Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!! La multi anisarbatoritelor!!! Eu nu stiu ce sa mai fac...aseara l-a sunat sotu meu pe tutu, ca nu stia saracu ce sa imi mai faca - vomit tot ce mananc si ametesc - pana si fructele care imi placeau, nu suport sa le mai vad. Astazi a fost ceva mai bine, am reusit sa mananc niste orez cu lapte si putina salata, sint terminata, lesinata de foame!!! Maine incep si eu munca, acu sa ma vezi ca nu stiu ce sa mai mananc; ma gandeam ca am sarcina toxica, dar vedem ce zice tutu vineri cand merg la el. Deocamdata mi-a zis sa iau metoclopramid (sau cam asa ceva).
Marinar, imi place burtika ta! Sa dea Domnul sa ai o nastere usoara!!! Va pupic!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

kristind ms mult. si tu sa ai o sarcina usoara. imi pare rau ca treci prin clipele astea, stiu cum este ca si eu le-am experimentat. doar ca mie nu imi era foame, mancam pt ca trebuie si pt ca ma gandeam la bb (cu toate ca bb isi ia toate cele necesare din organismul nostru), altfel nu as fi bagat nimic in gura. dar din fericire pe mine nu m-a tinut asa mult. ai grija de tine!

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Fetelor va multumesc frumos pentru urari, sunteti ca deobicei minunate si nu uitati nimic!
Marinar vreau sa-i urez si eu micuteti tale Emma Ioana un calduros "La multi ani" si o viata frumoasa alaturi de cei dragi! Multi pupicei pt. ea
Amely deasemenea esti o Ioana si-ti urez un sincer "La multi ani!", o sarcina usoara in continuare si o nastere usoara!

P.S.: despre mine: sunt in z31 si rushii n-au venit inca, dar cred ca sunt pe aproape, pentru ca de azi au inceput ceva dureri prin burtica si spate, asa ca tot cred ca m-am dereglat!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

La multi ani Ioana! Anul asta sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta!

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Ioana draga mea, desi cu intarziere, iti doresc si eu cu mult drag LA MULTI ANI! MULTA SANATATE SI REALIZAREA CELUI MAI ARZATOR VIS: BB!. si tin pumnii in continuare!
La multi ani tuturor Ioanelor si multe multe lucruri bune!
Marina draguta de Emma creste suspansul! Multi pupici pentru voi doua, fete frumoase!
Multi pupici tuturor tutunicilor mele dragi!


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
LA MULTI ANI!!!!
Am revenit si eu....sunt pe baricade.....dupa un concediu de 2 saptamani in care nu am avut acces la net....
Va imbratisez si va sarut pe toate!!!!!! Mi-a fost tare dor de voi!!!!
Spun ”Bun Venit” celor care ni s-au alaturat si ” FELICITARI!!!” pentru proaspetele gravidutze.
Ioana: LA MULTI ANI!! iti spun si eu cu intarziere....poate vei primi cel mai frumos cadou....mult doritul BB!!!!! Iti tin pumnii sa fie asa cum iti doresti!
Kora: Multumesc ca nu ai uitat de mine.....Am revenit cu forte proaspete.....cat despre Ghita....a fost mai ales dupa post.... Sa ne tii la curent cu situatia ta....cand te apuci de investigatii....
Teodora: Ma bucur sa aud vesti bune......ce bine ca rezultatele sunt ok!!!! Asteptam sa vii cu vestea cea mare!!!
Pup toate Tutunicile, dar pe toate!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

'Neata tuturor!

Am intrat sa salut toata lumea si sa va doresc o zi frumoasa!

Mariaaaaa bine ai revenit, mi-ai lipsit de pe aici! Tu ce ne spui nou...?Care e "planul" pt bebe? Eu astept sa vorbesc zilele acestea cu T si apoi..."action" Te

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata tuturor!

LA MULTI ANI si din partea mea pentru toti sarbatoritii zilei de ieri...

Va multumesc foarte mult pentru urari si pentru faptul ca v-ati gandit la mine...Din pacate, nu am putut sa intru pe net ca am avut musafiri toata ziua...Va multumesc inca o data pentru urari, pe care vi le intorc insutit voua si familiilor voastre!

Gudinde, iti multumesc pentru informatie, cu autobuzele care duc la Tutu...am vazut eu ca este o statie de autobuz langa biserica Casin, dar cum nu sunt din Bucuresti...nu prea am avut curaj sa experimentez trasee noi. Multumesc oricum!

Ysa, nu-ti pierde speranta! Chiar daca nu-ti faci acum testul, mai stai un pic si poate vezi II!

Marinar, incepem deja sa-i uram Bun venit!, frumoasei tale (noastre) bebeline?

Ana_p, cand esti programata pentru laparo? Scuza-ma, nu am reusit sa vazut in paginile anterioare..oricum, iti tin pumnii!

Kora, Vali, Teo
si toate tutunicile dragute si optimiste

vali, cum te mai simti? Ti-ai revenit dupa gripa cea urata?

Eu z3 , ma asteptam oricum...Mi-am facut programare la monitorizare: trebuia sa ma duc pe 16 ian. (z11), dar nu pot s aplec de la munca, asa ca am vrut sa ma duc pe 18 ian. Dar mi-a spus Ramona ca nu are program dr T. pe 18 ian, asa ca mi-a facut pe 19 ian. Eu o sa fiu z14 pe 19 dec, dar m-as duce oricum, nu vreau sa pierd o luna de monitorizare...

o zi excelenta tuturor!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Iyoana, mi se pare tarziu z14... nu poti sa mergi mai devreme? z 10, 11? Si apoi poti merge dimineata la Elias... eu am patit-o in dec... am mers in z 12 si ovulasem deja... desi de obicei ovulaez in z 14-15.
Pupici tuturor! Banuiesc ca ati revenit la munca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

fetelor azi merg la T, asa ca diseara vin cu vesti. sper ca maine sa ma cheme la spital si ...gata, sa fiu mamica cu acte in regula.

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput