramine si nana, ca doar n-o sa mergi singura la odisee...iupiii, ce mult ma bucur! felicitari mamico, bebe sanatos sa ai si sarcina usoara! si mie la a doua sarcina mi-a iesit a doua linie slaba, si era bine, am refacut in 2 zile, e clar ca e bebe, si la vivela a fost asa! bravo, sa fiti cit mai multe la odisee colegute,

Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Flavia multumesc mult,ai avut gura aurita!!! Sambata cand am plecat,ma gandeam in masina ca sigur nu o sa-mi mai vina pentru ca tu ai zis ca raman luna aceasta.Aveam asa un sentiment de siguranta... Cu siguranta si Andreea si Nana vor ramane luna aceasta daca le-ai zis tu!(de fapt,toate fetele care isi doresc un bebe)



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, e pozitiv am vazut poza!vezi ce bine ca te-ai vopsit inainte, stiai tu de ce, ca acuma gata 9 luni!of Doamne imi vine sa topai!

chantal, ai dreptate cu naivitatea copiilor, trebuie s-o savuram pina este, sintem departe de a fi parinti perfecti dar ne dam silinta sa fim cit putem de buni! am sa pun poze sa-i vezi fetisoara lui Dominic...

irda, ma bucur ca esti bine, si te-a linistit medicul, e fain ca te vei apuca mai repede de bebe!

laura, draga mea bolnavioara, sanatate multa iti doresc, ma bucur tare bine ca au iesit frumos sarbatorile chiar daca ai fost bolnavica,da, Dominic zice la toata lumea cum a venit Mosu si ce i-a adus, si ce a vazut el la circ.refacere rapida iti doresc!

della, ce dor mi-a fost de tine! ma bucur ca de Sarbatori ai intrat, merci de urari, si eu iti doresc Sarbatori fericite, sanatate multa, si an nou mai bun! sanatate sotului, fie ca operatia sa iasa bine, si sanatate la copilasi, asa e in sezonul de iarna, mai se imbolnavesc ei! Sa pui poze si tu sa le vad! in legatura cu decizia ta, sigur vei gasi calea, si va fi decizia buna, mai ai inca timp sa te gindesti sa scapati si de operatia sotului, sa vina primavara si vei vedea tu ca si decizia vine ea de la sine! e bine ca te-ai dus sa cinti la cor, e bine ptr tine si suflet! te pup tare sa mai intri te rog!

andreea, spor la prestat draga mea, ca ti-am spus ca vacanta e moment propice nu? astept vesti bune si de la tine, uite mirelush ce cadou frumos ne-a facut!

nana, si la tine astept rezultatul potrivit, ca doar fetele nu stiu sa deschida capitol nou, asa ca....

va pup pe toate aveti grija de voi!


Flavia +16, mama lui Dominic 17 mai 2004
http://community.webshots.com/user/pepsidominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Fetelor va multumesc la toate pt cuvintele voastre spuse din suflet!!
MIRELA-iti spun ca mi s-a facut pielea de gaina cand am citit ca ti-a iesit si a doua liniuta(nu-i bai ca e pala si la mine tot asa a fost,esti sigur gravida)!!Cat de mult ma bucur,asa sunt eu mai emotiva m-a dat plansul.FELICITARI!!!Cat am bucur pt tine!!Sa-ti dea Dumnezeu o sarcina usora,fara probleme...ce cadou frumos ai primit de Craciun.E un DAR DIVIN!!ma gandesc la clipa cand ma vazut si eu testul pozitiv ce fericita am fost,parca toata lumea era a mea...FELICITARIIII!!!Sa ne auzim de bine!
Pt mine Craciunul a fost...dureros pt ca m-am gandit cat m-am imaginat cu burta enorma in decembrie langa brad...dar n-a fost sa prind clipa asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Deci pe mine m-a busit plansul!!!!
Am intrat sa vad ce mai faceti si ce vaz, Mirelushul meu scump si drag este gravidutza.
Ma bucur din tot sufletul pentru tine si nu uita ca ai proimis ca ma iei si pe mineeee, nu ma lasaaa !!!!!!!
Nu mai am cuvinte. Uite ca mosul nu te-a uitat si ti-a adus cel mai frumos si scump dar. Multa sanatate iti doresc si iti dau multi pupici pe burtik ptr bebe.






Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

M-am zapacit de fericire ptr Mirelush si am uitat sa imi pup fetele mele cu suflet mare, se stiu ele care. pe toate de aici va iubesc si va sarut mult.
Eu sunt acasa, m-am pricopsit cu o gripa nenororcita, tusesc de nu mai stiu de mine iar aseara am facut temp 38. Imi revin eu.
Pe drum am avut numai peripetii, am plecat din Islanda cu 5 ore intarziere ptr ca a fost furtuna si nu a decolat nici un avion, norocul nostru a fost ca aveam escala de 8 ore in Amsterdam, asa ca a fost la fix, nu ne-am facut griji, doar ca ne-a obosit drumul.
Acum suntem acasa si e totul frumos si bine.
Va pup dulce si va imbratisez cu mult mult drag!


Nana, aspiranta la titlul de mamica!
Mami si tati te asteapta, !
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,ma faceti sa plang!!!
Michelle multumesc mult pentru cuvintele frumoase.Din tot sufletul iti doresc sa-ti fie bine,ai un suflet mare,desi este multa suferinta in sufletul tau mai ai puterea sa te bucuri si pentru fiecare dintre noi.Sunt sigura ca Dumnezeu iti pregateste ceva frumos!

Nana draga mea,multumesc din suflet,iti promit ca o sa mergem impreuna la Odisee,ai sa vezi ca asa va fi.Le vom lua si pe Andreea si pe Elaa si daca vrea Laura sa ni se alature...Ai vazut ce a zis Flavia,voi urmati! Serios,imi doresc din toata inima sa fim colegute! Inca nu-mi vine sa cred,maine dimineata am sa repet testul.In afara de sotul meu si de voi nu am spus nimanui deocamdata desi imi vine sa strig de bucurie!
Ma bucur ca esti acasa si este totul frumos,dupa atatea peripetii.Chiar daca a trecut perioada fertila iti urez spor la prestat ca nu se stie de unde sare iepurele! Multi sa treaca raceala!

Andreea spor la prestat ,profitati cat mai mult de timpul liber,stii ca mergem impreuna la Odisee,nu? Bafta!

Adela ne-a fost dor de tine!Sarbatori fericite si tie! Multa sanatate copiilor tai si sotului sa treaca cu bine peste operatie! Numai bine iti doresc!
Va pe toate!



Craciunul aprinde lumina din sufletele noastre!
De Craciun sa fim mai buni,sa fim mai atenti si mai iubitori,sa fim mai aproape de cei dragi,sa ne bucuram de ei,sa ii iubim si sa fim iubiti!
Craciun Fericit!!!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Mirelush felicitari!!!! Eram sigura! Nu am reusit sa vad poza, dar sunt sigura ca e cu doua liniute Sarcina usoara si bebe sanatos, moshul ti-a adus cel mai frumos dar, ai grija de el Ce ma bucur pentru tine!!!! Testul de dimineata sigur va fi si mai clar! Multa sanatate mamicuto

Adela multa sanatate si succes la operatia sotzului.

Nana sanatate; se pare ca ne-a cam lovit boala pe toate (aproape toate).

Flavia sar'na. Ma bucur sa va citesc iar


Poze Laura

Mergi la inceput