FIV 95

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRISTINA38 spune:

Monilad, fizic ma simt bine, dar ... psihic...naspa, ce trebuie sa facem, cum trebuie sa "stam" pentru a reusi, atat de mult ma doare ... suferinta.Cita durere trebuie sa fie in sufletul lui pis si a lui pussi, cata daruire, cate rugi si in final...nimic.De ce?
Nici eu nici voi, nu stim sa raspundem la acesta intrebare, numai bunul Dumnezeu.
Eu fac testul vineri, maine nu mai stiu cine il face, dar cred ca este o pauza.
Multumesc, Moni, sper sa fi pocita, vom vedea.
o seara linistita, dragele mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dariela ,imi pare rau ca nici la voi nu s-a gasit o rezolvare. Daca ai ajuns la FIV trebuie sa faci ceva, nu stiu ce, ca sa-si imbunatateasca calitatea. Conteaza f. mult calitatea acestora. Mult mai important decat cantitatea in cazul FIV-ului. Din cate stiu eu, sper sa nu gresesc, luata o perioada mai lunga vitamina E face mai mult rau decat bine. Sper ca dr. va stabilit exact doza. Mai multe poti intreba fetele de la subiectul "oligospermie".
Din cei 200.000 cati sunt A+B? Vezi pe spermograma.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Pussi scumpo imi pare sincer rau si cred ca cuvintele sunt de prisos. Iti doresc doar sa ai puterea sa treci peste acest esec si sa o iei de la capat cat mai curand. Multa bafta!!!
Galuscuta imi pare rau sa aud o asemenea veste. Sper ca data viitoare sa reusesti sa fii mamica.
Cristina38nici eu nu am nici un simptom, doar ca de dimineata am avut niste bufeuri ingrozitoare si eu cred ca imi coboara concentratia hormonilor si probabil nu este foarte bine, dar pe urma nu prea am mai avut timp sa ma gandesc pentru ca m-am dus la birou si am avut ceva contracte substantiale, asa ca mintea mi-a fost in alt loc. In seara asta am fost la petrecerea de sfarsit de an asa ca am avut o zi plina. Nu vreau sa mai stau acasa pentru mi-as face o groaza de ganduri care nu sunt deloc benefice.
Teodoran precum am spus mai devreme nici eu nu am nici un simptom (doar bufeuri) si azi sunt in Z8-9. Nu cred ca greutatea influenteaza productia de foliculi sau cel putin in cazul meu. Am 1.62 si 47 kg si am 28 de ani si foliculi am avut doar 7 din care au iesit tot 7 ovocite dar numai 3 erau mature. Asa ca sunt slaba, sunt destul de tanara, nu am avut niciodata probleme cu ovarele si ovulatia (in schimb am o trompa amputata iar alta infundata) si uite rezultatul. Ma asteptam sa pun o echipa de fotbal la congelator, dar nu a fost sa fie. Asa ca nu stiu ce conteaza......

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Pussi,Galuscuta din pacate nu a fost sa fie;misterioase sint caile Domnului...ce va pot spune,e sa nu va pierdeti speranta,pt ca vorba aceea "ce-i al tau e pus de o parte"si daca e sa fie,va fi in ceasul hotarit de Domnul...de aceea nu disperati,bucurati-va de ceea ce aveti acum;de dragostea celor din jur,de spiritul sarbatorii de Craciun,de noul an care va veni curind,si cine stie?poate va fi anul hotaritor in care veti deveni mamici,ceea ce va doresc din tot sufletul...sa aveti parte de sanatate,dragoste si credinta...Un Craciun luminat si plin de liniste sufleteasca va doresc

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

poate ma lamuriti si pe mine...ce sint bufeurile???

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna dimineata!

Zouzounaki bufeurile sunt valuri de caldura prin tot corpul,din cand in cand, nu constant.

M Oana , Sheri

O zi cat mai buna tuturor , azi face cineva test???Mai sunt 6 fete in asteptare...sper sa aduceti vesti bune cat mai curand!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

... sunt aici cu gandul la voi!M-a cam cuprins febra sarbatorilor, acum pe ultima suta de metri asa ca voi intra mai rarut.Aaaa...ne-am hotartat din ianuarie sa ne refacem analizele si sa intram din nou in hora , pana atunci tragem tare cu MACA si asteptam vesti bune de la voi ca sa ne sustina moralul!


Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Teodoran in ce zi esti astazi? Din ce am inteles eu ai fi azi in z6 ( nu ai facut ET pe 15), asa ca pe 24 ai fi cam in a Z9. Nu crezi ca este prea devreme pentru a-ti face testul de sange? Sau nu am inteles eu bine?

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Vin cu o veste buna despre Lachi: are 2 bine fixati la mamica in burtica.Era atat de fericita.


Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Lachi: vezi ca a rasarit soarele si pe strada ta??!! a meritat asteptarea! FELICITARI MAMICO!!! Sa-ti traiasca bebelushii, sa sa nasca frumosi si sanatosi!!!

bubuleana

Mergi la inceput