Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Dragele noastre dragi,
Ne-am intors de la eco morfo de la Iosup.
Nici nu stiu cu ce sa incep: cu sexul, cu starea generala a lui bb, cu incantarea mea legata de medic?!
Deci: bb este bine, perfect format, are 2 manute si 2 picioruse cu cate 3 segmente fiecare, are o inimioara cu 4 camere, toate organele la locul lor, totul este bine.
In legatura cu sexul ne-a spus ca este fetita.
Iar parerea mea despre medic este: MINUNAT! EXCELENT! SUPER OM!
Marina ma bucur ca sunteti bine! Va tin pumnii sa va intalniti usor si repede!
Multi pupici la toate fetele dragi!
Mami Cristina si Daria Ioana

Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Amely in primul rand te si vreau sa iti spun ca e tare emotionant sa vad pozicile cu bebelasul tau si iti doresc sarcina usoara in continuare!Ca raspuns la intrebarea ta ...DA, T a facut FIV luna trecuta cu primul sau lot de paciente, amanunte sper sa aflu cand ma voi intalni cu el...abia astept crede-ma
Kitti felicitari sa ai o printesa frumoasa foc, sanatosa si cumintica!
Iyoana mult succes la monitorizare!!!!
Ana_p tie iti doresc un rezultat BETON la laparo in data de 15...

Unde sunteti tutunici dragi mie????

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Kitty felicitari! In ce sapt. esti? Si eu d-abia astept sa stiu daca va trebui, vorba Iyoanei sa-l imbrac in roz sau albastru insa mi-a spus dr.T ca abia peste 2 sapt (14) imi poate spune...
Va pup pe toate tutunicile!

orchis
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

buna
am intrat doar asa.ca sa va felicit pe toate si sa va spun ca la mine au inceput emotiile cu toate ca este un pic prea devreme.....deja simt ca mi se umfla sanii, acum nu stiu daca de la CM sau....nu indraznesc nici macar sa sper.Sotul meu se amuza ca am devenit foarte rasfatata si alintata....se intampla ceva cu mine.M-am programat pt joi la un control, de rutina deocamdata, sa vad daca totul e ok asa ca deocamdata stau si astept.
va pupic
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
Kora: Ma bucur pentru tine! Astep detalii dupa discutia cu T......asta daca se poate. Ce stii despre lotul cu care a facut deja FIV??
Vreau sa salut toate gravidutzele!!!! Bb -ei sanatosi si frumosi va doresc!
Marinar: O nastere usoara, fara probleme!!! Sa fii tare!!!
si pentru toate aspirantele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

ana_id in ce zi esti???iti tin pumnii si te tiza draga!!!
maria multumesc draga mea, am o lista de intrebari pt doctorasul nostru, nu scapa usor de mine, prima intrebare va fi despre lotul de luna trecuta...acum sa vedem cat reusesc sa "aflu", de obicei obtin cam tot ce vreau,dar uneori cu nitica rabdare ....Tu ce imi spui despre tine,cand ai programare, care e planul?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Sim felicitari pentru intalnirea cu bb! Am vazut pozicile cu micutul "fat frumos" si mi-am amintit cat de intens am iubit noi cerculetul ala pe care batea inimioara si cum a crescut de la o vizita la alta! Felicitari inca odata si sarcina usoara in continuare.
orchis multumesc pentur felicitari! Eu acum am 14 sapt, iar de la Iosup citire am 14 sapt si 3 zile. Intr-adevar o sa afli sexul la 14 sapt (care intre noi fie vorba si asa este foarte devreme); dar hai ca nu mai este mult! Sarcina usoara in continuare si multi.
Ioana imi pare rau pentru z1. Sincer am sperat ca o sa fie luna asta ceva! Dar lasa ca vine primavara si "fertilitatea" zburda cu pasi veseli prin tot orasul! Fii sigura ca vine si la tine.
Alexia sper ca nu te-ai suparat ca nu ti s-a adeverit pronosticul cu privire la sexul lui bb. Multi de la bb Daria sa-ti treaca.
Amely tin pumnii pentru diseara, sa-l vezi pe bb si sa pleci fericita de acolo.
de la mami Cristina si Daria-Ioana


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_id spune:

doar 23.inca nu fac testul pt ca......am rabdare , cica.de fapt imi e frica.
pupici
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fetelor multumesc mult pentru sustinere. sper sa am putere sa duc totul bine pana la capat.

Kitti m-au trecut toate emotiile cand am citit mesajul tau, mi-am adus aminte de momentele in care ne-a spus noua iosup ce si cum. felicitari din suflet pentru micuta Ioana (deci la anul chiar vom avea ce sarbatori de sf Ion), sa creasca mare, frumoasa si sa va aduca numai impliniri.

Marina 41 + Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Marina multumim mult pentru mesaj. Intr-adevar, la anul de Sf. Ion se va lasa cu multe sarbatoriri, ca pana atunci cine stie cati mici Ion-ei vor mai aparea .
Fetele, ce ziceti, va hotarati sa ne acopaniati? La Ioana, normal!
mami Cristina si Daria Ioana


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput