Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Fetele vreau sa comand Maca si vreau sa va intreb , daca aleg rambus la livrare inseamna ca platesc cand soseste la posta nu?In cat timp vine comanda?banuiesc ca nu te instiinteaza acasa.
Sper sa nu fie vreo problema ca adresa pe care o am nu coincide cu cea din buletin , cum sunt cu facultatea in cj.
Sunt plina de intrebari asta-seara nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Am o mare nelamurire...
Formula_as am gasit asta:
Florile si semintele de marar - un mic miracol al gradinii
Mararul (Anethum Graveolens) este o planta de cultura foarte mult folosita la noi si in Europa. In scop medicinal se utilizeaza mai ales semintele si florile.
Pulberea si tinctura extrasa la rece din semintele de marar sunt un stimulent si un reglator hormonal foarte puternic. Se pare ca glandele care beneficiaza cel mai mult de aceasta stimulare sunt gonadele. In urma unui tratament de 15-20 de zile cu pulbere sau tinctura de marar, la femei se constata urmatoarele efecte:
- reglarea ciclului menstrual;
- remedierea amenoreei;
- scaderea duratei de somn;
- cresterea sanilor;
- incetinirea ritmului de crestere a pilozitatilor;
- marirea vitalitatii si a tonusului la nivel global;
- marirea secretiei lactare a femeilor care alapteaza.
In anumite cazuri s-a remarcat: remedierea frigiditatii, dezinhibarea in plan erotic, estomparea simptomelor deranjante ale menopauzei. Izolat, s-a mai constatat sporirea cantitatii de sange menstrual; foarte rar: marirea cu 1-2 zile a duratei ciclului menstrual, in timp ce in alte cazuri s-a remarcat reducerea acestei perioade si reducerea simptomelor deranjante (balonare, sangerari, dureri abdominale).

Dar daca ai problemele inverse,cu ciclu abundent ,dureri,ar avea ca efect tocmai ce s-a scris la finalul articolului?


Si inca ceva,eu l-as putea lua?
Tinind cont ca am un ciclu f redus cantitativ,si o mioma si un chist hematic?
PS/Acuma mi-e frica sa nu iau ceva si sa-mi creasca fibromul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Avalon, merci! maca voi lua cu siguranta, incerc si cu mararul, desi mie nu-mi place deloc ...
denisabia, da platesti la posta , cand ridici coletul. La adresa, sa scrii adresa unde vrei sa ajunga mandatul. Comanda ajunge cam in 2 zile. Oricum, te vor suna sa verifice ca tu ai facur comanda, si iti spun si in ce zi sa mergi lla posta!
Idaira, nu stiu ce sa zic... eu incerc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Mersi Felicia.Tie ti-a ajutat maca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Idaira sfatul meu e sa faca o prietena a ta comanda care are adresa in buletin din Cluj. Nu ai cum sa ridici coletul de la posta dc pe buletin scrie alta adresa. Maca soseste in 3-4 zile lucratoare.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by denisabia

adimercedes te felicit ca ai luat decizia de a slabi.Sa stii ca sala iti e de mare ajutor ,numai ca daca o incepi va trebui sa ai grija cu ce mananci.Cum n-ai voie cu 2 ore inainte de sala sa mananci nimic si apoi mancatul seara sa iasa din obisnuinta in caz ca o faceai.Adevarul e ca si pe mine m-au tot chemat prietenele , dar sunt mai lenesa.La cat urc dealurile Clujului zilnic ma multumesc cu atat.Cel mai important sa faci pasi mici dar siguri nu?
Am luat pulbere de napraznic prima oara si e , tinctura de BU e super fata de asta.Cred ca incerc cu ceaiul , il beti neindulcit?Gustul tot asa rau nu?
Anul asta mi-am propus sa-mi indrept o problema de caracter , care imi da de furca.E foarte important pentru mine.Sa-mi urati bafta fetelor , voi avea nevoie.
Va pupacesc dulce!

http://community.webshots.com/user/denisabia



denisabia, ehei, teoria o stiu si eu perfect, ca nu e prima data ca ma duc la sala. Mergeam regulat acum cativa ani in RO, de 3 ori pe saptamana si eram super ok. Aici m-am porcisorit in voie, plus problemele de PCOS, plus o foarte mare doza de stres (fetele stiu, ca au fost alaturi de mine ) si acum am pus piciorul in prag.

BU nu am luat, deci nu pot sa iti spun cum e la gust, dar tu ai testat-o si nu iti place. Si alte fete se plangeau de gustul oribil.

Planta de napraznic nu stiu cum e la gust, ca eu am luat doar capsule si ceai. Asa sa stii ca eu sunt persoana care in viata ei nu a baut o cana de ceai, pana nu am luat ceai de slabit, pe care il indulceam la greu ca sa il pot inghiti si tine in stomac. Deci iti dai seama ce plansete au fost la ceaiul de napraznic. Nu il beau indulcit, iar cu gustul m-am obisnuit intr-o saptamana. Are un gust interesant, eu l-am asociat cu ceaiul prajit. Si atunci e mai simplu de inghitit. Acum daca nu beau o zi, mi se face dor . Dar mentionez, e SINGURUL ceai pe care il beau. Mai iau cretisoara, dar din an in pasti...

Multa bafta cu tratamentul.

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

Idaira sfatul meu e sa faca o prietena a ta comanda care are adresa in buletin din Cluj. Nu ai cum sa ridici coletul de la posta dc pe buletin scrie alta adresa. Maca soseste in 3-4 zile lucratoare.


Miki






Miki,scumpa,raspunsul nu era pt mine...


Nu aveti nici un raspuns pt mine???!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Idaira, daca ai fibrom nu lua tinctura de marar, nici marar pulbere. Mararul are efect estrogenic si exista riscul sa creasca fibromul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

Multumesc din suflet,iubita!!!Tre sa am mare grija in nici un caz nu vreau sa am alte griji decit am!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Idaira scuze! Raspunsul era pt Denisabia dar dc te uiti la ce ora am scris iti dai seama cat de adormita eram. Mararul se ia doar dc ai estrogenul mic si numai pe perioada foliculara deoarece inhiba ovulatia dc se depaseste ac perioada.

Miki

Mergi la inceput