Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Lau-Meli, tot asa ca tine am patzit si eu de la maca, ma durea sanul stang si mi-a fost frica ca nu stiu dc era de bine sau de rau cu sanul; pe partea cealalta imi facea bine cu siguranta dar tot asa mi-a fost sa nu dau din una in alta; la BU n-am patit asa; dar atunci eram si mai tanara cuvreo 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Va ro sa va dati cu parerea daca e bine cum luam tratamentul asta :
sotul sufera de oligospermie , acum ii dau BU ;apilarnil 15 zile/luna si laptisor de matca celelalte 15 zile; napraznic si pastile de telina si Vitamina E 2x1 zi 15 zile pe luna
Eu iau maca 2x2/zi pentru ingrosarea endometrului si stabilizarea ciclului (aia de la medica ca asa scrie pe cutie).


galuscuta

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Galuscuta Vitamina E cred ca e prea multa. Eu zic sa-i dai una la 2 zile . De fapt cate mg are capsula? cam 50mg este recomandat /zi. De cand ia atata vit E?
In rest pare OK

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

Lau-Meli, tot asa ca tine am patzit si eu de la maca, ma durea sanul stang si mi-a fost frica ca nu stiu dc era de bine sau de rau cu sanul; pe partea cealalta imi facea bine cu siguranta dar tot asa mi-a fost sa nu dau din una in alta; la BU n-am patit asa; dar atunci eram si mai tanara cu vreo 4 ani.


Pai si eu ma gandesc ca imi face bine tratamentul asta, dar m-am speriat putin de durerile astea. Cine stie, poate e si perioada ovulatiei, nu stiu, mai ales ca nu pot sa mi-o calculez decat dupa ce va veni prima oara CM ca urmare a combinatiei Maca-BU. Oricum o sa iau in continuare si dupa ce vine CM, daca vine...... Merci .

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Miki - pai nu stiu de cat e ...sunt niste capsule gelatinoase parca in cutie rosie...nu i-am dat doar 15 zile si apoi pauza 15 zile...nu e bine? daca e mai bine ii dau doar 1 pe zi pe 15 zile.

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

salut homeopatelor si naturistelor!!!
La multi ani!

am facut si eu ceva tratement naturist cu napraznic,kamayani,gheara matei,tincturi si muguri de zmeur,cretisoara si galbenele si maca...
si rezultat rezo....
si am lasat-o mai moale....
mai ales ca eu am luat tinctura de marar ceva mai multe zile...ca nu stiam cat se ia!

acum ma intreb/va ontreb oare nu am amestecat prea multe?!

sigur ca am simtit si o imbunatatire,CM s-a reglat la fix 21 zile....si a fost in cantitate suportabila,si asa o stare generala mai buna

nu stiu daca am ceva anume,nu am avut nimic,doar problema ca am avut sterilet vreme de 5 ani si acum jumatate de an conizatia....

deci probleme nu prea ar fi....

sunt probleme de varsta,de stres...de cafea.........

acum m-am gandit sa incep pt ultima data ceva,dar mai usor

vreau sa va scriu si voua si sa-mi spuneti daca e bine:

-ceai si pulbere de napraznic
-acid folic(pe care-l iau de 4-5 luni)
-vit E cand e cazul,adica intre zilele 5 si 15
- ca+ magneziu+zinc
-vit b complex
-Vitex
-ceai de cretisoara+galbenele+coada soricelului
si seara
- ceai de urzica

e bine cum m-am gandit eu?






Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pai .... Galuscuta mea, tu scrisasi vitamina E 2x1 capsule/zi. Eu inteleg de 2 ori cate 1 capsula pe zi de aici si de aceea am zis ca 1 la 2 zile ar tb sa-i dai. Dar acum zici ca 15 zile da apoi 15 zile nu. Asa e bine dar cred ca ar fi mai bine 1zi da 1 nu. Sunt sigura ca sunt de 100 de gr (citeste pe flacon).


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Miki - pai asa i-am dat 1 dimineata si una seara .acum e in pauza si incepe iar in 20 ianuarie dar o sa-i dau doar 1 tableta pe zi asa cum zici tu .Si eu cred ca-i de 100 mg...(nu-s acasa sa ma uit).
Da' restu ce-i dau e bine ?

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Galuscutaaaaaa eu nu am zis sa-i dai 1/ zi , am zis sa-i dai una la 2 zile pt ca are 100 mg si ii tb 50 mg/zi.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Miki - receptionat , sa traiti

galuscuta

Mergi la inceput