Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by myral

Fetelor va rog mult stiti daca ceaiul de cretisoara este bun in sarcina in primele luni?(sau muguri de zmeur). Altceva nu as vrea sa iau pentru sustinere( ex. hormoni) pentru ca am avut probleme cu fierea(bila). Va multumesc mult si sper sa vada cineva mesajul meu ca apare mai tarziu pentru ca e moderat.



myral, ceaiul de cretisoara e bun inainte de sarcina pt pregatirea uterului, dar e bun si in primele saptamani pt fixarea sarcinii, deci e ok sa il iei. Mai poti lua si pulbere de orz verde pt aportul de vitamine naturale.

Insa iti sugerez sa NU iei mugur de zmeur, pt ca provoaca contractii uterine. NU e recomandat in timpul sarcinii decat eventual in ultimul trimestru de sarcina pt pregatirea organismului pt nastere.

Stiu ca pt sustinere se mai da si utrogestan, parca sunt si ovule vaginale. Eventual consulta un medic in care ai incredere si vezi ce optiuni potrivite pt tine mai sunt.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Fetelor, bun venit in 2007!!!

Va doresc sa aveti parte de bucurii, sanatate, intelegere, iubire si multe impliniri pe toate planurile si sa vina bebitzul mult asteptat!!!

Eu sunt nasica!!! Finutza mea a nascut pe data de 30 dec. un baietel superb, dupa tratament cu dr Tutunaru. Sunt amandoi bine si sanatosi. Ma bucur enorm pt ei, ca au muncit la bebe ceva vreme si in sfarsit a venit barzuca si la ei. Suntem si noi toate de aici pe lista berzei. Eu sper sa fie un an super fertil pentru noi, cele de aici.

Sa auzim de bine, fetelor .





"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Adimercedes multumesc mult pentru sfaturi! Va doresc tuturor ca anul 2007 sa va indeplineasca toate dorintele. La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

Fetelor, bun venit in 2007!!!

Va doresc sa aveti parte de bucurii, sanatate, intelegere, iubire si multe impliniri pe toate planurile si sa vina bebitzul mult asteptat!!!

Eu sunt nasica!!! Finutza mea a nascut pe data de 30 dec. un baietel superb, dupa tratament cu dr Tutunaru. Sunt amandoi bine si sanatosi. Ma bucur enorm pt ei, ca au muncit la bebe ceva vreme si in sfarsit a venit barzuca si la ei. Suntem si noi toate de aici pe lista berzei. Eu sper sa fie un an super fertil pentru noi, cele de aici.

Sa auzim de bine, fetelor .





"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/



Adi felicitari nasica!!!!
Asta da veste buna de inceput de an! Sa-ti traiasca! Ii doresc mamei refacere rapida si lui bb sa fie sanatos, mancacios si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by adimercedes

quote:
Originally posted by myral

Fetelor va rog mult stiti daca ceaiul de cretisoara este bun in sarcina in primele luni?(sau muguri de zmeur). Altceva nu as vrea sa iau pentru sustinere( ex. hormoni) pentru ca am avut probleme cu fierea(bila). Va multumesc mult si sper sa vada cineva mesajul meu ca apare mai tarziu pentru ca e moderat.



myral, ceaiul de cretisoara e bun inainte de sarcina pt pregatirea uterului, dar e bun si in primele saptamani pt fixarea sarcinii, deci e ok sa il iei. Mai poti lua si pulbere de orz verde pt aportul de vitamine naturale.

Insa iti sugerez sa NU iei mugur de zmeur, pt ca provoaca contractii uterine. NU e recomandat in timpul sarcinii decat eventual in ultimul trimestru de sarcina pt pregatirea organismului pt nastere.

Stiu ca pt sustinere se mai da si utrogestan, parca sunt si ovule vaginale. Eventual consulta un medic in care ai incredere si vezi ce optiuni potrivite pt tine mai sunt.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/



myral,

adimercedes e o adevarata enciclopedie naturista dar daca as putea continua mesajul ei ... in legatura cu utrogestanul ... se da pt sustinerea sarcinii, este obtinut din plante (este un progestativ natural) si daca introduci gelulele in vagin nu ai sa ai probleme cu ficatul de la ele. Problemele apar cand gelulele sunt luate oral (pt ca de ex dimineata este mai usor sa inghiti o gelula decat sa pui ceasul sa sune cu 30 min mai devreme ca sa ai timp sa stai cumintica in pat pana se divolva) pt ca se metabolizeaza pana la 50% in ficat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gudinde multumesc si tie pentru raspuns. Intradevar la utrogestan ma refeream, sper sa ma simt bine si sa nu am nevoie desi din cate am citit pe forum majoritatea fetelor il iau. Deocamdata beau doar ceai de cretisoara. Va multumesc inca o data pentru raspunsurile prompte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Fetelor, as avea nevoie de parerea/experienta voastra cu elixirul din fructe de soc...
I-am citit prospectul si parca m-ar tenta (atit pt chistul meu de ovar,constipatie cit si pt a da jos vreo citeva kg).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Buna, fetelor. Va doresc un an nou mai bun si mai... fertil.

Vreau sa va cer sfatul intr-o problema. Dr. Tutunaru mi-a depistat la ultimul control un chist endometriozic, prin urmare sunt programata la laparoscopie pentru 14 februarie. Stiti cumva un remediu naturist pentru asa ceva, sau o dieta care sa amelioreze aceasta endometrioza sau care sa o tina departe dupa operatie?

Multumesc mult.

Zenobia
www.snugglepie.com/ezb/701399.png" target="_blank">Vine Mos Craciun!!!
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LA MULTI ANI PE 2007!! Si fie ca noul an sa fie mai bun si mai darnic pentru noi toate!!

Zenobia eu zic sa astepti pina dupa laparo si pe urma sa vezi daca intr-adevar e endometriozic acel chist, sau nu! Si la mine au tot urlat medicii in gura mare ca am chist endometriozic, iar la analiza anatomopatologica nu a reiest asa ceva, asa ca mai bine asteapta putin si pe urma sa te gandesti la tratamente, parerea mea!!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

yes!!! ca bine zici. citesem eu pe undeva despre un tratament, dar e al naibii de strict . Glumesc eu acum, dar e foarte posibil sa fie, si din cauza asta ma tot agit. Sa dea Domnul sa nu fie, dar altfel ce ar putea cauza aceasta infertilitate? Ma rog, stii tu povestea mea.

Zenobia
Cununia civila
Deja casatoriti
-----------------------
Love, think, help

Mergi la inceput