Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Scuze, Kora, raspunsesei tu deja...

dar 2 explicatii nu strica, nu?

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Graviduta iti multumesc mult pentru raspuns iar pentru superbul mesaj iti trimit multi ca l-ai impartit cu noi.
Marina si fii tare. Tin pumnii sa mearga totul "uns" si sa te vedem cu frumoasa Emma in brate. Am niste emotii ... de nu pot sa-ti zic, dar sunt "de bine"!



Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Marina, se apropie momentul... banuiesc ca incep si emotiile...
Zenobia,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Fetelor, credeti ca daca eu sunt cea care ii propune dr T sa fac laparo, se supara? Eu am facut ceva monitorizari aici, loco, ca nu aveam cum sa fac in Bucuresti din cauza serviciului. Din cate stiti voi, vrea neaparat monitorizarea sa fie facuta de el? Eu m-am hotarat. Vreau sa-i propun laparoscopie ca am 2 ani de cand nu se prinde nimic. Ce ma sfatuiti sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Mihavasoi, parerea mea este (nu stiu daca sunt in asentimentul celorlalte fete) ca la prima consultatie sa-i explici domnului doctor cu rabdare cum stau lucrurile cu tine si apoi sa-i asculti parerea, dandu-i astfel sentimentul ca te-ai dus la el pentru ca ai incredere si nu numai pentru ca este vestit prin laparo. Prin urmare, chiar daca iti va propune mai intai monitorizare , spermograma (ceea ce sigur se va intampla), nu cred ca ar trebui sa fii transanta si sa sustii ca tu vrei numai laparo. Te inteleg perfect, stiu cum este sa ai sentimentul timpului care trece deloc in favoarea ta, dar eu as proceda asa cum ti-am zis. De altfel asa am si facut.
Numai bine iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by Iyoana


A intrebat cineva pe forum ieri, cred, (si nu am vazut raspunsul) unde este noua locatie a cabinetului dr T:
Str. Constantin Sandu Aldea, nr. 86 (o casa in stil vechi, renovata). Puncte de reper: Facultatea de Agronomie, biserica Casin, nu departe de Spitalul Elias si nici prea departe de Arcul de triumf.
Eu nefiind din Bucuresti, iau autobuzul de 331 de la Piata Charles de Gaulle (metrou Aviatorilor) si merg pana la Muzeul Satului. De acolo traversez pana la Fac. Agronomie si merg pe langa ea in stanga. Sper ca am fost de folos!

iyoana



Iyoana scuze ca ma bag dar din exact aceasi statie de la Piata Charles de Gaulle (metrou Aviatorilor) poti lua 282 si te dai jos la biserica Casin si o iei spre Facultatea de Agronomie.
Mai ales acum ca s-a facut frig poti sa iei ce masina vine mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Marina draga,...am emotii pentru tine...se apropie momentul??...woau.. Nastere usoara iubita, noi suntem alaturi de tine cu gandul!
Mihavasoi i-mi pare rau pt. z1, mi-ar fi plaut sa ramanem in cursa amandoua!
Eu sunt prin z29 si rushii inca nu dau semne sa apara, nu stiu de ce intarzie, pentru ca nu am luat utrogestan, ca sa-mi lungeasca asa mult CM-ul. Daca nu m-ar durea asa rau sanii, as crede ca sunt la ovulatie, pentru ca ma simt f. bine si am simtit acel gel elastic si transparent ca la ovulatie. Nu mai stiu ce sa cred??? Sa ma fi dereglat si eu o data pe an?? Ca anul acesta am avut mai degraga CM-uri scurte, decat lungi, mi-a venit si la 23, 25, 26 zile si doar de doua ori in z29, cand luam utrogestan, in rest z28.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs
Eu sunt prin z29 si rushii inca nu dau semne sa apara, nu stiu de ce intarzie, pentru ca nu am luat utrogestan, ca sa-mi lungeasca asa mult CM-ul. Daca nu m-ar durea asa rau sanii, as crede ca sunt la ovulatie, pentru ca ma simt f. bine si am simtit acel gel elastic si transparent ca la ovulatie. Nu mai stiu ce sa cred??? Sa ma fi dereglat si eu o data pe an?? Ca anul acesta am avut mai degraga CM-uri scurte, decat lungi, mi-a venit si la 23, 25, 26 zile si doar de doua ori in z29, cand luam utrogestan, in rest z28.


Ioana scumpa, tin pumnii stransi ca poate de ziua ta primesti un minunat cadou. la DD sa aiba grija de voi si sa va aduca un miraculos cadou II.


Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Inuta,

Dupa cum stii, am fost aseara la Soare. O discutie foarte placuta. Eram programati la o consultatie de o ora si iar am stat 3 ore. :))

Iata ce am primit amandoi:

1. Sotul(infectia tractului digestiv, protectie gastrica, refacere flora, sperma - streptococ grupa D, somn prost, stres):
- homeopat & naturist - drenor hepatorenal, enterococcin, lycopodium, robinia, carboanimalis, colon total, cina, passiflora, cafea, gascure.
- Alopat - doxiciclina, webenzym, livecom, ecoflorina, urovaxom (amandoi pentru ca se pare ca acesta se transmite de la un partener la altul), malucol

2. Eu (e-coli, candida, ceva probleme cu bila, prolactina mare, somn prost)
- homeopat & naturist - drenor biliar, drenor hepatorenal, prolactina, baccilimum, pulsatilla, silica, ovule antiseptice.
- Alopat - urovaxom, gynotravogen, uricol, livecom


Atentie, doar un dr. de specialitate va poate stabili 'profilul' si va poate da tratamentul adecvat (alopat, naturist, homeopat), pentru ca altfel nu are nici un efect (pentru ca rau nu are ce sa faca).

Pentru alte detalii iti stau la dispozitie,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Marina lasa ca ne intalnim sa o vedem pe Emma, de abia astept, am emotii parca nasc eu te pup si iti tinem pumnii, poate vine de Sf Ion, nastere usoara

Ioana ai ramas in cursa, eu zic ca glera aia e 'de bine', te pup si sunt cu ochii pe tine sa stii

Kittysor si pe tine si pe bb frumos



Mergi la inceput