Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Iti tin pumnii, Marina. Sa ai o nastere usoara!
Eu ma duc maine la spital sa vedem cum e bebele. Sper sa fie la locul lui, bine asezat si sa stea acolo pana cand va veni vremea sa scoata nasucul pe lume.
Va pup pe toate . Sa aveti un an in care sa vi se indeplineasca toate dorintele.

Sim
Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

La multi ani Ioanelor mele dragi! Si nu in ultimul rand, la multi ani tuturor pe anul asta, sa ne aduca mult noroc si implinire!

Ioana, multumesc ca ti-ai amintit, intr-adevar ma cheama si Ioana, asa ca ieri m-am sarbatorit cu familia si prietenii

Marinusa, iti mai urez odata nastere usoara, fiindca se pare ca se cam apropie momentul intalnirii "live" cu micuta Emma!

Eu de vreo saptamana am inceput sa ma simt mai bine, bebe deja misca si e foarte saltaret, il simt de multe ori cum innoata prin burtica si imi da semnale (bune, sper!). Maine avem eco la Iosup si ca de obicei sunt foarte emotionata, sper sa fie totul bine, ca am trecut cam prin multe in ultimul timp... nici nu vreau sa-mi amintesc.

Celor care numarati, va tin pumnii stransi de tot, si numar si eu alaturi de voi, ca tare mi-as dori sa va ocoleasca rusii iar prima luna din 2007 sa va aduca euro-bebeii mult asteptati!

Vreau sa multumesc tuturor fetelor care m-au sunat din cand in cand si m-au incurajat cand mi-a fost mai greu, si au fost alaturi de mine cu tot sufletul. Mi-a prins tare bine, sincer... Va pup si va iubesc!

absolut toate fetele si promit sa ma pun la curent cu ultimele noutati, avand in vedere lunga absenta din ultima vreme.

Sper sa veniti numai cu vesti bune anul asta!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

21+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Feli, eu chiar nu pot sa merg mai devreme din pacate, luna asta...Sunt din provincie si nu pot lipsi de la munca...

Ma duc totusi in Z14 ca sa vad ce se mai intampla, parca nu as vrea sa las toata luna sa treaca!

marina, iti tinem pumnii si asteptam vesti de la bebita, diseara!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marina. banuiesc ca maine te cheam la spital... "si gata", vorba ta! Fetelor, in special gravidutele, luati exemplu de la Marinusha, ce cuminte si increzatoare este!
Amely, ma bucur mult ca ai iesit din perioada cea urata si acum esti mai optimista!
Sim, stai linistita, va fi totul bine!
Eu, z 23... astept.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Felicia, sa incepem deja sa-ti facem galerie???? Si o intrebare "tehnica": ce lungime are CM-ul tau? (ca ai zis ca ai ovulat devreme luna trecuta si sa nu ma pomenesc si eu la fel luna asta, ca ma duc degeaba la Tutu in z14..)



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Amely draga mea, LA MULTI ANI! Ma bucur ca ai revenit, ca perioada mai urata a trecuta si ca tu si bb sunteti bine.
Maine la Iosup totul o sa fie perfect, crede-ma.
Si noi mergem maine la Iosup, dar mergem dimineata la 10.00, asa incat nu indraznesc sa sper ca o sa ne intalnim. Multi pupici


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Fetelor, l-am sunat azi pe Tutu, dar cred ca e superaglomerat. Asa mi-a spus - sa il sun azi ca sa imi spuna la ce ora sa ma duc maine la spital. Nu stiu ce sa fac. Am sa incerc si mai tarziu, dar daca nu raspunde ce sa fac? Sa risc sa ma duc direct la spital de dimineata? De la ce ora il gasesc la spital?

Sim
Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Felicia, Kitty, fetele dragi!

Kittysor, din pacate eu merg abia seara, sunt programata la 19.00. Asa ca am o zi intreaga la dispozitie ca sa-mi "rod zabala" de emotie... Iti tin pumnii, abia astept sa ne povestesti ce face bebe, daca e fetita/baietel si ce tumbe mai face prin burtica!

Sim, felicitari si sarcina usoara, fiindca n-am apucat inca sa-ti zic! Tutu stiu ca e in spital de pe la 7.30 - 8.00 dimineata. Mai ciudat e ca, din cate imi amintesc, mai intai ia monitorizarile si abia pe urma gravidutele, chiar daca vin primele. Dar, asta e... pt. bebe facem orice. Sa inteleg ca la cabinet nu mai are loc, sau nu vrei tu sa mergi acolo? Chiar ma gandeam sa o sun si eu pe Ramona pt. o programare la cabinet, saptamana viitoare, ca nu ne-am mai vazut de mai bine de o luna. Dar sa vad mai intai ce fac la Iosup.

Uff... e tare nasol la servici, sa stai atatea ore pe scaun...ma cam obisnuisem sa stau acasa in trening si papucei comozi, si acum mi-e tare greu. As motai intr-una, mai ales ca am dormit 2 ore (maxim) azi-noapte, de la niste pastile Ginko fort care ajuta circulatia venelor dar care imi ridica tensiunea de zici ca beau 3 cafele/zi.



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

21+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Amely chiar imi era dor de tine, LA multi ani si sa fiti sanatosi. De abia astept sa vii maine cu vesti super bune de la eco. Ma bucur ca sunteti bine

Kittysor iti tin pumnii maine, de abia astept sa-mi zici ce este, io cred ca baietel

Marinush asteptam vesti diseara de la Tutu, sa vedem cat mai vrea bebelina sa mai stea in burtik

Feli si nu mai fi asa pesimista, trebuie sa fie bine si pentru noi, o sa vezi

Ioanaaaaaaa, vreo veste, ceva? Ai facut testul?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Alexia, dulcica mea... iti multumesc ca te-ai gandit la mine Tu esti ok? Ce drag mi-ar fi sa ne intalnim intr-o seara la Ioana cat mai multe tutunici, gravidute si viitoare gravidute! chiar mi-e dor de voi!

Felicia, un pupic si de la mine Va fi bine, nu mai e mult, o sa vezi!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

21+



Mergi la inceput