Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuca_b spune:

LaviniaN-testele pe care le-ai facut sunt bune,din cate stiu eu,dar cel mai bine ar fi sa mai astepti putin si dupa anul nou sa mergi sa-ti faci BHCG-ul care este cel mai concludent.
Il poti face la Giulesti de unde iei rezultatul in aceeasi zi.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_2006 spune:

fetelor, ce tratament naturist pentru oligospermie imi recomandati? multi-maca este suficienta? sau mai trebuie luat si altceva in paralel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

laviniaN felicitari!

ardeleanu sincer eu tb sa slabesc. De ingrasat ma ingas cred ca si cand respir. Acum sincer daca esti foarte foarte foarte slaba desi mananci fa un TSH sa vezi daca nu cumva ai hipertiroidie.


La multi ani tuturor ! Sa fiti fericite, sanatoase si iubite si sa vi se implineasca dorintele in noul an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Fetelor va rog mult stiti daca ceaiul de cretisoara este bun in sarcina in primele luni?(sau muguri de zmeur). Altceva nu as vrea sa iau pentru sustinere( ex. hormoni) pentru ca am avut probleme cu fierea(bila). Va multumesc mult si sper sa vada cineva mesajul meu ca apare mai tarziu pentru ca e moderat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by tzuca74

ancuca b iti multumesc tare mult de intrebare! din pacate nu am facut bine ,mi s-au intamplat atat de multe si de rele incat zile intregi nu am putut nici sa ma apropii de calculator.In primul rand am facut o gripa urata cu 38,5 febra,cu frisoane si rau timp de 1 saptamana.cand m-am intremat putin a inceput sa ma doara in partea dreapta ,da rau ,rau.Mai mult am inceput sa nu suport mirosul de cafea.M-am gandit ,ca prin ceata sa fac un test de sarcina desi am fost curetata cu 10 zile in urma.Testul iese clar pozitiv.Merg urgent la medic ,ma durea in dreapta.Imi face eco vreo 20 de min ,nu vede in uter decat un cheag de sange neconcludent.Imi face o dilatatie si ma cureteaza din nou.Nu vede nici o sarcina in cheag si pe mine ma ia un rau de zile mari,am intrat intr-o stare de incostienta,am lesinat.Ca prin ceata am auzit ca ma baga de urgenta in operatie.M-am trezit dupa vreo 6 ore operata laparoscopic si culmea ironiei cu sarcina extrauterina pe partea STANGA!Ce este un lucru bun este ca mi-a salvat trompa .Am stat 6 zile in spital timp in care am avut tot timpul 37,3 -37,5 febra(la mine la 37 deja e clar ca e ceva)si in plus nu scapasem de durerea din partea dreapta pentru care defapt maersesem la gine.M-a externat si mi-am facut analizele de urina si sange si am aflat ca aveam o super infectie urinara si am eliminat si o pietricica . Acum sunt destul de OK,inca iau antibiotice dar,dar concluzia cea mai importanta este ca daca nu ma durea de la infectia urinara eu nu aflam de sarcina care urma in scurt timp sa crape trompa!!!Numai Dumnezeu m-a ajutat sa nu ajung mult ,mult mai rau...Cam atat despre mine,deocamdata mi-am luat gandul de la copii,la fel si sotul meu nu mai vrea sa auda sau sa ma lase sa patesc mai rau.Oricum raman o naturista convinsa si va voi urmari in continuare! Iti doresc toate cele bune si spor la treaba de sarbatori!!!



tzuca, D-zeu sa iti dea sanatate. Bine ca ai trecut cu bine peste toate problemele anului trecut. Sper ca noul an sa iti aduca implinirile pe care le astepti.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Fetelor mai primiti o naturista-homeopata printre voi.Pe copiloiu meu mai mult homeopat il tratez.
Problema mea este ca as mai vreau un copiloi,dar sotu a fost indentificat cu astenospermie...drept sa fa spun nu sant clare ptr mine diferentele dintre oligo-asteno -azoo...cati , cum ...concluzia este ce as putea sa-i dau omului ptr "mobilitate", adik as vrea putin si bun...si cu efect imediat...vreau c-am multe.


Ali



Roxali, bun venit la noi . Te-am trecut pe listuta noastra la homeopate. Mult succes cu tratamentul sotului. Eu ti-as sugera napraznic, maca sau Branca ursului. Vezi ce sugestii iti mai dau si fetele care si-au tratat deja sotii de ceva similar. Cred ca este pe aici pe la aspirante si un capitol pe tema asta. Cred ca ai sa gasesti informatii utile.



"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Angelinne

Fetelor ma puteti ajuta si pe mine....tocmai mi-am descoperit un chist de 4 cm la ovarul sting si sunt tare ingrijorata. Mi-a dat sa imi fac si analiza pt cancer ovarian....iar AC nu le suport deloc....As incerca ceva tratamente naturiste si homeopate.Oare merg pe dimensiunea asta?Va pup si CRACIUN FERICIT!


Angelinne




Angelinne, imi pare tare rau de problemele tale. Sa ai incredere si speranta. Eu iti sugerez sa iei ceai de napraznic, 4 cani pe zi, pregatit dupa metoda stiuta, sa mai iei pulbere de orz verde si ulei de peste (ca regleaza hormonal). Ceaiul de napraznic este foarte bun si in caz de chisturi, cancere etc. Eu cred ca aceasta combinatie o sa iti foloseasca f mult. Incearca sa mananci cat mai sanatos, cruditati si sa iti ajuti organismul sa lupte impotriva bolii. Iti tin pumnii si sa ne tii la curent.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

Va urez si eu LA MULTI ANI CU SANATATE !

Adimercedes, sa ma stergi de pe lista. Asta nu inseamna ca nu voi intra sa va cer sfatul pt alte afectiuni sau pt. rude/prieteni. Raman pe aproape. Poate-mi mai dau si io cu parerea din ceea ce stiu

PS-Tzuca, relaxeaza-te si fii optimista. Va veni si binele.



dj_mama, s-a facut! La Multi Ani si tie, multa sanatate si te asteptam sa mai dai semne de viata.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by laviniaN

Fetelor mi-am facut azi dimineata 2 teste de sarcina Surecheck si dr.Sigur ,care s-au pozitivat in cateva secunde,am 6 zile de intarziere,dar nici un simtom de sarcina inafara de lipsa CM....nu stiu ce sa mai cred.

Va pup LAVINIA.



lavinia, nu te agita, scumpa. Daca e sarcina, nu e musai sa ai simptome imediat. Stai linistita, eventual du-te la medic sa stii sigur ca e totul ok, mananca sanatos si ai grija de tine. Eu iti tin pumnii sa fie totul bine si sa fie bebele pe care il astepti!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by ardeleanu

fetelor,va multumesc pt sfaturile date.imi pare rau ca intru cam rar pe la voi,eu frecventez foarte mult forumul de parinti cu copii de sindrom down,pt ca baietelul meu,in varsta de 2 ani are SD.eu am intrebat si medicul de fam.daca pot lua evening primerose pt a preveni alti noduli la san,insa dansa mi-a spus ca nu exista tratament preventiv.am fost nevoita sa ma operez pt ca medicul care mi-a facut ecografia m-a cam speriat,spunandu-mi ca va deveni tumora si...e mai bine sa il scot.as mai avea o alta intrebare la voi,daca sunteti dragute sa ma ajutati.sunt foarte foarte slaba!!!!!!sunt sanatoasa,nu am probleme,dar sunt slaba.spuneti-mi va rog,stie cineva ce sa iau sa ma ingras si eu putin?fumez de fumat si nu pot sa renunt orice as face.eu va sarut si va doresc un an nou plin de fericire si impliniri si o distractie pe cinste!!!!!LA MULTI ANI!!!



Ardeleanu, sper ca problemele cu chisturile de san sa se rezolve. Eventual incearca sa iei ceai de napraznic sau maca, pt ca regleaza hormonal si daca faptul ca esti slabuta se datoreaza unui dezechilibru, atunci poate se rezolva prin rebalansarea hormonala. Multa bafta si sa ne tii la curent.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput