Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Amelyca draga,ce bine c-ai inceput sa ne scrii iar!!!!!
Sa stii ca si mie mi-e dor de multe fete dragi!
Si nu-i rea deloc ideea!
pentru toate fetele sufletiste:Feli,Alexia,Kora,Copilut,Zenobia,Kitty,Laurici,Maria,Ioana si toate-toate!!!!!

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Amely

Alexia, dulcica mea... iti multumesc ca te-ai gandit la mine Tu esti ok? Ce drag mi-ar fi sa ne intalnim intr-o seara la Ioana cat mai multe tutunici, gravidute si viitoare gravidute! chiar mi-e dor de voi!





Amely sunt bine, saru'mana de intrebare. Astept sa treaca si luna asta sa reincep monitorizarile. Deocamdata sunt pe naturiste. Daaa, si mie mi-e dor de voi, fete frumoase si de o mancarica bunaaa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Fetelor, rezultat negativ la triplul test e ok? Ca nu stiu cum sa mai interpretez analizele. Stiu ca la unele e ok daca e pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Da, este ok sa fie negativ. Uite aici:

quote:
De notat, testul are valoare orientativa. Majoritatea gravidelor la care se obtine un rezultat pozitiv pentru trisomie 21 ( sindrom Down), trisomie 18 (sindrom Eduards) sau defecte de tub neural poate avea un copil probabil normal. De aceea un rezultat pozitiv necesita testari diagnostice suplimentare- amniocenteza.


Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Amely, Tutu imi spusese sa ma duc la spital marti. Dar am reusit sa dau de el azi si mi-a spus sa vin in seara asta pt ca maine s-ar putea sa aiba nu stiu ce de facut la spital. Asa ca ma duc si eu pe la 7 in seara asta.
M-au apucat emotiile dupa ce am vorbit cu el. Sper sa fie totul OK. Tineti-mi pumnii, fetelor ca tremura inima in mine.


Sim
Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Sim, tinem pumnii stransi-stransi, ca sa fie bine si sa nu-ti mai fie frica!

pupici bebitului din partea noastra!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora, ti-ai facut programare?

Ysa, tu cum esti? M-ai ai ceva simptome de ?

Vali, tu pe unde umbli? Cand mergi la monitorizare?
Poate ne intalnim pe 19 ian la cabinet...

Teo, ceva vesti dupa sarbatorile astea? iti intarzie Cm-ul cu vreun scop sau nu?

va pup pe toate fara exceptie si va doresc o seara frumoasa!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Iyoana,sincer?
Habar n-am de ce imi intirzie CM-ul!!!!
Sunt deja 20 zile de la laparo si nimic!
Sunt cam bulversata.
Azi z 41......

Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Iyoana, nu faceti galerie ca nu prea aveti pentru cine/ce... Eu am ciclul neregulat, intre 25-35 de zile, dar, dupa laparo din septembrie, se parea ca se reglase, venea fix la 28 de zile, pe asta m-am bazat cand am mers mai tarziu. Dar se pare ca m-am pacalit si ca "neregulile" CM continua. Luna trecuta mia venit la 24 de zile, deci am ovulat in z 10, asa cum banuiam. Daca esti sigura-sigura la tine e regulat, mergi si in z 14.
Amely, Alexia, Teo, eu propusesem sapt trecuta o intalnire, dar daca fetele nu se inghesuie... (Kitty stie, doar ea a spus "prezent)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

quote:
Originally posted by felicia_
Amely, Alexia, Teo, eu propusesem sapt trecuta o intalnire, dar daca fetele nu se inghesuie... (Kitty stie, doar ea a spus "prezent)
"De multe ori pierdem micile bucurii, asteptand marea fericire..." (Pearl S Buck)



Si mai spun inca odata daca este cazul! Dar cu riscul sa ma repet: va rog mult, nu miercuri!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput