FIV 95

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

aurel_cris, imi pare rau ca trebuie sa intrii si tu in nostru. Oricum noi te primim cu bratele deschise. Ideea era ca nimeni sa nu fie nevoita sa faca FIV si sa ramanem toate din placere .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

Fetelor va multumesc mult pentru pareri.

Cristinici, draguta, cum sa ma supar. Eu sint foarte realista acum. Nu prea imi fac iluzii. Vreau doar sa inteleg ce se intimpla.

Moniland, Pussi.

Eu sint in ziua a 16 de la ET, dar asta e abia ziua 28 de cm. Deci in mod normal ar fi fost cam devreme sa-mi vina ciclul. Doctorita de aici am vazut ca mai mult se orienta dupa ziua de cm, cind m-a chemat la test. Pussi tu in ce zi de cm ai facut testul?

Acum sa va spun de ce nu am fost foarte optimista vizavi de rezultatul fiv-ului. Trei nopti (a 13, 14 si 15a de la et) am avut niste dureri foarte mari in zona ovarelor. S-a intimplat de fiece data pe la 3 dimineata, a durat cam jumate de ora, dar au fost nashpa de tot. Medicul mi-a zis ca nu s-a mai intimplat asa in practica lui ( mie, in schimb mi s-a intimplat la fel si la primul fiv) si ca el crede ca asa corpul meu se lupta si nu vrea sa accepte embrionii... deci, nu stiu ce sa zic, poate ai dreptate Moniland, s-au prins mai tirziu, cine stie...

Acum am gasit undeva pe net ca BetaHCG sub 5 e negativ, intre 5 si 25 sint neclare, si nu se poate spune nimic cu certitudine, si mai mari de 25 e sigur sarcina.

Va doresc o seara frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Buna seara fetelor...scuze ca nu am mai intrat dar azi am fost la servici si am avut f. mula treaba, si acum seara am mai trebaluit prin casa.
De aseara incepand am inceput sa am niste dureri ca de CM, dar e vrea devreme sa-mi vina, deci probabil ca e mai mult ca sigur de la embrionasi. Sunt mai mult ca sigur ca nu o sa treusesc nici de data asta, dar totusi nu sunt suparata pentru ca mai am si congelati.
Sunt mai mult intr-o stare de depresie din cauza problemelo de sterilitate care le avem in "cuplu" si din cauza discutiilor pe aceasta tema. Vi s-a intamplat si voua? Mi se pare ca pe zi ce trece, pe cat facem alte si alte tratamente, parca acest lucru lucru ma indeparteaza de sotul meu.
Tot timpul am incercat sa ma pun si in locul lui...oare eu cum m-as fi purtat?
Scuze, nu vreau sa va intristez dar nu stiu ce sa zic , tot timpul am crezut, si cred in continuare, ca dragostea ne va tine alaturi unul de altul...dar totusi, intr-un final, asa o sa fie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

EDYNA eu primul test l-am facut in Z 28 de CM si Z12 dupa ET, azi e Z 30 dupa CM si Z14 dupa ET..valoarea a fost la ambele teste(Z12, Z14) de 1.2. Sa sti ca la BIOCLINICA pe rezultatul Bhcg-lui intre 5-25 e neconcludent, se repeta peste 2-3 zile..nu-l am aici ..dar tin minte ca asa scrie. In legatura cu durerile si eu am patit-o in Z8 dupa ET, tot noaptea la 3 ..dar pe mine m-a tinut pana a doua zi la pranz...a durut asa de tare, si de atunci au incetat si simptomele... eu cred ca la mine atunci s-au desprins...nidarea nu s-a facut complet. Am vb cu doi ginec. dint TM si mi-au explicat, cu dr. care mi-a fcut FIV-ul nu am vb pe tema asta ...dar o sa-i spun. Sper din suflet ca la tine sa fie bine

Moniladce sa fac?? sa ma apuc de zugravit oricum e programata..dar mai pe caldura....O sa facem si noi BB!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

FETELOR VA MULTUMESC LA TOATE..!!!
iluta incep pe 6 ian..voi pleca la sfarsitul lui dec la unguri si raman acolo..revin cand termin
Moni multumesc si tie la fel..sa iti aduca noul an ceea ce'ti doresti..
antosit te pupicc..
adelia vazui ca nu mai aparusi..ai grija ca pana plec sunt cu ochii pe tine
Teo felicitarii..sa ai o sarcina usoara si un bebeic minunat!!
legaturooo te iubec

va pupacesc pe toate..si va urez "SAARBATORI FERICITE!!!"

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

teodoran, sa inteleg ca la voi e problema de cauza feminina?
Oricum indiferent e problemele ce apar, si e normal sa apara unele discutii, dragostea invinge.
La noi e infertilitate de cauza masculina si trec prin tot tratamentul, si-mi diminuez considerabil rezerva ovariana ca sa am copilasii sotului meu. Cand ii spuneam: iti dai seama prin cate trec ca sa-ti fac tie copii?, raspunsul lui este: daca iti trebuie copii cu mine.
Asa ca, draga mea, discutii sunt in fiecare cuplu. Important este ca suntem un cuplu.

pussi, trebuie sa-i pregatesti camera . Eu am zugravit-o in mov si e mobilata doar cu birouasul unde scriu in acest moment.
Asa zic si eu ca odata si odata se satura DD de noi si sa vedeti atunci fetelor cum o sa vina copilasii.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Liana, inteleg ca vrei fetita? de aceea ai ales varianta Szeged? Si o mai faci si unguroaica. Mult noroc sa ai si la anul sa vii in tara .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Da, Moniland e vorba de infertilitate feminina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Mai sunt si eu pe aici fara noutati deocamdata. Pe 25.12 incep Dipherelinul si pe 02.01. Menogonul. ce cadouri....
Daca nu v-am scris sa nu credeti ca nu v-am urmarit si astept si eu rezultatele voastre cu sufletul la gura.
Eu nu am probleme de cuplu pe tema fertilitatii mai ales ca numai la mine e buba, iar sotul ma incurajeaza de cateodata ma si enerveaza ca cica o sa avem 2 ca asa ne-a iesit la testul cu verigheta, care se face si la el si la ea.
Nu imi doresc decat sa imi fac tratamentul in liniste si sa il savurez intr-un fel mai ales ca am vacanta pana pe 08.01 si o sa pot sa ma duc si linistita la 3 controale. Nu plecam nicaieri si tot cred ca nu o sa imi ajunga timpul pentru ce mi-am propus sa fac, adica sa fac prajituri, sa citesc sa vad numai comedii si sa dorm pana nu mai pot.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Moniladde zugravit o zugravesc....dar sti ce m-ar bucura cel mai tare..sa ajung sa cumpar si eu PAMPERS....ca nu am utilizat deloc..cred ca cu asta incephainute de BB si jucarii tot cadoridesc...dar PAMPERS

Legaturooooo... vezi ca e gelos si nu stiu daca si lui ii convine si sa nu uiti de echo mamar..l-ai facut??? o sa ai roming pe tel. tau??? nu de alta dar sa-ti trimit toate mesajele...din greseala ... asa te tin la curent cu ce se intamplaNe vedem la Szeged...

Teodoranimi pare rau...eu nu ma confrunt cu problema asta. Am noroc, ma intelege si e alaturi de mine.Dar sunt sigura ca cu cal si cu comunicare puteti rezolva problema

KittaBafta la tratament!!!Sa incepi sirul reusitelor pe 2007!!! si relaxare



PUSSI

Mergi la inceput