Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Adimercedes,multumesc frumos de raspuns...am citit,am retinut.Acuma vin cu BU,crezi ca e contraindicata in cazul meu????
Daca se ia pina la ovulatie as crede ca ar fi si ea estrogenica,deci n-ar merge in cazul miomei,nu? Sau am interpretat eu aiurea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Intr-adevar,asa cum spuneau si fetele,trat Liviei este f bun pt acele persoane care au ca motiv o infertilitate de cauza necunoscuta si fara alte probleme aderente.El trebuie personalizat in functie de problemele fiecareia.

In cazul meu,pina la acel chiuretaj nenorocit,nu aveam nici o mioma ,nici un chist,reusind sa ramin insarcinata fara nici un fel de trat alopat sau natural.Faptul ca s-a oprit din evolutie la 6 sapt iar analiza anatomo-patologica nu a relevat nimic,cu o analitica hormonala normala,ma face sa cred ca ar putea fi vorba de acele defecte cromozomiale ,cind organismul percepe sarcina ca pe un corp strain si incearca sa o elimine.

La 3 luni dupa chiuretaj,in urma unei echo,imi spune de mioma,oluna mai tirziu,pt faptul ca aveam niste scurgeri maronii din z 10-20,(care persista inca )imi spune de un posibil chist hematic,raspunzator de acele scurgeri... Cert e ca ,cu toate masuratorile TB,teste de ovulatie pozitive,trat natural,n-am mai reusit sa ramin.
E deceptionant pt mine,mai ales ca intervine si factorul varsta.

Am incercat sa ma mentalizez ca nu pot face copii dar parca mintea refuza sa asimileze ideea. Nici nu mai stiu uneori ce sa cred!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Idaira BU nu se ia dupa ovulatie deoarece nu este indicat dc esti insarcinata. Numai dc stii sigur ca nu ai cum sa ramai insarcinata il poti lua toata luna. BU nu este estrogenic ci vasodilatator si toxic pt o eventuala sarcina.
La ce dr te duci? La eco nu ti-a spus dc e chist hematic sau nu? Si eu sunt suspecta de chist hematic si tb sa ajung la Buc pt o alta eco dar din pacate nu am mai putut ajunge.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Idaira,ai facut analize de sange amanuntite?
am o prietena care a avut sarcina oprita in evolutie si avea ceva de coagulare,lipsea ceva genetic din snage si acesta se coagula f rapid....nu stiu exact ce,dar la hmatologie stiu...si un medic ginecolog ar tb sa stie....ca acum stiinta a evoluat...
e,ca sa fac o comparatie cam cum e cu RH-ul,neg si poz..
si stii ca pana sa se descopere asta multe femei pierdeau sarcina!
prietena mea a reusit pana la urma sa fac alt copil si el e sanatos si f. bine....dar a luat ceva de genul aspirina si s-a rezolvat....

bafta multa iti spun.....poate nu e nimic,dar nu strica sa intrebi!

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Miki,iubita,BU aveam de gind sa o iau din z1-10 cite 15pic/3 ori pe zi.Inca am dubii si n-am gasit inca nimic concret care sa-mi spuna sa o pot lua fara grija in cazul unui fibrom si de asta nu m-am hotarit. De chistul hematic mi-au spus la echo.
violeta69mi-au facut si anticorpii fosfolipidici,raspunzatori de coagulare si mi-au zis ca e in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by cornelianeli

buna fetelor,
pot lua maca(de la innovatics,bineinteles) si antibiotice in acelasi timp?
va multumesc mult

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE



cornelianeli, da, e ok sa continui sa iei MACA in timp ce iei antibiotice. Eu nu stiu sa existe interferente, pt. ca antibioticele nu au continut hormonal. Eu zic ca e chiar recomandat sa nu opresti MACA, pt ca o sa te ajute sa lupti impotriva infectiei pt care iei antibioticele si sa iti refaci organismul dupa.

Multa sanatate .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Madalina1968

Buna fetelor frumoase si bataioase!

La Multi Ani!

Felicitari ptr. schema tratamentului stra-complet!!

Adimercedes, ce ceai de slabit luai?

Pupi la toate!



Madalina, am luat o vreme ceai antiadipos Sanye. Apoi am schimbat la ceva ceai la vrac, adica nu era pliculete. Dar nu mai stiu ce firma era, ca asta s-a intamplat acum vreo 5-6 ani, inainte sa incepem sa muncim pt bebe. Oricum, daca vrei sa iei, sa ai grija sa nu aiba arome identic naturale si diverse alte adaosuri, ca nu repari intr-o parte si sa strici in alta. Si sa nu fie in perioada in care vrei sa ramai ...

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Adimercedes, mersi ptr. raspuns. Nu stiu ce e ceaiul acela...Acum beau o cana de ceai verde dim. Are ceva?

Terminand faimosul tratament de 3 luni am inceput sa iau laptisor de matca. Stie cineva cat timp se ia?? Am luat o sticluta si iau cate o spatula (aprox. 1cm x 1cm) in fiecare dimineata. Imi ajunge ptr aproximativ 2 saptamani, cred.

Despre Omega3..mai incolo.

Ptr cine intreba mai inainte (a avut si raspunsuri): BU cu MACA merg bine impreuna, raspunde Livia la o amica de-a noastra..:))

Doresc sa va intreb: nu reusesc sa diger cerealele, adica imi irita intestinul. Stie cineva cum le pot inlocui?
Am "urgenta" nevoie de vitaminele B. NU mai vreau pastile..:))

Va multumesc! Pupi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

multumesc mult adimercedes,am intrerupt o zi insa reiau


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Are ceva daca iau Maca si BU in permanenta de vreo 2 luni aproape? Ca nici nu stiu sigur cand e ovulatia, mai ales ca rusii "au concediu" de cand am intrerupt AC si mi-am facut Pregnyl in speranta ca se "prinde" ceva.....ca am inteles ca se intrerupe BU pe perioada ovulatiei. Voi ce ziceti? Si oare e posibil sa ramai in timpul acestui tratament?

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput