Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru(20)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

LA MULTI ANI SI UN AN NOU FERICIT !
Felicitari Sim_Stoian . Iti doresc o sarcina usoara si la termen!
Iyoana iti multumesc ca te-ai gandit la mine pe 27. Cand am fost la T. eram in z15 si aveam 2 foliculi mari,iar in z17 mi-a curs o pata maronie pe lenjeria de corp,cred ca atunci s-a produs ovulatia,nu? Asta s-a intamplat dupa-amiaza,iar noaptea . Cine stie poate se va intampla o minune, deh ce sa fac si eu, visez cu ochii deschisi.
Fetelor am si eu o problema,nu i-am spus nici lui T k eram prea fericita cand mi-a spus ca totul e bine la eco si sunt sanse mari sa raman. De luna trecuta, inainte de a-mi veni cm, ma dor sanii ingrozitor,parca am rani in ei si mi s-au umflat.Nu sunt gravi pt ca am avut cm si luna asta am avut 2 foliculi.Nu m-am ingrasat chiar am slabit vreo 4 kg(nu stiu de ce k mananc la fel).Ciudat, parca as fi adolescenta si acum mi-ar creste sanii.Nu k nu-mi place ca au mai crescut,dar ma dor ingrozitor.
toate fetele si sa dea D-zeu k in anul asta sa ni se indeplineasca cea mai mare dorinta a noastra .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna si La multi ani cu multi !

ysa , felicitari si Doamne da sa fie cu ochi!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani tuturor!

Fetelor o colega noua de forum mteeuta a postat o intrebare la un capitol mai vechi. Probabil ca nu l-a vazut pe acesta.
Poate o ajutati si pe ea.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90167&whichpage=21

mteeuta a scris:

Buna fetelor
Imi puteti spune si mie care sunt preturile la cabinetul domnului doc.Tutunaru,urmeaza sa imi fac o programare la dinsul si sa stiu
ce banuti sa imi pregatesc sa nu ma trzesc acolo acolo si sa nu imi
ajunga bani.
si inca o intrbare:prin ce zona se afla cab?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Gabitoni iti multumesc pt incurajari!Cand T mi-a spus k am sanse mari sa raman luna asta,eram atat de bucuroasa, da parca si ramasesem. Acum nu ma stresez, nu-mi iau nici TB, astept cuminte.
Iyoana T mi-a spus sa-l sun in prima zi de cm (dak nu da D-zeu o minune) sa stabileasca zilele pt monitorizari, vedem o luna ce se intampla la eco si apoi va face si sotul spermograma. Aveam rezultatul spermogramei de la Valcea,dar a zis k o vom repeta la Buc.
Pt.monitorizari te cheama tot la cabinet? Ce program are la cabinet pt k am vazut, k nu se tine cont de ora la care te duci?
Pupici la toate fetele.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Buna, fetelor!
La multi ani tuturor si un an perfect sa aveti!
Sim_stoian, felicitari si sa ai grija de tine si de bebe!
Ysa26, pentru monitorizari te cheama la Elias dimineata, insa eu ii spuneam ca nu pot ajunge decat dupa-amiaza si veneam la cabinet.
Multi la toate fetele dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Mersi Ana_p ! Asa o sa fac si eu, prefer la cabinet si chiar nu cred ca pot ajunge dimineata, din Valcea pana la Buc. fac 2 ore,poate si mai mult,depinde de drum.
Te pup mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_thee_nuh spune:

La Multi Ani! Sunt o noua pacienta a dr Tutunaru(din nov 2006), aspiranta la titlul de mamica de 2 ani. Am un baiat de 11 ani, si ne mai dorim cu ardoare al doilea copil.
Am fost in decembrie la dl dr la monitorizarea foliculara, in ziua a 12-a "am primit" un pregnyl, si acum astept cu nerabdare.
UM pe 6 decembrie,, pregnyl pe 17 decembrie, prestat in aceeasi zi; ciclul il am in jur de 25/26 zile.
Azi e ziua 28 si nimic.
Insa, din ziua 26(cand ar fi trebuit sa-mi vina) am, pana in prezent spotting-de culoare maro inchis, nu rosu. Ce credeti o fi de la implantare?
Va astept sfaturile. Cand ar trebui sa incerc un test de sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Mteeuta, am fost o singura data la cabinetul dr. T. Pentru o ecografie de sarcina(care am inteles ca la el tine loc si de consult pe masa) pretul este 100 RON. Cabinetul este pe STr. Sandu Aldea, la 3 strazi de Elias, mergand spre Romexpo. Cabinetul este ok, f modern, dr amabil, doar ca dupa parerea mea se fac degeaba programarile deoarece se intra in ordinea sosirii si eu am avut vreo 10 fete in fata, desi am ajuns la ora programata. Succes!

Andra9+, Dragos Alexandru - 31.05.2005 si bb2
Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Pe unde umblati fetelor? Chefuiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Marinush frumoasa burtica pictata de abia astept sa o vada si LAura69, stii ca ei ii place la nebunie, frumoase pozici, acum asteptam sosirea bebelinei..mai e un pic, cred ca ai niste emotii
Orchis, asa cum ti-a raspuns si Marina, pregnylul si utrogestanul se dau gratuit la gravide. Am patit si eu ca tine, mi-a dat med de fam doar utrogestanul pe reteta gratuita si mi-au zis fetele aici pe forum ca este gratuit si pregnylul si m-am dus din nou peste med de familie si mi-a dat pana la urma reteta.
Feli, Ioana speciali.
La multi ani fetelor si un an plin de impliniri, sa aveti parte numai de bucurii, sa va iubiti si sa fim cu toate mamici de copilasi frumosi si sanatosi!



Mergi la inceput