FIV 95

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Cristina38 multumesc pentru incurajare! Sa dea DD sa fie asa cum spui tu! Azi sunt mai bine. Sau ... mult mai bine. Nu ma mai doare burta ca la CM deloc, iar de sangerat, sangerez mai putin. Tu cum esti?

Teodoran nu te mai gandi atata la simptome. Nu pot sa cred ca esti ingrijorata ca n-ai sangerare Din cate stiu eu, sanii se umfla in saptamana a 6-a abia. Asa ca de asta sa nu-ti faci griji. Si apoi... fiecare organism reactioneaza altfel. Gandeste-te ca fiecare are alta combinatie de probleme, ca poate nu sunt 2 care au urmat acelasi protocol / tratament si mai ales, organismele nu sunt ceasuri si reactioneaza specific. Nu te mai gandi la simptome ca ajungi cu capul ca mine . Stai cumintica si ai speranta!!! Stii foarte bine ca nici Lachi nu a avut deloc simptome si iata, e gravi!

Pussi cred ca nu trebuie sa spun ca ma gandesc la tine si te astept cu vesti foarte, foarte bune!

Toate FIV-oasele!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Lasa Teodoran ca si eu sunt la fel.Adica nu simt nimic,nu sangerez,m-as plimba,si m-as distra de nu mai pot,adica as fi mai mult decat apta sa le fac dar nu ma lasa constiinta!Asa ca.......stii vorba aia "curaj gaina ca te tai?"Cam asa sunt eu acum.Cel putin de cand cu Pis chiar m-am dezumflat tot!Asta-i viata!
Fetele azi noapte ma gandeam si eu la o chestie!Dar sa nu ma bombaniti,va rog!Eu tot caut raspuns la intrebarea "de ce nu se intampla?"Si mi-a venit o idee.Oare daca ai cateva kilograme in plus este posibil sa influenteze nidarea?Ca eu ma gandeam ca au cam reusit numai fetele mai slabute.Daca mentionam si inaltimea si greutatea am putea sa tragem o concluzie?Ca pe mine medicul din Dubai ma certa de cate ori ma vedea ca n-am mai slabit desi imi spunea s-o fac.Oare asta sa fie cauza?
Sau o iau eu razna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am facut ET pe 15 dec, deci sunt ziua 5-6 .
Treaba asta cu greutatea am auzit-o si eu, dar stiam ca influenteaza productia de foliculi, nu si nidarea.
Exact asa...am o stare de imi vine sa ma apuc de curatenie in casa...glumesc. Ma gandeam totusi sa ies sa ma duc pana la banca, adica sa merg cu masina, sa conduc, oare e indicat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

teodoran e mult, mult prea devreme ca sa te gandesti ca nu ai reusit pentru ca ti-au disparut starile cu pricina.
Ma bucur ca esti bine , psihic . Eu nici nu mi-am pus problema sa nu conduc masina. Am condus a 2-a zi de la ET. Nu am avut de ales .

adelia, eu nu cred asa ceva. Sau cel putin sper sa nu fie adevarata faza cu greutatea. Uite de ex. Andicu care e cam ca mine la kg a reusit. Asa ca nu ar fi asta un impediment. Sunt si fete slabe care nu au reusit.
Te inteleg foarte bine ca te gandesti la tot felul de chestii. Eu am ajuns la o singura concluzie: cum vrea Dumnezeu.
Oricum dr. ne zic ce avem voie sa facem si ce nu. Macar ei ar trebui sa stie secretul unei reusite.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Andrada.P, eu sunt bine, am fost...bine toata acesta perioada, nu stiu cum sa interpreteze, dar mai bine nu-mi bat capul ca tot nu rezolv nimic, singurele "simptome" au fost, cam incepand din ziua a 7a de la ET, dureri in zona ovarului stang, destul de puternice pentru ca le simteam pana in picior, in rest...nimic.
Doamne ajuta! si cum o vrea el.
Adelia, eu nu cred ca greutatea corpului influenteaza in vreun fel sau altul reusita, dar nu ati intrebat doctorul ce influenta are?

Fetelor, am o ... nelamurire, in ceea ce priveste B hcg-ul, m-am uitat pe valori, acolo scrie ca la 3 saptamani de la ultimul ciclu trebuie sa fie intre 5-50, iar de la 4 sapt....intre 3-426, ma rog, ceva de genul asta.Din cate imi amintesc una din fetele (nu mai stiu cum se numeste)de pe forum a avut valoarea 11 si ...ceva, de ce a fost rezultat negativ, doar s-a incadrat in valorile respective sau sa inteleg ca-s facute dupa ureche?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

PUSI iti tin pumni si astept un rezultat pozitiv.

alexi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Privind val. bhcg - Eu am intrebat-o pe dna dr. cand rezultatul e pozitiv, si a zis ca depinde de laborator. La lab. de la Giulesti considera peste val. 5 la alte laboratoare peste val. 10. Cica depinde de laborator.
Eu sper sa am 100..sa nu nu mai fi eloc de interpretari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

PUSI bafta multa asteptam un rezultat pozitiv!!!!!!!!!!La fel si pt celelalte fete care sunt in focuri sapt asta sa va aduca Mosu in burtici!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Adelia eu am cateva chilograme bune in plus si am reusit, totul depinde de DD. La Timisoara si eu am auzit varianta aceasta ( de la fete care faceau FIV), dr nu a zis nimic. In Ungaria nimeni nu a zis nimic de kg.
Multa bafta la toate

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Mai, fetelor , nu mai cautati cu lumanarea atatea simptome , lasati gandurile astea deoparte si ganditi-va si voi la cadourile pe care le aveti de facut celor dragi, la cozonaci, la cine mergeti in vizita de Craciun sau pe cine primiti in vizita, nu va fac bine gandurile astea. Nici macar gandul ala cu greutatea si inaltimea nu cred ca are relevanta prea mare.Incercati sa va bucurati de sarbatorile care se apropie, faceti-va planuri pentru Craciun si Revelion si o sa vedeti ca o sa fie mai usor pentru voi.Eu va urez sa aveti parte de sarbatori cat mai fericite alaturi de cei dragi si daca nu va iesi testul cu II liniute acum , urmeaza un nou an care cu siguranta va fi mai bun pentru voi.

Va pe toate si nu mi-o luati in nume de rau, ca poate veti spune ca nu stiu cum e si din cauza asta va scriu asa, dar credeti-ma ca am trecut prin multe si am inceput sa invat sa ma bucur din orice lucru marunt si care-mi face placere si DD le aranjeaza pe toate.

Dana
Poze

Mergi la inceput