Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Bine v-am regasit, fetele mele dragi!
La multi ani, sa aveti parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata si anul acesta sa va aduca la fiecare macar cate un .
Imi pare rau ca am disparut asa, dar azi e prima zi in care ma ridic din pat dupa 4 zile de febra 39, n-am mai avut o asemenea gripa de muuuulti ani. Sunt satula de medicamente, nu pot sa mananc mare lucru, mai mult fructe si lichide.
La T nu am ajuns pt. ca ar fi trebuit sa merg pe 31 si pe 1, asa ca am lasat-o balta, sper sa merg acum, dupa invazie.
Felicitari noilor mamici, sa aveti sarcini usoare si sanatosi. Bun-venit si fetelor noi, sper sa ajungeti ff repede la odisee. Pupici speciali lui Marinar (si burticii), lui Kristind (finuta mea draga, sper sa-ti revii repede, sa nu mai dureze starea asta de rau), Korei (multumesc pt. grija pe care o ai pt. fiecare dintre noi), Iyoanei (as fi preferat sa raman blocata intr-o cabana, la munte si sa fiu sanatoasa...luna asta am pierdut si perioada buna, cine mai are chef de).
Pup toata gasca minunata de tutunici frumoase, sa va dea DD tot ce va doriti.Un an nou minunat, tuturor!

Valentina
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/valentina_zamfir/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihavasoi spune:

Salutere, fetelor si LA MULTI ANI! Am asa emotii ca tot astept sa-mi vina "rusii" si nu-mi mai vin.Azi Z36 (CM:30-34).Ieri am facut un test(ozone) care a iesit negativ.Am dureri de sani si ma doare si burtica cand si cand, apoi ma lasa.Mi-e si frica sa sper ca e ceva ....Poate fi sarcina si testul sa iasa negativ? Mai am putina rabdare cateva zile si o sa mai fac un test...pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Mihavasoi si eu am facut test in z27 si era negativ, dar depinde de zi. In z43 l-am facut si a iesit pozitiv. Bafta multa!!!
Vali sper sa te faci bine cat mai repede!!
Eu nu stiu ce sanse am sa imi treaca prea curand - deocamdata ma chinui cu un mar! Va pupic!!!
Sa dea Domnul ca anul acesta sa aveti fiecare cate un bebic, de care sa va bucurati!!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Vali, LA MULTI ANI pe 2007, bine ai revenit si insanatosire grabnica! Ai grija sa tine, ne-ai lipsit!...

Kristind, ai grija si tu de tine, sper sa nu-ti mai fie atat de rau.

Kora, pe unde umbli, fata draga, ca nu ai dat nici un semn astazi?!....

-ici la toate fetele

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Mihavasoi eu am facut test si prin ziua 70 si ceva (fetele stiu) si tot negativ a fost, iar bebelina mea crestea in burtika fara probleme. nu-ti pierde speranta.

Kristind si eu am avut o perioada asa naspa, cu greturi si varsaturi, dar m-a tinut numai o saptamana. hai mai ai putina rabdare si o sa treaca.

Ioana, Alexia bebelina mea inca ne tine pe toti in sah. azi am inceput sa elimin dopul, dar cum reguli nu exista, nu pot sa stiu cand se va produce evenimentul. asteptam...

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

La multi ani si noul an sa va implineasca si cel mai ascuns gand!
toate fetele...
Sunt o tutunica pe jumatate tutunica, adica nu prea am apucat sa merg la domnul dr..ca imi zisese dupa ce imi facusem analizele si eu si sotul sa ma duc in z10 pentru monitorizare si nu am mai avut cum ca nu-mi veneau rusii..si teste negative...si rusii nimic..ultima menstra 26 octombrie...Z 50 test tot negativ dr.T mi-a zis sa mai am rabdare. eram chiar revoltata ca ce sa mai astept...In final am zis lasa ca voi mai vedea la anul si incepand din ziua de Craciun am inceput usor usor sa cred ca sunt ;isi facea simtita prezenta...03.01.2007 z69 test super pozitiv cum nici cele de ovulatie nu au fost vreodata...Deci exista minuni..Voi fi insa tutunica cu adevarat caci voi merge cu bebe la dr.T; scapand si de monitorizari si de laparoscopie....
Problema mea este bebele meu cat are ?...
MIramar la tine cum a fost?...

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Scuze vroiam sa spun marinar...
Stiu ca voi afla cand voi merge la dr.t dar nu mai am rabdare...

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

mirella76, FELICITARI din tot sufletul! Vezi, daca ai avut rabdare?
Kristind, eu stiu o fata, Madana (scria la endometru) care a avut nevoie de perfuzii ca ii era ff rau si slabise tare, tot ca tine... a nascut in decembrie! Imi dau seama ce greu iti este...
Mihavasoi, eu zic ca sunt sanse mari! Tin pumnii!
Vali, Ana_p, Alexia, Marinar, Inuta, Iyoana, Marinar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

mirella ce sa zic, socoteste de la UM pt ca, indiferent de perioada in care ai ovulat, T tot o sa te intrebe mereu data UM. eu m-am luat direct dupa ce mi-a zis T asta pt ca mie nu mi s-a pozitivat nici un test de sarcina si am aflat de bb numai de la eco. oricum FELICITARI si sarcina usoara!!!

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns orchis spune:

Tutunici drage,
Tot citindu-va am realizat ca sunt un pic ramasa in urma... imi puteti spune va rog, unde este noul cabinet al dr.T pentru ca eu stiam de unul pe langa Stadionul National; acolo am fost de n ori...e drept ca in ultima vreme mi-a fost mult mai usor sa ma duc dimineata la spital. Tot dimineata ma voi duce si luni (8)!

va pup

orchis
11+

Mergi la inceput