Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

buna fete

merci mult pentru sustinere. ce sa zic, am fost la T, bb a ok, are in jur de 3500 g dar nici gand sa iasa. asa ca daca pana joi nu se intampla nimic, joi de dimineata imi iau bagajelul si ma prezint la spital. mai e putin......

Marina 41 + Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Woow,Marina,joi?
Doamne,ce emotii tre sa ai!!!
Abia asteptam!!
Pupici pe burtika,
Teo

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fete dragi!
Amely bine ai revenit cu forte proaspete, ne era dor de tine! Cum pot sa uit ca te cheama si Ioana, tocmai pe tine, iubita!
Iyoana "la multi ani!" si-ti doresc implinirea dorintei tale cea mai arzatoare!
Marinar astept cu sufletul la gura vesti de la tine. Ieri dimineata cand m-ai sunat, am crezut ca am anunti ca ai nascut, pe urma mi-am amintit ca e ziua mea.

Fetelor eu trebuie sa va spun ca z32 s-a transformat in z1, cum ma asteptam deltfel si ma bucur ca nu au venit ieri, ca sa-mi strice ziua, care a fost superba. Am avut cele mai urate sarbatori din viata mea, nu m-am putut bucura deloc de Craciun, de anul nou, am muncit si deaceea am fost foarte stresata. Acest lucru cred ca mi-a dereglat prolactina si implicit intarzierea menstruala. Ma bucur macar ca a venit singur si nu am avut nevoie de medicatie ca sa-l declansez, pentru ca test facusem si stiam ca nu e bebe. Surprinzator nu sunt deloc trista, ma asteptam sa vina si chiar ma miram de ce intarzie, pentru ca eu am un CM f. regulat. Dar se pare ca o data pe an se poate intampla si asa ceva, va ramane in istorie z32 pentru mine, nu s-a mai intamplat. Va pupic si va urez o sera buna.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Sa va povestesc si eu ce am facut azi la spital. Dr.T nu avea programate consultatii insa si-a facut timp si pentru mine (si inca cateva fete). L-am vazut pe bb din fata, cu talpite, manute si burtica! I-a ascultat si inimioara: 164 batai/min!
Aveam oarece temeri legate de starea mea de sanatate (hemoglobina mi-a iesit un pic sub limita) insa dr.T mi-a spus ca e ok.
Astept, peste 2 sapt., poate aflam si sexul puiutului.
Va pup

orchis
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata dragutelor,

Ioana imi pare tare rau pt z1, eu chiar imi facusem sperante dupa ce am vorbit la telefon..... ce planuri ai pentru luna asta?

Marinush joi zici, da? mai este foarte putin si ce grasunica este si o sa mai ia ceva pana joi , te pup si pe tine si pe floricica mica

Orchis, ma bucur ca sunteti bine sarcina usoara in continuare

Kittysor sa stii ca ma gandesc la tine la 10.00 tin pumnii sa -ti treaca emotiile, te pup

Teo, ca nu te-am mai vazut de mult
Zenobia tu esti in focuri nu? Te pup, poate scapi de laparo, ce-ar fi?
Laura69, Mamidevladut pe unde umblati fete dragi?

Pup fetele si va doresc o zi frumoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Sa aveti o zi minunata!

Eu sunt happy pt ca am vorbit cu simpaticul nostru si avem o "intalnire" zilele urmatoare la spital pentru o discutie mai detaliata,asa ca in curand incep cu primii pasi planul pe care mi l-am propus.Eu intotdeauna cand il sun sau cand merg la consultatie, incep prin a ma prezenta si imi turuie gura ca la o moara stricata spunandu-i pe scurt cine sunt, ce tratamente etc am facut si ce trebuie sa facem ,de data asta la telefon nu am apucat decat sa ma prezint ca a si stiut cine sunt si mi-a vorbit la per-tu , eh...probabil nu sunt multe dintre noi care s-au inteles cu el sa faca FIV, poate am ochii frumosi sau poate eu l-am bazait mai mult ca altele....ma indoiesc..., important e ca in curand am sa aflu detalii si am sa ma apuc de analizele premergatoare tratamentului pt. FIV. Abia astept!
Pupici tuturor si muuulta baftaaaa!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Marina, iti tin pumnii. Mai ai putin si o sa o tii pe Emma in brate.
Am fost aseara la cabinet si am reusit sa intru si eu pe la 10. Aveam niste emotii cand trebuia sa intru; si eu si sotul ca mers cu mine si a intrat si el in cabinet . Am facut ecografia si totul a iesit bine, bebe este in grafic. T mi-a spus: 'Uite-l pe Fat Frumos', iar eu i-am spus ca presimt ca e o Fata Frumoasa, asa ca T mi-a scris pe ecografie Ileana Cosanzeana, ne-a felicitat si ne-a chemat peste 2 saptamani la control. Am vazut si inimioara cum batea.
Acum sunt si eu linistita. Imi vine sa plang de fericire.
Va pup.

Sim
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

M-am luat cu veselia si am uitat sa va intreb: pentru analize la IDS imi trebuie programare?

Sim
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

) Buna dimineata!

Ioana, La Multi Ani si tie, cu multa sanatate si fericire! Iti doresc sa-ti revii dupa perioada urata de la sf anului si sa incepi un nou an cu bucurie!

Teo, am inteles eu ca intarzie CM-ul dupa laparo, dar tu chiar nu-ti faci nici un test?????

Kora, tare ma bucur pt tine, ca ai reusit sa vorbesti cu dr. Abia asteot sa ne spui ce ti-a spus si ce trebuie sa faci de acum incolo! Muuuulta bafta!
Sa stii ca si mie imi turuie gura cand il vad pe T, data trecuta nici nu stiu care a fost exact reactia lui la una dintre intrebarile mele( mi-e rusine sa spun pe forum, ca a fost chiar....), incat nici nu stiu daca a zambit incurcat sau a ras de "preocuparile" mele...

Feli, daca spui tu...atunci satu cuminte si nu fac nici o galerie, asteptam sa ne dai tu intr-o super-zi vestea cea buna!

Orchis, ma bucur pentru tine ca ti-ai vazut bebitul si ca este ok. Asteptam sa vedem daca-l imbracam in roz sau in albastru

Marinush, mult curaj si fara emotii, daaaa?

Alexia, tu cemai faci? O zi frumoasa iti doresc!

Voi ati auzit ca Tutu nu este pe 18 ian la cabinet??? Nu are program sau e plecat pe undeva?

O zi excelenta tuturor tutunicilor gravidute sau aspirante!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Teodora fata!

Ioana, imi pare rau ca au venit rusii, dar este un nou start pt. luna viitoare, doar e luna indragostitilor si sigur va iesi ceva bun din asta!

Kora, sa inteleg ca nostru s-a apucat serios de FIV? a facut pana acum sau de anul asta incepe? oricum, e o veste foarte buna!

Sim, ma bucur din suflet pt. tine! Draguta faza cu Ileana Cosanzeana!

Offf...si mie imi tremura inima in mine cand ma gandesc la eco de diseara, parca sunt in transa... dar merg inainte cu incredere, altfel nu cred ca as rezista.

Va pup cu mult drag




"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

21+



Mergi la inceput