Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Dragele mele dragi,
LA MULTI ANI! MULTA SANATATE, FERICIRE, IUBIRE, MULTUMIRE SUFLETEASCA SI IMPLINIREA TUTUROR DORINTELOR (si mai ales , cea mai arzatoare dintre toate)!




Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!

Ysa, programul la cabinet este numai dupa-amiaza, incepand (in mod oficial) pe la 14h00 si tine pana se termina pacientele. Pe mine m-a chemat o data dupa 13h00 si cand am ajuns eu pe la 13h15, erau deja fete la usa,iar Tutu incepuse deja consultatiile. Dupa cate am vazut, ordinea programarilor nu se respecta, cred ca se tine acel carnet de programari ca sa nu se trezeasca dl dr cu 100 de paciente in aceeasi zi, in rest...se intra in ordinea venirii. Ceva semne de bebe, dupa cei doi foliculi frumosi? Bafta multa!

Alexia, mult noroc cu noul plan de bataie! daca iese ceva, sa ni-l spui si noua, daaaaa????

Kora si o zi frumoasa!

Vali si asteptam vesti de la tine! Nu ai mai scris de mult, ne cam ingrijorezi...sau esti pe undeva pe la munte blocata intr-o cabana la munte?... Poate iese ceva din asta...

eu z28, astept ca semne sunt destule slava Domnului!

Vad ca nu este asa mare activitate pe topicul nostru, cred ca nu toata lumea s-a intors la munca, sau pur si simplu nu aveti ce raporta...pacat, nu ne-ar fi stricat ceva bebelusi prin preajma...

va pup si o zi frumoasa!







iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Fetelor, dau si eu un raport rapid: z 27 cu simptome de CM- reale sau inchipuite-; urmeaza laparo pe 15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:

Salutare tutunici!

Va doresc ca noul an sa va aduca numai bucurii si cea mai mare dintre ele sa fie un mic iubit.

Despre mine pot sa spun ca in a doua zi de Craciun m-au invadat rusii, m-am luptat cu ei 7 zile (CM abundent, cu cheaguri, inchis la culoare), dar in final am iesit victorioasa, gata de o noua lupta, dar de asta data pentru bebe...:)

Refacerea dupa laparoscopie a decurs bine, totusi mai greu decat ma asteptam, dar acum sunt OK, doar o mica jena la buric si urmele unui hematom cam mare...dar in rest OK. Important este ca totul e bine pe acolo.

Astazi se duce sotul meu la dr. S pentru tratament (streptococ D, regim, naturiste, homeopate, alopate...si cine mai stie cate). Pentru incurajare/sustinere merg si eu cu el. Important este ca e hotarat, chiar f hotarat sa faca tratamentele si sa insistam cu poate, poate

Deocamdata sunt intr-o stare cam proasta, pesimista, lipsita de orice putere de a mai lupta...astept sa treaca...si poate in curand mai

Va mai tin la curent in momentul in care am mai multe informatii.

Pup toata fetele alexia28, Bonitta,Diddy ,Felicia, Ioana,Inuta12, KoraPop, Laura69silk,lauravoinicu, mihailescu teodora, M_Oana Salomea, vali_delide, zambet74,Zenobia ....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Copilut..te rog din suflet sa-mi spui si mie ce i-a recomandat medicul sotului pentru streptococul D? si al meu are la fel..iar calomfirescu i-a dat Ciprinol (2 pe zi) 15 zile apoi 15 pauza..si tot asa 3 luni..plus prostenal perfect 90 de zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilut spune:


Inuta draga te voi tine la curent.

Se pare ca avem o situatie "trasa la indigo", din pacate...
Dar eu sunt sigura ca dupa tratarea infectiei si cu ajutorul catorva produse naturiste si homeopate alese "pe spranceana" se rezolva.

PS Nu stiu insa daca ai facut laparo...

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

nu am facut laparo
trebuie neaparat sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

eu am streptococul B..am citit ca e destul de grav. si T nu mi-a dat nimic. voi stiti ceav? ce ar trebui sa inghit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Buna fetele!!!!! Va spun si eu, desi cu intarziere La multi ani. Am avut netu taiat din dec., ca sotu meu drag a uitat sa-l plateasca, asa ca nu am mai putut intra.
Ce sa va spun, eu sint disperata - am avut niste sarbatori tare naspha - am vomitat nonstop, pana si noaptea ma trezesc si vomit. Ma simt tare slabita si nu stiu ce sa mananc. Aseara a fost cel mai rau - am vomitat si pe nas!!! A mai facut cineva asa??? Nu stiu ce sa fac - mi-e o foame!!!!!!!!!!!!dar nu pot manca - pentru ca o dau afara.
In fine - pe 28dec. am fost la tutu si l-am vazut pe bebicu - avea manute si picioruse - jumate si se misca tot timpul!!! Abia astept sa ma duc pe 12 ian-cand o sa am 10 sapt si o sa aiba si el manute si picioruse. Va pupic pe toate!!!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Buna fetelor!
Alexia28 si zi asa ai reintrat in cursa pentru bebe, prin ce zi esti???





Ioana, da iubita, am reintrat in cursa, sunt in z14, nu prea am eu sperante luna asta pt ca am prestat cam aiurea, dupa capul meu am avut semne de ovulatie de prin z8, cred ca de la maca si BU mi se trage, asa ca astept luna viitoare monitorizare si stimulare. Tu cum stai?
Marinush sunt cu ochii pe telefon sa stii
Inuta are dreptate Felicia, de ce ai facut progesteronul in z5? In z5 se fac doar FSH care sa arate rezerva ovariana, estradiolul, LH, progesteronul se face in z21 la un CM de 28 zile (in functie de valoarea lui vezi daca ai nevoie se tratament de sustinere la o eventuala sarcina), LH in z14 sau dupa caz cu o zi inainte de ovulatie, asa stiu eu, pt ca nivelul lui atunci arata daca ovulezi si prolactina se poate face in orice zi a CM. sa ma corecteze fetele daca am gresit. Despre valori nu stiu sa-ti spun, trebuie sa ne dai si intervalele de referinta, eu le-am facut la Medicover si sunt alte unitati.



Mergi la inceput