Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Buna ziua!
Am postat o intrebare la celalalt topic despre Tutunaru de la Nasterea unei stele si Teodora m-a indrumat aici. Dupa ce am mai citit un pic pe la voi, m-am decis totusi sa va lansez si voua intrebarea mea, pt ca m-as bucura fff tare dc m-ati lumina, inainte sa citesc eu o saptamana intreaga ca sa ma lamuresc.
Deci, de ceva timp, tot cautand un medic bun la care sa merg, am citit destul de mult ce s-a scris pe DC despre D-l Dr. Tutunaru si m-am hotarat ca este medicul pe care mi-l doresc sa imi urmareasca o eventuala sarcina. Acuma sarcina nu exista dar imi doresc f mult sa apara.
Ideea este ca nu am facut nici un fel de analize care se tot zice pe aici ca ar tb facute inainte de sarcina si as vrea sa le fac.
Intrebarea mea este, pot sa merg la d-l dr pt a-mi prescrie analizele ce tb facute sau tb sa merg la medicul de familie. Nu prea stiu cum ar tb sa procedez. Adica, pot sa merg la Dl Dr si sa ii zic: Uitati, eu vreau copii, incerc de 6 luni si nu a iesit inca, dar nici nu am facut nici un fel de analize si as vrea sa stiu dc incerc in zadar sau nu.
Stiu ca in principiu 6 luni nu e prea mult, dar eu imi doresc ffff tare.
Problema este ca eu am mai multe pb-e (dintre care ovare polichistice cu ciclu neregulat si spina bifida) si as vrea sa merg dinainte la un medic care sa imi cunoasca istoria si sa ma indrume pe calea cea mai buna de urmat pt a avea bebei sanatosi (nu am nici un copil acuma dar imi doresc, si nu unul singur, Doamne ajuta!).

Va multumesc anticipat si va doresc si eu un An Nou plin de sanatate , fericire si bucurii, bebei multi si sanatosi!

Anca.

Mergi la inceput