Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina25 spune:

BUNA ,
Eu mai intru sa va citesc in continuare ca imi sunteti tare dragi si stiu ca voi toate in 2007 veti parasi acest forum si o sa fiti la .
Pregnylul si Utrogestanul se d-au gratuite doar la gravide pe toata perioada sarcinii.Daca nu esti gravida intradevar pregnylul nu se da gratuit iar utrogestanul se da compensat cu 50%.Orice farmacie elibereaza retete gratuite .Problema este ca nu toate au cantitati mari de Pregnyl ca se gaseste mai greu .Eu am gasit la SENSIBLU si farmaciile 2NA.Reteta se da o data pe luna si se trece in ea cantitatea exacta de care ai nevoie.

SIM iti doresc sarcina usoara si sa ajungi si tu si bb la 9 luni cu bine.
Intreba cineva de preturi la cabinet la T.:eco de gravida este 100ron,consultatie 50ron(dar nu implica eco sau consult manual doar discutie)

VA PUPICESC SI VA DORESC NUMAI BINE

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Alexia cred ca nu realizez ce ma asteapta si spun asta pt ca nu am emotii deloc. sunt nerabdatoare, asta da, vreau sa-mi vad bebelina mai repede.

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

LA MULTI ANI!

un 2007 plin de bucurii, fericire si impliniri!

Ysa, si pe mine ma dor sanii ingrozitor si mi se maresc...chiar cu 10 zile inainte de CM!!! Pentru mine este un semn clar de CM, poate nu este acelasi lucru in cazul tau...
Sa stii ca pentru monitorizare m-a chemat si pe mine prima data la cabinet si apoi la spital la 7h30. Eu vin din Pitesti si am incercat sa ajung la 7h30 la spital dar nu am putut si am ramas pentru dupa-amiaza la cabinet. Mi-a spus ca de acum incolo sa vin doar la cabinet, pt ca intelege ca cineva din provincie nu poate ajunge asa de dimineata la spital. Eu te sfatuiesc sa ii spui din capul locului ca nu are sens sa te astepte la spital.

Sim, ne bucuram pentru voi si asteptam vesti pe 09 ianuarie.

a_thee_nuh, bine ai venit printre noi si poate auzim de bine, cu intarzierea asta si petele de care vorbesti...

Vad ca s-a raspuns deja la intrebarea privind tarifele de la cabinet...

toate fetele mai vechi sau mai noi si un an nou cu bucurii!!

eu am inceput munca...dar nu prea am cheeef....

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!

Pe unde umblati pe vremea aceasta “calduroasa”?Nu ati mai dat raportul cam demult…

Ana_id ce mai faci,nu te-am prea “vazut” in ultima vreme?Sper ca ne dai vesti bune si ca lupti in continuare pentru visul tau!
Ana_p cand esti programata pentru laparo?Stiu ca in ianuarie , dar in ce data?Daca te mai pot ajuta cu ceva intreaba-ma, iti tin pumnii sa ai un rezultat BETON!!!
Ariana cum te mai simti?Mai ai putina rabdare sa vina si CM dupa tratament si poate ne faci o surpriza frumoasa sin e anunti II
Bonitta tu cum esti, ne pregatesti vreo surpriza ceva ca stai tacuta si nu ne zici nimic?Poate scapi de laparo..ca pana in februarie mai e vreme…!
Copilut te-ai refacut dupa operatie , te simti ok?Ai grija acum si de sotior, trateaza-l si pe el ca sa fie productia cat mai buna si nu uitati ….munca multaaaaa !!
Diddy fata frumoasa care mai e viata ta, “munciti” cu drag si spor ?Si tu ca si Bonitta luna aceasta sper sa il anuntati pe T ca are 2 locuri libere in februarie la laparo, s-ar bucura si el ca si noi toate !!!Baftaaaa!
Felicia tu chiar ca ar trebui sa perseverezi asa…mai din timp ca ovulatia ta e mai “grabita” uneori, sa nu o pierzi si apoi pe vremea asta….e chiar cea mai buna ocupatie , nu?
Ioanatugs multa sanatate tie si sotului tau, trebuie sa fie bine pana la urma,va doresc success si sper sa te cunosc personal la restaurantul vostru cat mai curand…am auzit foarte multe laude atat la adresa gazdei primitoare cat si la mancarurile grozave de acolo si atmosfera tare placuta incat sunt curioasa foc!
Ylinca mult success , fii optimista , a doua oara va fi bine sunt convinsa!
Inuta bafta cu tratamentul pt sotul tau, discuta cu el si nu lasati ca totul sa rezolve timpul…uneori mai e nevoie si de doctori, tratamente ca sa ne implinim visul…
Iyoanaaaa ce faci fata draga, cum esti, ma gandesc la tine si tin pumnii stransi, da-mi o veste buna acum la inceput de an!
Laura69silk cum voua va priesc vacantele…sper sa ne anunti dupa aceste zile de sarbatori ca sunteti 3, am eu o presimtire ca va fi asa cat de curand si de data asta va fi bine…
Lauravoinicu ce tratamente urmati acum tu si sotul tau?Care e “planul de bataie”?Mult success, ambitie si rabdare!
Maria te-ai intors din Moldova?Ghita a fost gustos ?Da-mi o veste despre tine!
Teo cum te simti?Ai inceput munca ( la propriu ,dar si la figurat)? Hai nu pierde vremea ca se anunta vremuri bune pt tine…bafta draga mea si toate cele bune!
Miruna79 ce mai faci, care sunt demersurile pt bebe?Succes!
Sim stoian sarcina cat mai usoara si un sanatos si voios!
Graviduta si pt tine o sarcina usoara si un mare , voinic si mancacios!
Vali pupici multi , unde bantui fata draga?

M Oana cum a fost prin Barcelona? Ai baut sangria , te-ai relaxat , acu’ astept o veste de la tine si mai ales sa imi spui cand te “laparoscopiezi” sa ma gandesc la tine si la Sheri, eu ma voi intalni cu T dupa data de 9, poate veniti si voi atunci la o discutie, sa vedem daca face fata !

Va si sper sa vad mai multa activitate "europeneasca' pe aici daca v-ati revenit dupa sarbatori!


Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI!
Banuiesc ca toata lumea e astazi fara chef... sincare, nu ma chef nici de munca, nici de altceva... poate de dormit!
mteeuta, am vazut ca ai plasat intrebarea chiar la sf capitolului trecut, imi pare rau, probabil ca nimeni nu a mai vazut-o. Vad ca ti-au raspuns fetele, daca nu e prea tarziu, completez: deci: consultatie simpla(doar discutie)50 RON, daca faci si eco, 80 sau 100 (eu stiam de 80). Monitorizarea se plateste la inceput, 150RON, apoi in pretul asta faci 2-3-4 eco, pt a vedea cum cresc foliculii sa cand se produce ovulatia. Sper ca te-am ajutat, desi cu intarziere...
Marina, nici un semn?
Alexia, de acum, ai reintrat in cursa, nu?
Kora, noi am cam tot timpul, , dar am o banuiala ca de data asta ov a fost mai tarziu, prin z 15-16... acum, ce-o fi , o fi, voi face luna viitoare stimulare, si pote sunt mai multe sanse atunci.
a_thee_nuh , bine ai venit! Ar fi super sa iti faci "intrarea" la noi direct ... vreun semn, ceva? Test ai facut?
Pupici tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Kora fata draguta!

Eu nu prea am cu ce ma lauda, chiar daca aveam mari sanse luna asta...semnele de CM au inceput deja asa ca....ma asteapta o noua luna de monitorizare. Asta e! Da-mi si mie in PM, te rog frumos, tarifele care se practica pentru laparo..pt orice eventualitate, poate nu ajung acolo (mai avem 2 etape de trecut), dar nu se stie...

Tin pumnii la intalnirea ta cu T. Este chiar pe 9 ian sau dupa data asta? Ai multe analize de facut pentru FIV?

fetele muncitoare dar si pe cele care mai au cateva zile de concediu...profitati din plin de ele!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

sanatate si fie ca noul an sa ne aduca bebeii mult visati..
eu din pacate nu pot merge la T luna asta. am sunat pentru programare la monitorizare si vine abia pe 8 in tara. asa ca mi-a spus R sa vin la urmatorul cm. era si T acolo..si eu o rugasem pe R sa intrebe ce trebuie sa iau pentru stafilococul B si T mi-a zis sa nu iau nimic. cum sa nu iau nimic? fetelor va rog dati-mi un sfat.ce trebuie sa fac? ce stiti despre stafilococul asta?

sotul a inceput de azi sa ia prostenal perfect (timp de 3 luni cate o pastila dimineata) si inca un antibiotic (Ciprinol-500 mg) iar pentru mobilitate nu i-a dat Calimfirescu nimic din pacate...
am citit la oligo despre panaxginseng. Titelu a luat si i-a crescut mobilitate la 65%..mi se pare super..
voi ce parare aveti? cat despre inseminare al meu sot vrea sa asteptam. din pacate calomfirescu l-a incurajat asa de tare incat el crede ca vom reusi natural..si mi-a spus ca pana in mai nici nu vrea sa auda de inseminare..
ce pot sa fac? imi vine sa-i ..dar mai astept..
poate s-o razgandi..sau cine stie..
va pup pe fiecare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neatza!
Si eu am revenit la servici, dar nu am chef de munca. In schimb mi-e un somn de mor. Si vremea asta ma ajuta mult de tot in privinta asta.
Marina, nici un semn?

Sim
Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

sim nici un semn. fata mea cred ca are o personalitate ff puternica si se joaca cu noi. cand o sa ma astept mai putin atunci o sa ma pomenesc ca vrea afara.

Marina 37+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Lasa, Marina. Cred ca il asteapta pe T sa se intoarca in tara. Stie ea ce stie.

Sim
Asa creste bebe

Mergi la inceput