FIV 95

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

PISimi pare sincer tare rau,dar imi pare bine ca vei merge mai departe,iar urmatorul Craciun va fi si cel mai fericit;deci caputul sus si nu te lasa

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by Moniland

Lasa Dana ca e pentru o cauza speciala . Eu am dat jos kg pa care le-am pus in ambele dati. Si acum sunt pregatita pentru inca o tura . Si daca nu as vrea un copilas cu sotul meu nici nu m-ar interesa subiectul FIV. La noi e infertilitate de cauza masculina.

Andrada, si eu am luat de la inceput 6 utrogestan. (2-2-2).

Monica


MONIcum ai reusit sa dai jos???asa simplu de la sine s-a reglat din nou organismul?
PUSSIsint aici cu pumnii strinsi pt maine
celor7nu uitati sa cititi macar odata Acatistul Sfintilor Ioachim si Ana http://acatiste.crestinortodox.ro/Acatistul_Sfintilor_si_Dreptilor_Dumnezeiesti_Parinti_Ioachim_si_Ana-130-5018.html Doamne Ajuta!!!
pupicele tuturor fetelor


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ZOUZOUNAKI multumim pentru rugaciune,sigur ne va ajuta.Imi mai spusese cineva de ea dar nu am gasit s-o cumpar,chiar nu ma gandeam ca ar putea fi pe internet.
pentru toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

buna dimineta, fetelor!
Pis, imi pare f rau, nu te lasa draga mea, data viitoare va fi mai bine.Multa rabdare si putere!
Pussi, ai fost obraznica, te-a "mancat" f tare sa faci testul de urina, doar stiai ca nu-i relevant, azi trebuie sa fie bine, tinem pumnii si sa fie cu mult noroc.
Andrada.P, cum te mai simti?Mie mi-au dat dupa ET cate 9 utrogestan/zi si iau si cate o aspirin protect de 100mg.Sa speram ca acesta sangerare usoara este cu noroc.
betty78, teodoran, aniast72, adelia, cum stati cu simptomele si moralul?Eu deja...ma omoara frica, m-am tinut tare, dar ma cam lasa puterile.
Nu ma doare nimic si asta ma cam sperie un pic, dar ce-o fi o fi, nu mai am ce face.
Monilad, cristinici, zouzounaki, danap, kora pop, crinuta71, multumesc de sustinere si ganduri bune.
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Zouzou, cu dieta bineinteles. In 10 zile 4 kg cu dieta daneza. Ce bine ar fii daca s-ar rezolva de la sine

pussi, sa fie cu noroc ziua de azi.

Haideti fetelor cu testele pozitive ca suntem cam multe la acest subiect. E singurul subiect la care as prefera sa fie cat mai putine fete.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

! Intru un pic sa va -ic si sa va spun ca va tin pumnii stransi, stransi!
Pussi pt. tine special astazi Doamne-ajuta!!
Liana desi cred ca acum esti pe drum deja sa sti ca ma gandesc la tine si iti doresc ca tot norocul sa fie de partea ta si sa te intorci !
Lachi te asteptam cu vesti de la eco!
Sheri chiar daca ai luat o pauza si nu mai scrii eu cred ca un ochi tot mai arunci pe aici, asa ca...!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Liana, iti doresc si eu o calatorie placuta, un sejur minunat, si copilasi in burtica. Mai da-ne un semn din cand in cand.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Pis imi pare rau ca nu ai avut rezultatul pozitiv, dar ma bucur ca esti cu constiinta impacata ca ai facut tot ce se putea face omeneste posibil si tu si dr.Sper sa mergi mai departe.
Aurel_Cris,da fac la Giulesti , sper sa fac in februarie - martie, adica in februarie sa incep tratamentul si in martie punctia si ET.Asa mi-am calculat eu dupa CM , acum depinde ce protocol o sa fac , dar cred cao sa fie cel lung.
Kora, nu stiu cum este cu analizele , probabil ca unul din sotii poate sa aiba formati anticorpii si celalalt nu.
Pussi eu nu cred in testele de urina facute prea devreme. Si eu am patit-o cu un test care mi-a iesit negativ in ziua 31 si in a 36 mi-a iesit pozitiv, la un CM normal de 28 de zile.Cred ca cel mai relevant atat de devreme este cel din sange.
Lianamulta bafta!!

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Ma enerveaza ca nu am nici un durere...sangerare...ceva care sa semene cu ce ati descris voi. Chiar m-am desumflat la burta, nu mai sunt asa umflata cu pompa, ma simt bine si am un tonus foarte bun. Nici sanii nu-i simt tensionati..ce sa mai....nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

teodoran, cate zile ai de la ET?

Monica

Mergi la inceput