Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

miki-miki nu e nici o problema.Sper ca te-ai distrat weekendul asta.
adimercedes ziceam ca BU e mult mai acceptabila la gust decat pulberea de napraznic o sa incerc si cu ceaiul daca zici ca e ok.Oricum din ce am testat la mine mereu cand am avut o intarziere a CM dupa ce am luat branca a venit.Sau cel mai bine e sa iei inainte , sa previ intarzierea.Draga mea iti urez multa bafta cu slabitul , sa ne tii la curent.Vrem sa vedem rezultate cat mai repede posibil.De motivatii vad ca nu duci lipsa deci e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Va cer si eu un sfat ca sunteti mai cu experienta in ale naturistelor: pot sa iau in acelasi timp MACA si BU? Urmresc o ovulatie mai buna si mai calitativa....Credeti ca ar avea efecte antagoniste sau altceva?Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by KITTA

Va cer si eu un sfat ca sunteti mai cu experienta in ale naturistelor: pot sa iau in acelasi timp MACA si BU? Urmresc o ovulatie mai buna si mai calitativa....Credeti ca ar avea efecte antagoniste sau altceva?Va multumesc.



Kitta eu stiu ca se poate, eu am luat acum cateva luni si am luat si luna asta. BU pana la ovulatie si Maca toata luna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Kitta, si eu am luat, asa cum a zis si Alexia. Nu au efecte antagoniste! Imi pare rau pt "esecul" pe drumul FIV-ului...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by KITTA

Va cer si eu un sfat ca sunteti mai cu experienta in ale naturistelor: pot sa iau in acelasi timp MACA si BU? Urmresc o ovulatie mai buna si mai calitativa....Credeti ca ar avea efecte antagoniste sau altceva?Va multumesc.



Kitta,
Ma alatur si eu fetelor si-ti spun ca BU si Maca nu se .
Sper ca stii ca noi pe aici pe la naturiste zicem la toata lumea numai Maca de la Innovatics.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

dj_mama, multumim pt descrierea tratamentului. Am pus linkul pe prima pagina, sa nu se mai piarda.

Te .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Idaira

Am o mare nelamurire...
Formula_as am gasit asta:
Florile si semintele de marar - un mic miracol al gradinii
Mararul (Anethum Graveolens) este o planta de cultura foarte mult folosita la noi si in Europa. In scop medicinal se utilizeaza mai ales semintele si florile.
Pulberea si tinctura extrasa la rece din semintele de marar sunt un stimulent si un reglator hormonal foarte puternic. Se pare ca glandele care beneficiaza cel mai mult de aceasta stimulare sunt gonadele. In urma unui tratament de 15-20 de zile cu pulbere sau tinctura de marar, la femei se constata urmatoarele efecte:
- reglarea ciclului menstrual;
- remedierea amenoreei;
- scaderea duratei de somn;
- cresterea sanilor;
- incetinirea ritmului de crestere a pilozitatilor;
- marirea vitalitatii si a tonusului la nivel global;
- marirea secretiei lactare a femeilor care alapteaza.
In anumite cazuri s-a remarcat: remedierea frigiditatii, dezinhibarea in plan erotic, estomparea simptomelor deranjante ale menopauzei. Izolat, s-a mai constatat sporirea cantitatii de sange menstrual; foarte rar: marirea cu 1-2 zile a duratei ciclului menstrual, in timp ce in alte cazuri s-a remarcat reducerea acestei perioade si reducerea simptomelor deranjante (balonare, sangerari, dureri abdominale).

Dar daca ai problemele inverse,cu ciclu abundent ,dureri,ar avea ca efect tocmai ce s-a scris la finalul articolului?


Si inca ceva,eu l-as putea lua?
Tinind cont ca am un ciclu f redus cantitativ,si o mioma si un chist hematic?
PS/Acuma mi-e frica sa nu iau ceva si sa-mi creasca fibromul...



Idaira, Avalon are mare dreptate. Nu lua marar, ca e estrogenic. La fel, ai mare grija cu lemul dulce, soia si produsele de soia, ca si astea sunt estrogenice si influenteaza. Chiar ieri era un articol la noi in ziar pe tema asta referitor la faptul ca pacientii bolnavi de cancer nu raspund bine la tratament daca consuma produse de soia. Nu stiu daca frecventezi discutiile de la "Fibrom uterin" de pe DC, dar poate dai o privire la cap. 13 si te uiti la ce posta MadaS.

Eu iti recomand sa citesti mai multe despre napraznic si eventual sa iei ceai sau pulbere de napraznic. Napraznicul e recomandat si in fibroame uterine, cancere (genital, ovarian, san, leucemie - deci dezvoltare celulara anormala), diabet, chisturi ovariene, ovare polichistice, iradiere... Stiu ca problema ta nu are de-a face cu cancerul, dar eu cred ca tine totusi de o dezvoltare anormala a celulelor in zona si cred ca ceaiul de napraznic ti-ar ajuta.

Poate te ajuta sa citesti ceva specific pe tema fibrom-napraznic: www.formula-as.ro/reviste_62666plantele-verii--napraznicul.html" target="_blank">aici, www.naturaplant.ro/forum/topic.php?id_topic=313&start=0" target="_blank">aici, www.aromaplant.ro/CEA-03_bolile-tumorale-leucemie-inlocuitor-cafea.html" target="_blank">aici si www.boli-medicina.com/medicina-naturista/Aparatul-genital-bolile/Boli-produse-de-ciuperci-BM-COM.php" target="_blank">aici - vezi mai in josul paginii la sectiunea de fibrom uterin

Iti tin pumnii sa fie totul bine .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Multumesc mult fetelor de raspunsuri!!!
Din fericire nu mai tre sa fac nici un tratament,pt ca am fost la alta doctorita si mi-a spus ca nu am nici o rana pe col.E o pata rosie,semn ca a fost ceva,dar nu mai este nimic.Si cand te gandesti ca cealalta a vrut sa mi-o cauterizeze.
Mersi mult!

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/V1-jp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor,
pot lua maca(de la innovatics,bineinteles) si antibiotice in acelasi timp?
va multumesc mult

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madalina1968 spune:

Buna fetelor frumoase si bataioase!

La Multi Ani!

Felicitari ptr. schema tratamentului stra-complet!!

Adimercedes, ce ceai de slabit luai?

Pupi la toate!

Mergi la inceput