FIV 95

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Cristina sa nu ne pierdem speranta ca va veni si randul nostru!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Cristina nu stiu ce sa-ti spun...decat sa nu renunti, mie asta mi-a mai dat putere si speranta

Adeliasa dea DD sa fie bine, sa fi fost de la nidare si nu CM.Stai in pat..cand poti zine si noua


De Andrada cine stie cum e ???

ZouzouSi eu sunt de acord cu cum sa vina acum cu animalut cand tu in ian. faci FIV, o sa ai tu BB tau animalutul peste 2 ani..cam asa

Grupul celor 5 fetelor parerea mea e urmatoarea, fara suparare, initial eram 8 , procentul de reusita e de 25%-30%, asta inseamna ca reusesc 2 sau 3!!! 3 suntem cu rezultate negative...si le asteptam pe cele 3 norocoase!!! Dar ar fi mai bine sa daramati statisticile si sa fiti toate 5

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Buna dimineata! M-am sculat astazi foarte optimista....o sa fie bine, sigur...
Eu am o prietena care tot asa ii venise "CM" cu mult inainte de test, dar de fapt pierduse unul din bb, dar tot a ramas cu 2 in burtica si acum are 2 gemeni de mai mare frumusetea. Asa ca nu dispera...
O sa fie bine, o sa vedeti, fiti increzatoare.
Scuze pentru aseara, ...se innecasera corabiile si eram intr-o stare proasta.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Cristina38 scumpo, imi pare nespus de rau. Nu imi vine sa cred, mai ales ca ai fost printre putinele dintre noi care nu prea s-a indoit de rezultat. Iti doresc sa ai puterea sa o iei cat de curand de la capat si in 2007 sa fi . Iti multumesc ca esti alatui de noi
Pussi, eu nu sunt foarte bine, dar nu din cauza rezultatului pe care il astept, ci din cauza problemelor personale. Pe 21 seara mi-am dus tatal la spital suspect de infarct, unde sete si acum la terapie intensiva. Asara am avut niste divergente cu sotul meu, care carede ca a fi langa mine, inseamna a se ocupa de afacere si a aduce bani. I-am explicat de zeci de ori ca inseamna cu totul altceva, dar parca vorbesc cu peretii. Asa ca seara am sfarsit-o plangand. Apoi toata seara m-a durut burtica si parca am ceva miscari de trupe pe acolo. Sper sa nu imi vina CM din cauza stresului.
Zouzounaki, Pis, Andicu si sper sa nu fi uitat pe nimeni multumesc mult de incurajari. Eu una sper din tot sufletul sa fie bine si incerc sa fiu cat de cat pozitiva in ciuda problemelor personale pe care le am. Mi-ar fi foarte greu sa trec peste un tezultat negativ.
Aniast72 eu am avut o perioada naspa. Dar mi-am revenit si sper sa fie bine. Tu cum te mai simti?
Teodoran imi pare bine ca azi esti mai bine. Cel mai important acum estesa iti implinesti visul si peste 37 de saptamani sa iti strangi in brate puisorul. Eu maine ma duc la CMDT Babes. Am sunat la ei si mi-au spus ca lucreaza si pe 26, dar program scurt de duminica.
Stie cineva ce se aude cu Andrada?
In rest va pup pe toate si va doresc un Craciun fericit.



betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Fetelor pana acum nu m-au invadat rusii dar simptomele persista asa ca nu stiu ce sa cred.Voi incerca sa stau in pat cat de mult,poate mai salvez ceva,....daca mai am ce!
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adelia, cu siguranta mai sunt acolo in burtica. Asa ca mare grija sa ai de ei in aceasta perioada. Las-o mai incet cu colindatul ca sa nu-ti para rau.
Eu am facut Et in iunie si la o saptamana am fost invitata la vreo 2 chefuri de sfarsit de liceu. Am stat pe scaun, am dansat un pic doar ca sa ma misc pentru ca intepeneam altfel si ma durea spatele ( mijlocul) ingrozitor. Si acuma ma gandesc ca mai bine refuzam invitatiile chiar daca erau obligatii.
Asadar nu vreau sa ajungi si tu sa-ti zici ca mai bine aveai mai multa grija de tine. Esti persoana cea mai importanta si numai tu contezi acum. Asa sa gandesti.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Adelus, ce-i deprimarea asta pe tine? Tu n-ai auzit de pete de implantare? Vrei sa vin cu batul la tine? N-am stabilit ca mergem de manutza sa dam sange miercuri?
Eu am tras o sperietura astazi... Folosind tampoane zilnice din cauza ovulelor, azi noapte am folosit unul negru. Azi dimineata, mergand la baie...adormita fiind...am vazut ceva inchis la culoare....si m-am speriat rau (o fractiune de secunda). Credeam ca mi-au venit rushii...uitasem ca e tamponul negru. ...Off, hormonii astia mi-au intunecat creierul.
betty78, imi pare rau de necazurile tale, sanatate multa tatalui tau, incearca totusi si linisteste-te, trebuie sa nu fii stressata zilele astea.
Eu am ceva junghiuri in burtica si o senzatie de arsura, pieptul mai umflat ca de obicei si usor dureros pe laterale. De 2 zile dureri de cap usoare si deranjament stomacal. Cam asta simt, in rest o tensiune cu care deja m-am obisnuit...cred ca am numarat in perioada asta zilele cum nu am facut-o niciodata.

Nu stiu daca o sa mai intru pana in Craciun dar va urez de pe acum Sarbatori fericite!, un an nou mai bun si plin de realizari si fie ca Dumnezeu sa va indeplineasca dorintele.

Craciun Fericit!

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Aniast72 merci frumos. Am fost azi pe la el si este bine..iar doctorii in sfarsit au pus un diagnostic care ese imbucurator fata de infarct.
Oricum si eu am junghiurile alea si am si luat putin proportii adica 2 kg, aceeasi senzatie cu sanii, iar de arsuri nu mai spun. De fiecare data dupa ce mananc ma arde pe piept, iar nu in ultimul rand sunt balonata. Am o burta de parca as fi insarcinata in 5 luni...iar eu de fel sunt slaba. Iar pe deasupra am reactii psihice ciudate. Oare astea or fi simtomele unei sarcini... sau imi joaca feste organismul. In mod normal ar trebui sa ma duc la analize pe 26 ptr ca atunci as fi in z14 (cei de la clinica m-au chemat pe 28 ptr ca nu aveau cum sa faca analizele) si am gasit si unde sa fac analizele la CMDT Babes, dar as putea in schimb sa ma duc si maine si cred ca as fi in Z12. Chiar nu stiu ce a fac???

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Bettystai linistita! Dupa ce simptome ai , desi nu am experienta, eu merg spre graviduta. Sa vedem fetele ce mai zic....
Imi pare rau de problemele tale, dar aste e nu poti sa le planifici. Si eu cand ziceam ca in ianuarie o sa pot sta mai linistita cu serviciul grecii mei vor sa facem audit financiar....
Nu ne intalnim pe 28.12 la MNL? Eu vin la 08.30 si o sa imi fac si injectia acolo...As vrea sa te vad cu fata fericita!Apropos, la MNL in cat timp iti da rezultatul de la BHCG? Astazi mi-au trimis mesaj de Craciun pe mobil si a fost primul pe care l-am primit! Am zis ca poate e de bun augur! Ce sa zic si eu!
Lachipacat ca nu ne mai scrii! Astazi am luat-o si eu pe urma ta cu broscutele testoase...Am fost azi in oras si sotul nu stia ce sa imi ia cadou si dintr-o data mi-au cazut ochii pe broscuta norocoasa. Cica e bine sa o ai in casa, desi pe biletelul care mi l-a dat nu scrie in mod special de inmultire sau teme colaterale si mai scrie a nu se tine in dormitor, iar Lachi tin minte ca avea o intreaga suita in dormitor si uite ca i-au ajutat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

betty, eu ma abtin la dat pronosticuri (nu am curaj sa fac asta nici cu propria-mi persoana) dar iti doresc din tot sufletul sa fie bebe. Daca maine esti Z12, poti sa mergi linistita sa faci betaHCG-ul. Eu daca as fi in locul tau, as merge. Abia poti sa repeti pe 26, in Z14 sa vezi evolutia. Bafta multa si vino cu o veste buna.

Andreea

Mergi la inceput