Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

'neata!
Stau si eu la o cu voi,ca-mi sunteti tare dragi!!
Kora,ma bucur mult c-ai revenit.Da ma simt excelent,ceea ce va doresc si voua.Nici mie nu mi-a venit CM-ul si nici nu se anunta.Voba lui T.:,,poate-oi fi gravida!!!''
Sim,ce bucurie!!!!.Bucura-te ,fata draga,nu-ti inabusi trairile.Du-te fara programare,ca nu-i bai.
Sa nu se supere nimeni,dar din punctul meu de vedere,programarile mi se par total aiurea.Alea de la cabinet ma refer.Nu tine absolut nimeni cont de ele si sunt facute alandala.Scuze inca o data,n-am vrut sa jignesc cu asta,dar eu nu tin cont de programarile R.,eu ma asigur ca e T in tara si nu e plecat si ma duc.
C-am patit o data ,sa-mi zica R.ca nu e liber deloc,in ziua aia ,intr-un final cica:,,hai veniti ca vedem noi ce facem...'' si cind m-am dus am avut un shoc:fetelor,nu era nici tipenie acolo.T.juca sudoku.R. radea de nu stiu ce prostii.Credeam ca s-a intimplat ceva ca nu e nimeni acolo,dupa ce ea -mi spusese ca e super full.Altadata,mi-am facut programare la o anumita ora,si-am intrat dupa 2 ore juma.
Depinde de noroc.
Va pupacesc,si ma duc sa bag ca ma cheama datoria de nevasta harnica

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Daaaaaaaaa,Feli draga,am cu ce!!!!
Plus ca nici logoreea nu-mi lipseste!!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna gagici

va pup pe toate dar de la distanta pt ca sunt cam racita, acum m-a apucat si pe mine... dar ma tratez.

din fericire bb nu da semne de iesire asa ca mai stau linistita.

Teo ma bucur ca esti bine. acum asteptam cele 2 liniute.

Sim felicitari. vai ce frumos.... un bb se pregateste sa iasa in lume, altul isi face loc la mami in burtik!!!

Marina 36+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Teodora, cred ca am sa urmez sfatul tau si ma duc fara programare. Asa mi-a zis si nasa mea, care e si ea pacienta a lui T. Din cate stiu, este la cabinet azi. Mi-e foameeeeeeeeeeeeeeeeeee. Ma duc sa papa ceva. Azi o sa plec pe la 12 de la servici. Ma duc acasa sa . Nu vreau sa ma prinda anul nou cu un cos plin de rufe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Marina,draga mea!
Am citit si eu din urma si ce vad:Emma,draguta,vrea in 2006!Lasa Marinusha scumpa,ca mai sunt 2 zile.Nu se agita ea tocmai acum!
Doamne,abia astept sa nasti sa ne spui si noua cum a fost!!!!
As vrea si eu II curind.Poate DD se indura si de mine si de restul fetelor!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

SIM FELICITARI DIN TOT SUFLETUL! SA-TI DEA DD O SARCINA USOARA SI UN BB SANATOS! Bucura-te de perioada asta cat poti! Si asa cum ti-au spus si fetele, nu-ti face griji de supararile altora, mergi la cabinet si iti doresc sa-ti vezi puiutul!
Felicitari inca odata si ma bucur sa constat ca Ioana isi dovedeste inca odata mana buna pe care a avut-o si precedenta data cand a deschis capitolul si m-a trecut pe mine pe a doua lista!
Multi pupici la toate felete, un an mai bun in 2007, multa sanatate si fericire!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, in primul rand, la multi ani, sa aveti parte de multa sanatate si impliniri, inclusiv bebei nazdravani, in noul an.
Am o rugaminte: imi puteti spune (eventual PM) care este pretul unui triplu test la cabinetul dr. Iosup de pe str. Sandu Aldea? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Graviduta, triplu test nu se face la Iosup, triplul test se face la GeneticLab undeva prin Drumul Taberei. La Iosup se face ecografia morfologica, despre care pot sa-ti spun ca pentru 14 sapt costa 150 RON. Eu am programare pe 9 ian si dupa aceea o sa fiu in masura sa-ti dau mai multe detalii.
Pupici, de la mine si burtica!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by kitty_nic

Graviduta, triplu test nu se face la Iosup, triplul test se face la GeneticLab undeva prin Drumul Taberei. La Iosup se face ecografia morfologica, despre care pot sa-ti spun ca pentru 14 sapt costa 150 RON. Eu am programare pe 9 ian si dupa aceea o sa fiu in masura sa-ti dau mai multe detalii.
Pupici, de la mine si burtica!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.


Asa e, multumesc kitty_nic, le-am incurcat. Eco ma interesa. Eu am programare la dr. Iosup pe 4 ianuarie si vroiam sa-mi fac niste calcule cu banii . Multumesc pt informatie si multa bafta cu sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by kitty_nic

SIM FELICITARI DIN TOT SUFLETUL! SA-TI DEA DD O SARCINA USOARA SI UN BB SANATOS! Bucura-te de perioada asta cat poti! Si asa cum ti-au spus si fetele, nu-ti face griji de supararile altora, mergi la cabinet si iti doresc sa-ti vezi puiutul!
Felicitari inca odata si ma bucur sa constat ca Ioana isi dovedeste inca odata mana buna pe care a avut-o si precedenta data cand a deschis capitolul si m-a trecut pe mine pe a doua lista!
Multi pupici la toate felete, un an mai bun in 2007, multa sanatate si fericire!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.



Multumesc kitty_nic. Acum ma pregatesc sa plec spre cabinet. Ma duc sa il iau si pe sotul meu de la servici si mergem impreuna.
Sa dea DD sa fim cat mai multe anul care vine.

Mergi la inceput