Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna seara fete dragi!

Sim, ce veste buna!!! Ma bucur tare mult pentru voi, asteptam sa ne spui cum a fost la Tutu

Teo, multumesc pentru lamuriri in ce priveste termenii medicali . Vad ca esti in forma azi...Si eu as vrea sa am tarifele practicate pentru laparo, daca se poate in PM.. multumesc!

Kora, bine ai revenit! . Bine ca ai lamurit-o cu intarzierea aia. Chiar ma gandeam la tine: ce-ar fi sa faca acum Doamne-Doamne o minune cu Kora? Asta nu inseamna ca nu o va face....?! Cred ca ar fi cazut Tutu pe spate direct!..

Ysa, m-am gandit la tine pe 27, stiam ca esti pentru prima data la Tutu si chiar vroiam sa stiu daca s-a intamplat bine. Ma bucur pentru tine ca te-ai inteles bine cu el, tine-te de sfaturile lui si multa bafta! Daca ai avut 2 foliculi mari in z15 ai toate sansele ca astazi sa se fi spart unul...asa ca spor la treaba! . (Eu am avut un folicul baban (diametru = 17,3) in z13 si in z15 se produsese ovulatia), asa ca ai mari sanse ca astazi pentru tine sa fie ziua cea mare! La mine insa nu a mers nici luna asta, semnele de CM au inceput deja, asa ca mai asteptam. Nu stiu daca ti-a explicat Tutu cum sta treaba, dar mie mi-a zis ca mai facem o luna monitorizare si apoi va face sotul meu spermograma.

Oricum vad ca Ioana are mana buna, asa ca mai vrem sa vedem astfel de vesti bune!!!

Va pup pe toate si haideti sa facem cat mai repede niste bebelusi europeni

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Se pare ca Mosul a venit macar la una dintre noi, cu acel cadou nepretuit, asa ca ma bucur pentru Sim si sa speram ca la anul va fi si mai darnic, cu cat mai multe gravidute!!
Sim_Stoian felicitari din inima si o sarcina usoara si fara probleme i-ti doresc!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna fetelor!

vad ca sunteti ocupate astazi, cu pregatirea marii petreceri, presupun...

va pup atunci si va doresc un week-end minunat, cu distractie maxima si un Revelion de neuitat!





iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Heeeyyyy!!!
Ce se-ntimpla ,fetelor?
Ati intrat in pregatiri?Sau lipsiti nemotivat?Bila
Nici o miscare pe-aici.....
Sim,ce-ai facut iubita la Dr.T?Ne tii aici pe jar?Sper ca totul e bine si te-a trecut deja pe tratamentul de sustinere!
Eu ma pregatesc sa plec in oras sa ma intilnesc cu niste prieteni dragi,pe care nu-i voi vedea de rev,sa ne spunem ,,la multi ani'' de pe-acum!
Pup toate fetele,tutunici dragi si nu numai,chiar si pe cele!!!!
Intru mai tz sa va mai pup o data!
Aaaaaaaa,z 31 si nici urma de armate.
Cam nasol ce va cer,dar spuneti-mi si mie,cervixul cum tb sa fie cind esti?Nu sariti pe mine,da?
Dar poti sa stii?Am avut un sg.contact neprotejat in z 10,cind pregateam abstinenta pt.spermograma.....Mi se pare ciudat rau!
Temperatura nu mi-am luat-o ca ma culc tz seara si ma trezesc la fel de tz,si nu are relevanta.Doar ca mi-am ,,controlat''cervixul aseara si e moale si gelatinos,sau cel putin mie asa mi se pare.In alte dati era super-super dur.Singurul,,simptom''ar fi o glera fff cremoasa alba,in genul celei progesteronice.
L-am intrebat pe T sidaca s-a vz.ca am ovulat luna asta si mi-a spus:,,ai ovulat cu brio''.Ce-o fi asta,el stie!Ca laparo a fost in z21.Banuiesc ca se vedea ori prezenta corpului galben ori a cicatriciei de expulzare a ovulului.I don't know......

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc tuturor.
Am fost ieri la cabinet si era inchis . Asa ca l-am sunat pe T pe mobil si a fost extrem de dragut. A zis sa ma duc duminica (da, pe 31 decembrie) ca ma asteapta. Initial a zis ca de pe 8 ianuarie il voi gasi la cabinet, dar cand i-am zis ca am o sarcina oprita in evolutie, s-a schimbat radical si a zis ca ne vedem dumnica. Jos palaria.
Astazi m-am pus pe facut bunatati pentru ca de Revelion stam acasa. Asa ca...ciorbita de burta, salata de Boeuf, tort...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Cum pot sa imi adaug in semnatura un link? Dar sa imi apara ca denumire poze, de exemplu, si cand dau click sa ma duca la pagina respectiva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

hello

sim ma bucur ca te vezi cu T maine, asa o sa stai si tu linistita. eu nu vreau sa-l vad decat la anul...hahaha, mai sunt mai putin de 2 zile.

ca sapui un link sub un titlu faci asa: poze
intre ghilimele pui link-ul. eu am pus pauze unde am scris poze, dar nu trebuie sa fie nici un fel de pauza. oricum incearca si apoi da-i vizualizare mesaj, iar daca iti apare numai titlul, ad poze sau cum vrei tu sa-l denumesti inseamna ca ai reusit.

Marina 36+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Multumesc Marina. Am reusit.
Eu abia astept ziua de maine ca sa ma linistesc si eu.
Aproape am terminat cu mancarea, asa ca ma duc si eu la .


Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

sim

si eu am cam terminat cu bucataria. si gata cu robotitul pe anul asta. ce mai e de facut o sa faca sotul. maine o sa fiu o cumintica, doar la coafor merg...asta asa ca sa nu-i dau vreun imbold bebelinei.

Marina 36+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marinush, inteleg ca bebelina e cuminte si o lasa pe mamica sa stea linistita pana la anul! Ti-a mai trecut raceala?
Sim, tin pumnii sa iti spuna maine dr ca totul e in regula!
Si eu am robotit azi, dar am terminat! Doar ca acum mi-e soomn (desi ar cam trebui sa am program artistic, fiind z 14 sau 15)


Mergi la inceput