FIV 95

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Fetelor, nu am reusit nici de data asta.
Imi cer mii de scuze ca va scriu asa tarziu, dar prietenul meu nu m-a lasat sa stau in casa nici o secunda dupa aflarea rezultatului, am ... "zburat" prin oras, a facut tot posibilul sa-mi distraga atentia, sa nu plang, va dati seama ca gandurile mele erau tot...unde nu trebuiau, cam vorbea singur, bietul de el.
Va multumesc inca o data pentru tot ce ati facut pentru mine si doresc din tot sufletul ca celelalte 5 fate sa aduca doar vesti super bune.
va sarut si mai vorbim maine!
o noapte linistita!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Imi pare rau Cristina
Of, Doamne cand o sa vina si vremea noastra?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Cristina Cuvintele sunt de prisos dar sa stii ca sunt alaturi de tine.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Cristina imi pare rau,am presimtit ca nu-i de bine cand am vazut ca nu apari,dar tot speram sa fie bucuria cea care te-a facut sa amani anuntul!Imi pare rau,sunt alaturi de tine si sper din tot sufletul sa-ti revii usor!
Liana ma tin mai departe ca sunt cu moralul vraiste si nu vreau sa va deprim pe toate!
Ma dor toate,burta ,cap,spate....mi-e si frica sa trag concluzia!Cat zic eu ca sunt de pregatita pentru un alt esec,se pare ca tot ma va lua prin surprindere.Offf,cred ca niciodata ,nici dupa 100 de fivuri nu ma voi obisnui cu durerea asta din suflet!Mai si dau si astia niste filme la tv de mi se rupe inima!Numai cu bebelusi si copilasi super draguti.Mi-am facut portia de plans pe o luna intreaga azi!Dar maine cica e unu cam tot asa,deci o iau de la capat cu bocitul.Oricum eu plang si la desenele animate asa ca nu-s vinovati astia cu tv-ul.La mine e problema!
Va pup
Poate visez si eu la noapte altceva decat teste de sange,tampoane si doctori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cristina, se pare ca nu a fost tura de embrioni norocoasa. Imi pare tare rau . Cu siguranta vei reusi odata si odata. Totul e sa perseverezi.

Adelia, mai ai o saptamana. Va trece si asta, noroc cu sarbatorile si poate intrarea in UE o veti face in 3 sau 4. Sa dea DD.

Of , Doamne, 3 nereusite la dr. si spitale diferite. De-am stii secretul...

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Care saptamana Moniland ca tocmai vin de la baie si mie imi vine ciclul.Au aparut primele pete,toate alea ma dor,probabil ca n-are rost sa mai fac nici un test miercuri.
Problema e ca mi s-a spus ca daca apar sangerari sa inghit utrogestanul.Eu acum ce fac??La ce doctor sa sun eu la ora asta sa intreb?Si ce sa-mi spuna??
Hai ca iar fac noapte alba.Fivul asta a fost cu asa de multe peripetii.Nu mi s-a intamplat niciodata sa-mi vina ciclul pana la testul de sange.De regula venea cam la o saptamana dupa ce opream tratamentul?
Si bineinteles ca sotul nu-i langa mine si bineinteles ca lumea doarme la ora asta!
Innebunesc iar pana dimineata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adelia, poate sunt doar petele de la implantare. Ia neaparat utrogestanul. Daca ti-a zis dr. atunci pe cale orala (probabil s-a gandit ca daca il pui vaginal cu scurgerile nu se absoarbe cum trebuie). Si cea mai buna solutie odihna la pozitia orizontala. Neaparat si urgent!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Asa o sa fac dar tot innebunesc!
Sarumana frumos de sfaturi,Moniland!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Adeliapoate patesti si tu ca si Lachi...sper ca esti bine acum,ca sigur la ora asta faci nanic...stai intinsa in patut..cineva mai demult scria ca trebuie stat cu picioarele un pic mai sus ..eventual pe o perna...astept sa ne dai vesti bune...din cele mai bune maine

Cristina38pacat,mare pacat,dar noul an care vine, va fi anul in care vei fi gravi...Doamne Ajuta!!!
Pussiof ca n-am noroc nici la animale...normal ca mi-o fugit catelul pe sub poarta cind l-am lasat in curte sa-si faca treburile...si dus o fost...eu cred ca potaiuta numa o iesit la plimbare si sigur locuia prin zona,si cred de altfel ca s-a intors din nou in cuibul lui...l-am cautat,am intrebat in stinga si-n dreapta dar nimic..cine stie?sper sa fie bine..ca se vedea clar ca e caine rasfatat tinut numai pe canapele..si nu vroia sa haleasca nimiccc..si ce nu i-am dat...dar pina la urma am descoperit ce papa....pate de pedigree..din cel mai scump..nici nu avea pretentii javruta...ma gindeam ca o sa-mi aduca Mosul vreun catel...dar cine m-o pus azi sa scotocesc prin buzunarele Mosului ..si sa descopar chitanta...deci nici anu' asta;nici catel,nici purcel...nu-i bai..las' sa fim sanatosi,sa avem dragoste de primit si de impartit,si restul vor veni de la sine...asa cu un pic de ajutor de la Dumnezeu in 2007 cum ai spus si tu...
grupul celor 5sint aici cu voi...asteptam vestile bune....cele mai bune...pup toate fetele


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Cristina, normal ca imi pare si mie nespus de rau, dar din cate spui ai un prieten minunat care tine la tine mai intai de toate, asa ca ai grija de el si de relatia voastra ca vezi ce povestesc fetele despre relatia de cuplu in caz de infertilitatea unuia....Si eu pot spune ca sunt la fel de norocoasa si fericita la fel ca tine si tot in stadiul de prieteni suntem, desi stam impreuna. Uneori ii mai spun sot, dar de cele mai multe ori concubin (chiar exista termenul asta oficial - am vazut pe un formular de banca!).
Sper ca am reusit si eu putin sa iti distrag atentia....
Adeliate trezisi mama sau nici nu ai dormit ca eu ia uite ce matinala sunt si am un chef de facut prajituri.....

Mergi la inceput