Naturiste si homeopate (27)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

eu n-o cunosc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

pt gudinde...tot citind pe net,am gasit cum ca uleiul de primula ar avea ca efect imbunatatirea(stimularea) functiei insulinei,pe linga multe altele. M-am gandit la problemele tale ,si am zis sa-ti transmit,poate iti merge bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by dj_mama

Miki, hai ca tocmai regretam ca n-am dat si indicatia cum se face cand suna telefonul : se muta intr-o parte ca pe bomboana (dak e bolul format) dar dak te cheama la interviu, mai bine-l scuipi ca vei vorbi ca dupa anestezie dentara ;
a se evita rasul catre sotz/prieten cu pulberea in gura,ca vei avea numai napraznic intre dinti si te lasa ; nu napraznicul, evident, 'pretenul' ;



Mama hai ca m-ai terminat. Am ras cu lacrimi ... se scutura si scaunul cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai frate ce aveti in seara asta?

Dupa ce era sa cad cu scaunul de ras cu Noela cu misterele bucurestilor si aventurile de pe malurile dambovitene, primesc si un cantec de soprana drept recompensa... apoi trag o portie de ras zdravana cu Miki despre anestezia fatala... si acum citesc despre cocoloasele lui Mami! M-ati ucis in seara asta, crede barbatu' meu ca-s nebuna!

Un banc pt Miki: Un doctor il intreaba pe celalalt: cum a decurs operatia? -Care operatie dom'ne, nu era autopsie?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by Idaira

pt gudinde...tot citind pe net,am gasit cum ca uleiul de primula ar avea ca efect imbunatatirea(stimularea) functiei insulinei,pe linga multe altele. Mi-am gandit la problemele tale ,si am zis sa-ti transmit,poate iti merge bine.



Idaira merci ca te-ai gandit la mine.
Am sa ma documentez dar la mine nu tb un stimulator ca am prea multa insulina. Asta-i baiul. Am un hiperinsulinism de toata "frumusetea". Daca as putea sa-l imbuteliez as face avere. De asta nu reusesc nici sa slabesc caci insulina este un hormon care depune. Si culmea e ca s-a demonstrat ca prin pierderea in greutate a 5-10% se poate imbunatati semnificativ secretia insulinei. Deh ... parca sunt intr-un cerc vicios.
In orice caz ma bate gandul ca la plantutele si gelulele mele sa adaug Vitex Fruit si am sa citesc si despre uleiul de primula.

Trimit pusici la greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisabia spune:

Lingura plina de naprasnic se pune la inmuiat , adica torn apa in lingura cu plata sau o pun intr-o cana cu apa?
gudinde numai fac incercari la doctori , mi-a ajuns.De asta am intrebat informativ ,sa nu ajung pana acolo si sa-mi dea AC.Mie nu-mi merge cu ele si nu vreau sa-mi fac si mai mult rau.De hirutism stiu ca nu prea ai cum sa-l vindeci , exceptii celor care le-a cazut parul ,astea-s exceptii.
Fetelor va stiti demult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Gudinde nu vrei plicurile de GR2 Control? Ti le trimit cu draga inima dc le vrei. Sunt sigura ca iti vor face bine.
Danutza C stiu ca a fost in Romania pt ca asa a spus MOana pe la FIV si ca a vb cu ea la telefon. Nu stiu dc mai este in Ro sau dc s-a intors acasa. Si mie imi e dor de ea.
Mami eu nu reauseam sa fac cocolosh ca se lipea sub limba si apoi intra in dinti si ...bleah m-am lasat. Poate imi explici si mie tehnica de incocolosire a napraznicului.
Denisabia cu solutie de diprosalic ai incercat? Nu scapi de matreata dar nu te mai mananca capul. Eu am par uscat si imi face bine o masca de ulei de masline . Imi masez pielea capului bine si pun o casca de dush apoi un fes si dorm asa. A 2-a zi te speli si te piepteni cu un pieptan f des si se iau toate cojile. Nu stiu dc e buna si pt tine ac operatie dar incearc-o.
Tb a scadea testosteronul am mai scris eu acum o luna despre o planta (saz palmeto parca) .O sa incerc sa postez eu aici din nou despre ea ca sa citesti si tu. Nu stiu dc se gaseste si in Ro.
Avalonel ma bucur ca te-am binedispus .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

quote:
Originally posted by denisabia

Lingura plina de naprasnic se pune la inmuiat , adica torn apa in lingura cu plata sau o pun intr-o cana cu apa?
...Fetelor va stiti demult?

Denisa, se pune planta intr-o cana si se toarna apa plata (din indicatia Liviei reiese ca intr-o cana plina dar eu parca puneam cam 1/2? scrie si in prospectul ceaiului)
Daca ne stim demult? De cand ne-am inscris pe DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Doamne dragi, LA MULTI ANI! Un an mai bun cu multa sanatate, bucurii si tot ce va doriti!. Am venit si eu acasa din concediul de sarbatori si sunt din nou pe aici.
Asa ca am si eu niste intrebari, pentru ca nu stiu ce sa cred. In primul rand, am inceput sa iau Maca si BU din 26 nov. si pana acum am avut doar semne de rusi dar atat. In al doilea rand , ma confrunt cu niste dureri mai ciudate de sani, mai ales cel stang si asta de vreo saptamana. Oare sa fie de vina tratamentul si sa fie primul semn ca se regleaza " defectiunile"? Incepusem sa-mi iau si TB dar am renuntat, pentru ca in ziua cand am calatorit era imposibil sa mi-o iau, iar apoi s-a decalat programul in asa hal incat s-a inversat ziua cu noaptea. Pentru sani, stau putin si cu frica, pentru ca anul trecut in aprilie, mama a fost diagnosticata cu cancer la san si la orice durere suspecta, fug la echo. Ar exista posibilitatea ca prin absurd, sa fie dureri de sani de la o eventuala sarcina? E indicat sau e vreo problema daca ramai gravi cand iei Maca+BU? Voi ce ziceti? Ca eu sunt putin in ceata......Iar daca nu am ramas, cam la ce perioada de timp dupa inceperea tratamentului, vin rusii? Ca am inteles ca au fost doamne care au iesit din menopauza cu tratametul asta...Scuze daca v-am zapacit....

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by miki-miki

Gudinde nu vrei plicurile de GR2 Control? Ti le trimit cu draga inima dc le vrei. Sunt sigura ca iti vor face bine.
Miki




Miki esti o scumpa dar mi-am propus sa nu iau totusi prea multe sa nu se amestece efectele si mai mult decat atat mi-am propus ca in acest an sa slabesc si sa reduc insulina asa. Va fi foarte greu dar trebuie s-o fac.

Mergi la inceput