Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

quote:
Originally posted by chivutamonica

Adi,Madalina si toate fetele dragi,sper ca nu m-ati inteles gresit dar totusi vad ca da,eu sunt chiar bine si cu sperante,nu pling dar nici nu rid dar la cei 40 de ani care ma asteapta nu-i usor sa auzi unele analize care trebuia sa mi le fac in Rom.acum cel putin 7 ani,eram si eu cu mai multa incredere si speranta ca va venii bb.mai usor.Am facut analize destule si in Rom.dar de rez.ovariana ,nu mi-a zis nimic,ca tot omul la inceput nici eu nu stiam sa intreb,pina cind nu v-am intilnit pe voi si am aflat atitea lucruri care trebuie facute la timpul lor.De aceea eu,v-am zis in e-mailul trecut ca ar fi bine sa va face-ti si aceasta inv.si sa nu stati atitia ani ca mine...cine nu si-a facut ca sunt fete noi pe forum si nu striga sa stie si ele.
Nu zic ca plantele nu ajuta la multe dar dupa 35 de ani greu se mai lupta si ele cu infertilitatea, e parerea mea deoarece am testat pe organismul meu.Mentionez ca e parerea mea dar sunt bune facute toate analizele de la A-Z.
Ma bucur ca va ginditi la mine si eu va citesc pe toate si va tin pumnii si sper ca sa intre soarele si la mine in casa,anul acesta.
,pentru toate,MONI

chivuta


chivutamonica, iti doresc mult succes, nu te descuraja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Kiddo,
si tie iti doresc tot ce-ti doresti si tu.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

quote:
Originally posted by chivutamonica

Kiddo,
si tie iti doresc tot ce-ti doresti si tu.
MONI

chivuta


chivutamonica, ai intrat pe linkurile pe care le-am postat? ce crezi despre toata nebunia asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

chivuta, m-a lamurit cineva ca analiza despre care vorbesti nu e chiar aia FSH din sange;
... de fapt era evident din descrierea ta f. amanuntita dar se refera tot la rezerva ovariana

fetelor, stiam ca stimularile consuma mai repede rezerva dar nu prea mi-a pasat; ... acum parca ma incearca regrete dar eram neimpacata daca nu incercam aproape tot

kiddo, n-am acu rabdare sa citesc; faceti voi rezumatul dc aveti timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

chivuta, m-a lamurit cineva ca analiza despre care vorbesti nu e chiar aia FSH din sange;
... de fapt era evident din descrierea ta f. amanuntita dar se refera tot la rezerva ovariana

fetelor, stiam ca stimularile consuma mai repede rezerva dar nu prea mi-a pasat; ... acum parca ma incearca regrete dar eram neimpacata daca nu incercam aproape tot

, n-am acu rabdare sa citesc; faceti voi rezumatul dc aveti timp


dj mama, te implor sa iti faci timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

in fine, ideea e ca nu e de facut rezumat. fiecare trebuie sa vada cu ochii lui. de-asta, chiar daca e atroce, m-am gandit ca trebuie sa vada toate fetele si sa spuna ce cred. io cred ca are legatura cu naturistele mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

cu riscul de a fi enervanta, va implor pe toate fetele sa va uitati la linkurile de la pagina 18. e... doar informatie. sau mai mult decat asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiddo spune:

astept impresiile voastre cu maxima nerabdare... pentru mine conteaza foarte mult reactiile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

quote:
Originally posted by kiddo

astept impresiile voastre cu maxima nerabdare... pentru mine conteaza foarte mult reactiile voastre.


Da, intr-adevar e barbar si socant ce se intampla acolo......In schimb, nu cred ca vizionand astfel de clipuri, hotarasti pur si simnplu sa devii vegetarian(a)....chestia asta cu alimentatia vegetariana tine de fiecare si sunt persoane care trec la astfel de alimentatie in urma unor astfel de vizionari, dar alte persoane nu au acces la astfel de informatii iar hotararea de a deveni vegetarian(a) deriva din alte chestiuni. Parerea mea...iar a fii naturista si homeopata nu presupune obligatoriu sa fii vegetarian(a), ci doar a utiliza tratamente bazate pe plante, extracte din plante si produse apicole, pentru tratarea, respectiv ameliorarea unor afectiuni, mai mult sau mai putin complexe. Ceea ce am scris mai sus, ma repet, e doar parerea mea si atat.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Draga Kiddo,cum nivelul meu de engleza e basic,n-am putut sa citesc linkrile date de tine.
In schimb,am perceput ideea si m-am pus pe cautat.Redau niste idei vis-a-vis de lapte:
-Manipularea fizica si chimica a laptelui si a produselor lactate,adaugarea a tot felul de artificiali fac si transforma un produs natural in unul artificial,pierzindu-si din vitaminele necesare
-s-a dem stiintifica ca,consumul de produse lactate e strict relationat cu probleme circulatorii,alergii,imunodepresive,asma,acumulare de mucozitati in special in organele genitale feminine si in ap auditiv.Si mail mult,consumul de lapte industrializat si pasteurizat este puternic legat de tulburarile ap reproductor feminin,de ex:tumori,chist de ovar,secretii,infectii vaginale inclusiv fertilitatea.
Concluzia mea,evita pe cit posibil laptele,orienteaza-te spre iaurturi facute in casa...Probabil carnea e si mai toxica,de aia trebuie minimalizata.

Monica tot nu m-am lamurit despre ce analiza e vorba.Cum se numeste exact???Daca nu e FSH atunci ce e?sa inteleg ca e o analiza de sange,dar tu spuneai ca si prin echo iti poate spune ?

Mergi la inceput