Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Marinar de-as "pati" si eu ce ai "patit" tu, ar fi bine....Faza e ca simt tot felul de chestii(nici nu stiu cum sa le descriu)prin burtica: ba o durere surda localizata, ba ca o arsura,ba ma simt umflata,ba am intepaturi, de zic 'gata, acum incepe invazia' si fac ture, ture la baie...dar deocamdata nimic.Liniste totalaSunt inca in stand-by.Am mai luat un test sa-l fac maine diminata.....Fetelor, mi-e asa teama sa nu ma amagesc singura, dar citind din experientele altor fete mai prind curaj ca poate va fi intr-adevar .Promit sa va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

La multi ani si la multi-ici!!!!
Dumnezeule,ce an bogat!!!Si asta nu-i decit inceputul!!!

Fetelor,sunt tare mandra de voi!

Cu cine sa incep felicitarile:Cronologic:

-felicitari din sufletSim_Stoian,Mirella76,A_thea_nuh,Salomeea

Ce fericire pe capul vostru!!!

Nici nu stiu ce sa mai scriu.In seara asta m-ati facut sah-mat!!!

Alexia, fata inimoasa.Sa fie DD cu tine si sa-ti aline durerea,daruindu-ti un !Doamne ajuta.Cel tirziu de ziua ta vreau sa te vad
Kora, si bine te-ai reintors!Iti doresc sa-ti elucidezi toate la intilnirea cu Mr.T!!!
Copilut,!Tinem pumnii stransi-stransi -stransi sa fie bine!
IoanaTugs, ce-ar fi sa fie ?
Feli,nu mi-a venit inca,si nici nu da semne.Oricum nu-mi fac nici o iluzie
Marinadublii:pt.tine si Emma ta cea scumpica si lenesica.Isi tine mamica si taticul in ,,stend by''!Dragalasha....Da si cind o veni,te mai vedem pe DC?

Mi-am facut ieri dimineata un SURE CHECK si a iesit I.Asa ca no chance,luna asta.
Astept si eu cu nerabdare sa-mi vina sa ma apuc de ce mi-am propus!

Pupici pe burtici la -te si pe fruntici la aspirante!!!


Teodora
http://new.photos.yahoo.com/gogosnel/albums/]

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

LA MULTI ANI ,si sa ne aduca anul ce a venit multi bebelusi la toate
Scuze ca nu am intrat de mult dar am fost plecata , mi-ati lipsit foarte mult , am citit tot din urma si nu imi vine sa cred ca avem noi gravidute....anul asta imi doresc sa ne ducem cu toate la odisee....
Salomea , FELICITARI , sa de-a DD sa nu fie probleme si anul asta sa te vedem cu BB , chiar este o minune.......bravo!
Cum adica cu "rezerva ovariana pe sfarsite din cauza endometriozei"?
nu ma speria........ ca si asa la cate stimulari am facut la care am produs in jur de 30 de foliculi .....ma tot gandesc la asta , ma obsedeaza gandul asta....mai ales ca acum la ultima stimulare nu am produs nici macar un folicul amarat....
Mirela , a-thee-nuh FELICITARI ... ce as vrea si eu un test din asta care sa se pozitiveze dupa vreo 70 de zile..... cu toate ca mie nu-mi vine CM cu lunile....
Marinar , eu deja am emotii , tu cum de stai linistita? Nastere usoara daca cumva te apuca curand !

Va pup pe toate fara nici o exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

mai fetelor poate v-am dat vreun virusel de nu se pozitiveaza testele astea. Doamne ajuta sa fie ele negative dar bb in burtici.

teo pupici si de la noi. ce sa zic, eu sper sa fie fetitza cumintica. dar oricum calculatorul este in camera ei asa ca o sa-mi fac timp sa scriu macar cateva cuvinte, sa va tin la curent.

laura ce ma bucur ca ai mai dat pe aici. cred ca nu realizez ce urmeaza sa mi se intample pentru ca nu am emotii. dar aveti voi si pt mine.

ioana, Alexia... va pup pe toate. de fapt va pupam

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Vai ce onoare pe mine sa trec pe lista 4 gravidute, asa ca felicitari fetelor: Sim_stoian, A_thee_nuh, Mirella76 si Salomea
Salomea felicitari iubita, se pare ca aerul de acolo ti-a priit si ma bucur pentru tine, mai ales ca stiu cat de deziluzionata erai in ultimul timp! Ai grija de tine si nu te mai speria de analizele care le faci, stai linistita ca daca Dumnezeu a vrut sa aveti acest bebe, va fi bine pina la capat. Acum va trebui sa le incurajezi si pe fetele de la endometrioza, sa le arati ca SE POATE! Sarcina usoara si fericita!!
Felicia nu stiu ca sa cred, am facut un test, mi-a iesit negativ, acum astept rushii, cred ca mi-a crescut din nou prolactina asta, pentru ca ma dor ingrozitor sanii si trebuie sa-mi cumpar alte sutiene, ca mi-au ramas atat de mici.
Mihavasoi ne luam de manuta la categoria emotii, dar sa stii ca eu teste nu mai fac! Multa bafta maine!
Marinush nu "dormiti fetelor"???





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Multumesc din suflet tuturor fetelor si fiti sigure ca va vom lua si pe voi cu noi...Sa va spui un secret eu cand am fost la dr.T ultima data am stat pe bancuta intre doua gravidute si le-am pus mana pe burticute, cred ca de acolo s-a luat, asa ca profitati si voi cand va duceti pe la cabinet ca nu se stie de unde sare iepurele ....


mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

ce de gravidute... ..sanatate,sarcina usoara si bebei sanatosi..felicitari !!!

in legatura cu analizele mele nu am stiu cum sa le fac asa ca le-am facut pe toate. multumesc ca mi-ai spus cum. deci acum urmeaza sa fac lh in ziua 15 si in ziua 22 progesteronul..asa m-am saturat sa tot fiu intepata dar nu am ce sa fac, se pare..nu scap asa usor de ac..
sotul meu se indoapa cu pastile..cred ca daca ii spun sa pape c...ar papa daca ar stii sigur ca se face bine..imi pare rau ca trebuie sa treaca prin toate nebuniil astea..dar pentru maretul scop orice.
luna viitoare merg la T..cu toate analizele. cred ca in principiu nu mai am nimic de facut..le-am facut pe toate..asa cred eu in afara de hsg...si sper sa nu fie nevoie sa o fac.
Copilut ce ai facut la dr Soare? cum a decurs intalnirea? ce i-a recomandat sotului?
Kora..bafta multa la intalnirea cu T..sa te ajute DD sa vezi doua liniute..
pupici pentru toate tutunicile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineataaaa!

Mirela76 FELICITARI si sarcina cat mai usoara!!!In sfarsit o noua graviduta pe aici!!!!Te sa ma "molipsesc" si eu!
Iyoana scumpa am “absentat” motivat deoarece sotiorul meu a avut de lucru la computer si eu am “acces” doar cand e el la job….dar si multumesc de grija!
Vali bine ai revenit, sanatate multa si eu iti doresc transpiratie multa, dar numai la
Marinar iti tin pumnii si iti doresc sarcina usoara, sa iti tii printesa cat mai curand in brate , sa fie sanatoasa si mancacioasa!
Orchis cabinetul d-lui dr. e pe str. Sandu Aldea nr. 86
A_thee nuh bine ai venit 1Tu esti graviduta???Felicitari si sarcina usoara, frumos inceput de an!!!
Salomeea FELICITARI si tie , ce vesti minunate pe aici!!!!!!!!!!!Bravo fata draga, esti un exemplu pentru toate fetele cu endometrioza si o mare speranta pentru ele!Sarcina usoara !!!
Ioanatugs ai de lucru la acest capitol!!!!Bafta, sa te treci si pe tine pe lista grabidutelor!Tin pumnii!
Mihavasoi!Bafta si hai si tu cu II!
Teo , Inuta pupici multi si muuuulta bafta, sa va vad cu II cat mai curand!
Kristind draga ai grija de tine si de bebe,sper sa treca aceasta perioada cat mai curand, ai sa vezi ca la eco atunci cand iti vei vedea bebelasul ai sa zici ca merita toate sacrificiile din lumea asta…
Oana multi ,astept vesti!!!

Hai ca m-am binedispus cu atatea vesti bune, sa aveti o zi superba toate, toate tutunicile!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Salut si la multi ani! Eu am fost ieri la dr. Iosup si mi-a spus ca vom avea o fetita (m-am cam dezumflat un pic, ca vroiam baietel, de s-a suparat si sotul meu pe mine) si toate masuratorile au iesit normale, simetrice, etc. Mi-a spus si DPN-ul: intre 30.06 si 3.07, asa ca acum vin cu informatii complete, cred, ca sa fie trecute in tabelul gravidutelor. Deci: UM 23.09.2006, DPN 30.06 - 03.07.2007, fetita (dr. a fost haios si i-a dictat asistentei si numele pe care spusesem eu ca vreau sa i-l pun daca e fetita, asa ca asistenta mi-a scris "sex feminin (Mara)" ). Pupici la tutunici, mamici si bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Dragele mele dragi,
Am venit astazi la serviciu cam fara nici o tragere de inima, cu o mare durere de cap si un sictir de zile mari, si inainte sa ma apuc de lucru mi-am zis sa apuc sa trag cu coada ochiului pe la subiectul meu favorit, si cand colo, ce vad m-a facut sa-mi revina si cheful de munca, sa-mi treaca si durerea de cap si sa zambesc cu "gura pana la urechi". Se pare ca asta va fi un an minunat!
Mirela76, a_thee_nuh FELICITARI DIN TOT SUFLETUL! SARCINI USOARE SI BB SANATOSI!
Salomea draga mea, chiar m-am gandit de sarbatori la tine! Ma bucur din tot sufletul! Sunt convinsa ca va fi bine, stiu multe povesti de mamici care si-au tinut copilasii in brate desi au avut anticorpi antifosfolipidici! Am sa le caut si am sa ti le trimit pe PM! FELICITARI, FELICITARI, FELICITARI! SARCINA USOARA SI BB SANATOS!
Marina asteptam cu sulfetul la gura vesti de la voi, fete frumoase!
Alexia scumpo, vorba Teodorei, pana de ziua ta sa faci bine sa vii cu II. Eu ii dau cu vorbe bune la DD, iar de restu' .... stiu sigur ca te ocupi!
Feli scumpo, dar tu despre tine nu mai spui nimic? Sau am citit eu pe diagonala?!
Ioana draga mea, eu trag in continuare speranta sa fie doar "boala" Marinei!
Teodora draga mea, sa stii ca pana de ziua ta astept si de la tine acelasi lucru .... stii tu.... II. Spor la treaba, ca nu mai aveti mult!
LauraSilk scumpico, sper ca a fost de basm vacanta de sarbatori! Sper ca o sa ne povestesti cand te intorci, nu-i asa?
Zenobia draguta, nu mai zici si tu nimic?
Amely mi-e foarte dor de tine. Sper ca sunteti bine si tu si bb! Multi pupici de la noi.
Pupam toate fetele dragi noua, atat eu cat si bb mic si dragut!



Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput